Çin ve İç Asya Araştırmalarında Araştırma Dereceleri (MPhil / PhD)

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Katılım Modu: Tam Zamanlı veya Yarı Zamanlı


Bölüm, çok çeşitli kültürel ve dilsel konularda araştırma ve tez yoluyla MPhil ve Doktora derecelerini denetleyebilir. Amaçlı araştırma öğrencileri, seçtikleri konu başlıklarını, mevcut personel üyelerinin isimlerine göre belirtilenlerle sınırlama konusunda kendilerini kısıtlamamalıdır (lisansüstü öğrenciler, eski Çin metinlerinde, Çin sinemasında ve Çin Braille sistemlerinde renk sembolizmi gibi çeşitli konularda çalışmaktadırlar.) ve çeviri çalışmaları). Gerekirse, SOAS diğer bölümlerinden öğretmenlerle ortak gözetim için düzenlemeler yapılabilir. MPhil ve Doktora düzeyinde yapılan araştırmalar, alan dillerinde ve / veya bu dillerde yürütülen alan çalışmalarında edebi, belgesel ve arşiv materyallerine dayanmaktadır.

Mezunlarımız, akademik ve devlet görevlileri, gazetecilik ve diğer medya, müzeler, sanat galerileri, yardım kuruluşları, kütüphaneler, hayır kurumları, tıp ve dünya çapında birçok türde büyük ve küçük işletmelerde ve bunların çok sayıda bulunacaktır. Alanında veya çalışmalarının kültürel alanında çalışabilir.

yapı

Tüm öğrenciler programın 1. yılında MPhil öğrencileri olarak kayıt yaptılar. MPhil'den Doktora'ya geçiş, tam zamanlı öğrenciler için (ya da yarı zamanlı öğrenciler için ikinci akademik oturumun sonunda) ilk akademik oturumun sonunda gerçekleşir.

Tüm yeni MPhil / Doktora öğrencilerine, bir ana veya birincil denetim otoritesi ve ikinci ve üçüncü bir denetçi olmak üzere üç üyeden oluşan bir denetim komitesi verilir. Denetim komitesi genelinde zaman taahhüdü bölünmesi 60:25:15. İlk yıl öğrencilerden en az bir saatlik bir süre için ana süpervizörlerini haftada iki kez bir araya getirmeleri beklenir.

Öğrencinin birincil yöneticisi her zaman öğrencinin kayıtlı olduğu Bölümün bir üyesidir. Yardımcı danışmanlık olarak görev yapan ikinci ve üçüncü denetim otoriteleri aynı Bölüm'den veya Dil ve Kültürler Fakültesi'ndeki diğer Bölümler / Merkezlerden veya Okulun diğer Fakültelerindeki Bölümler / Merkezlerden olabilir.

Araştırmanın niteliğine bağlı olarak, iki ana denetçi tarafından ortak denetim yapılması önerilmektedir. Bu gibi durumlarda öğrencinin kendi komitesinde bir tane daha danışmanı vardır.

Öğrencinin ilerlemesi, bir Bölüm Araştırma Eğitmeni tarafından denetlenmektedir.

İlk yıl öğrenciler, Araştırma Dekanı tarafından Fakülte düzeyinde toplanan ve Doktora Okulunda sunulan genel eğitim tarafından desteklenen bir araştırma eğitim semineri dizisini (RTS) izleyerek araştırma hazırlarlar.

Edebiyat ve kültür çalışmaları alanlarında çalışan öğrenciler, Kültür, Edebiyat ve Sömürgecilik Araştırmaları Merkezi'nde (CCLPS) sunulan ek eğitime de katılmaya davet edilmektedir.

Öğrenciler ayrıca denetçiler tarafından araştırmaları ve eğitim ihtiyaçları ile ilgili ek derslere katılmaları konusunda teşvik edilebilir. Bunlar, fakülte dışındaki diğer bölümlerde uzman disiplin, dil veya bölgesel kültür kursları veya araştırma eğitimi içerebilir.

3. yarıyılda, 1. sınıf tam zamanlı öğrenciler (yarı zamanlı öğrenciler için 2. sınıf) her yıl 15 Mayıs tarihine kadar bir ana bölüm (yaklaşık 10.000 kelime) ve araştırma önerisi (yaklaşık 2.000 kelime) sunmaları gerekmektedir.

Çekirdek bölüm, doktora tezinin ayrılmaz bir parçasını oluşturan analitik yazının bir örneğidir. Bu bölüm bir argüman sunmalı ve araştırılan birincil kaynaklara açıkça eklemlenmiş bir metodolojik çerçevenin gerçek bir uygulamasını göstermelidir.

Araştırma önerisi tipik olarak aşağıdaki unsurları içerir:

  1. Araştırma mantığı ve önerilen araştırmanın içeriği
  2. Ana araştırma soruları
  3. Literatür incelemesi
  4. Teorik ve metodolojik çerçeve ve düşünceler
  5. Önerilen araştırma yöntemleri
  6. Etik konular (uygulanabilir olduğunda)
  7. Doktora tezinin ana hatları
  8. Araştırma ve yazma programı
  9. Kaynakça (çalışma sayımı hariç)

Bu bölümlerden bir veya daha fazlasına yapılan düzenlemeler, uygun olduğunda, ekleme ve silme işlemleri de dahil olmak üzere, öğrenciler ve baş denetçiler arasında önceden düzenleme yapılmasıyla mümkündür.

MPhil'den PhD statüsüne yükseltme süreci, ana bölümün öğrencinin araştırma komitesi tarafından değerlendirilmesine ve 20-30 dakikalık bir sözlü sunumun ardından bir tartışmaya dayanmaktadır. Sözlü sunum, Bölüm personeli ve araştırma öğrencilerine verilir ve tüm denetleme kurulu üyeleri hazır bulunur. Denetleme komitesi daha sonra daha odaklanmış bir toplantıda öğrencinin performansını tartışır. Genişletilmiş öneriyi başarıyla tamamlayan öğrenciler, resmi olarak doktora programına yükseltilir ve ikinci yıla devam edilir. (Eğer değerlendirme uzmanlarından yükseltme teklifinde eksiklikler olduğunu düşünürlerse, doktora statüsüne geçme onayı alınmadan önce öğrencilerden memnuniyetlerini revize etmeleri istenir.) Öğrencilerden normal olarak yükseltme sürecine kadar ikinci yıla devam etmelerine izin verilmez. tamamlandı.

İkinci yıl (veya yarı zamanlı eşdeğeri) normalde araştırmaya dahil edilir. Bu, öğrenci ve süpervizör (ler) arasında kararlaştırıldığı gibi, kütüphanelerdeki saha çalışması ve araştırmanın herhangi bir kombinasyonu ile materyal toplama olabilir.

Üçüncü yıl (veya yarı zamanlı eşdeğeri) doktora tezi için araştırma yazmak için ayrılmıştır. Bu süre zarfında, öğrenciler normalde, Bölüm Araştırması Öğretmeni tarafından düzenlenen ve konuyla ilgili özel uzmanlığa sahip belirli sayıda personelden ve diğer araştırma öğrencilerinden oluşan bir sunum seminerinde sunum yapacaklardır. Üçüncü yıl boyunca (veya yarı zamanlı olarak eşdeğer) öğrenciler tezin son taslağını tamamlamadan önce taslak bölümleri yorum yapmak üzere ana danışmanlarına sunacaklardır. Tam bir taslak tamamlandığında, çalışma tüm denetim komitesi üyeleri tarafından değerlendirilir ve öğrenci tezini sunabilir veya tezini tamamlamak ve sınava göndermek için 12 ay daha verilecek Devam Durumuna devam edebilir. Tez kayıt tarihinden itibaren 48 ay (veya yarı zamanlı eşdeğeri) tamamlanmalıdır.

Tezi - 100.000 kelimeyi geçmemek üzere - alanında önde gelen iki yetkili makam tarafından incelenir, aralarındaki adaylar Birleşik Krallık ve Londra Üniversitesinde araştırma dereceleri konusunda güçlü bir deneyime sahip olmaları ve açık ve net bir şekilde bağımsız olarak sunabilmeleri gerekir. gözetim. Her iki sınavda da University of London deneyimi yoksa, bir Başkan gerekli olabilir.

Doktora Dereceleri SOAS tarafından 2015 yılında tescil edilmiş ve SOAS yönetmeliklerine tabidir.

Önemli haber

Program sayfasındaki bilgiler, verilen akademik oturuma karşı amaçlanan program yapısını yansıtır.

Araştırma Kabulleri ve Uygulamaları

SOAS araştırma dereceleri için ilgili bir konuda iyi bir Yüksek Lisans derecesi (veya denizaşırı eşdeğeri) bulunan nitelikli öğrencilerden başvuruları memnuniyetle karşılıyoruz. Başvurular çevrimiçi gönderilmelidir.

Başvurunuzu işleme koymamız için bize zaman tanıyabilmek için kayıt olmak istediğiniz akademik yılın başlamasından önce başvurmanız önemlidir. Burs almak için başvuruyorsanız, son tarihler geçerli olabilir.

SOAS Doktora programı rekabetçidir ve başvuru sahiplerinin yüksek akademik başarıya sahip olmaları ve Bölümün araştırma çıkarlarına katkıda bulunacak uygun bir teklifi almaları gerekir. Lütfen dikkat: Tamamen spekülatif uygulamaları önemsiyoruz. Disiplinlerarası araştırma başvuruları açıktır, ancak bir bölüme sadece bir başvuru yapılabilir.

Koşulsuz İngilizce Dil Giriş Koşulları

İngiltere’de okumak için 4. Kademe vize gerektiren adaylar, UKVI onaylı bir test merkezinden bir UKVI IELTS Akademik sertifikası sağlamalıdır.

İngiltere'de okumak için 4. Sınıf Vize gerektiren uluslararası başvuru sahipleri

Ölçek Koşulsuz giriş Profesyonel destekle koşulsuz giriş
IELTS (Akademik) 7,0 genel puan veya daha yüksek, alt puanlarda 7.0 ile. 7,0 genel veya üstü, alt puanlarda en az 6.5 ile

AÇA ve AB başvuru sahipleri

Ölçek Koşulsuz giriş Profesyonel destekle koşulsuz giriş
IELTS (Akademik) Her alt skorda 7.0 olan genel veya 7.0, 7.0. 7.0 veya daha yüksek, alt puanlarda en az 6.5 ile.
TOEFL IBT 105 toplamda veya daha yüksek, alt puanlarda en az 25 puan. 105 genel puan ile alt puanlarda en az 22.
VEYA
Genel olarak 100, yazılı olarak en az 25, diğer alt puanlarda ise 22.
Pearson İngilizce Testi (Akademik) 75 genel veya üstü, en az 70 alt puanda. 70 genel veya üstü, en az 65 alt puanda.
Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

SOAS University of London welcomes the brightest minds to study on its central London campus with like-minded individuals who feel passionately about contemporary world issues.

SOAS University of London welcomes the brightest minds to study on its central London campus with like-minded individuals who feel passionately about contemporary world issues. Daha Az
Londra , Singapur + 1 Daha fazla Daha az