Çeviri Çalışmalarında Felsefe Doktoru

Genel

Program açıklaması

Çeviri, insanlık arasında farklı dillerin varlığı kadar eski bir uygulama olsa da, çok dilli ve giderek küreselleşen Afrika toplumlarında ve ekonomilerinde giderek sosyal olarak önemli hale geliyor.

Çeviri Çalışmalarında Felsefe Doktoru, adayları bu dinamik ve genişleyen alanda araştırma, üniversite eğitimi ve danışmanlığa önemli katkılarda bulunmaya hazırlamak için tasarlanmış, ileri düzeyde araştırma tabanlı bir çalışma kursudur. Her sömestr için Kshs.90, 000.00 ($ 900) harç ücretini tamamlamak 3-4 yıl sürer. Gereksinim, minimum not ortalaması 3.0 olan bir Yüksek Lisans derecesidir. Girişler her Eylül.

flags

Kabul şartları

Bir AIU doktora programına kabul edilmek için, bir adayın AIU veya AIU Senatosu tarafından tanınan bir kurumdan bir Yüksek Lisans derecesine sahip olması gerekir. Bir dereceye sahip olmanın ötesinde, başvuru sahibi Yüksek Lisans çalışmalarında en az bir B toplam ortalamasına sahip olmalı ve akademik araştırmada yetenek göstermelidir. Belirli program minimum gereksinimleri geçerli olacaktır.

İstisnai durumlarda, Senato, herhangi bir okulun önerisi üzerine, doktora programına, bu adayların yaptıkları araştırma, profesyonel ve akademik çalışma temelinde, doktora çalışması üstlenebilecek nitelikte olduklarını gösterebilir.

Ne Zaman Başvurulur

Normal programlar için başvurular normalde Ocak alımı için 15 Aralık'ta, Mayıs alımı için 15 Nisan'da ve Eylül ayı alımı için 15 Ağustos'ta kapanmaktadır.

Eylül ayı girişine kabul edilecek uluslararası öğrenciler için, başvuru formunuzun Nisan ayına kadar gönderilmiş olması, Ocak alımı için başvurunuzu Eylül ayına kadar göndermiş olmanız ve Nisan alımı için başvuru formunuzu Ocak ayına kadar göndermiş olmanız gerekir.

Okul Bazlı programlar için, başvurunuz en geç Nisan tatilleri için 10 Mart, Ağustos tatilleri için 10 Temmuz ve Aralık Tatilleri için 10 Kasım tarihine kadar bize ulaşmalıdır.

Son Güncelleme Eyl 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Africa International University is a chartered Christian university located in the serene environment of Karen, Nairobi, a strategic location, serene and conducive for learning. Africa International U ... Devamını oku

Africa International University is a chartered Christian university located in the serene environment of Karen, Nairobi, a strategic location, serene and conducive for learning. Africa International University currently trains students in Theology, Business, ICT, Psychology, Languages, Community Development, Linguistics Leadership and Education. Daha Az