Charles University Catholic Theological Faculty

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Hoşgeldiniz Charles Üniversitesi Katolik İlahiyat Fakültesi. Biz bizim sayfalarını ziyaret etmek için zaman almış mutluyuz. Biz bu sayfalarda ilgi çekici bir şey bulacağını umuyoruz.

tarih

Katolik İlahiyat Fakültesi (Çek kısalt. KTF) Prag bugünün Charles Üniversitesi kurucu fakülte oldu. Bu canonically 26 Ocak 1347 tarihinde Papa Clement VI yürürlüğe girmiştir. Sonuç olarak, 7 Nisan 1348 bir kraliyet kararnamesi ile Çek Kral ve Kutsal Roma İmparatoru Charles IV tarafından kurulmuştur. O zamandan beri, onun hukuki varlığı sürekli olmuştur. Çünkü Katolik Kilisesi'nin komünist zulüm, fakülte 1950 yılında Üniversitesi'nden çıkarıldı. 1989 Kadife Devrim'den sonra, fakülte Charles Üniversitesi tekrar entegre edilmiştir. Fakültenin Grand Chancellor Prag Başpiskoposu olduğunu.

akademik Birimler

Felsefe Bölümü Dogmatik ve Temel İlahiyat Bölümü İlahiyat Etik Anabilim Dalı ve Maneviyat İlahiyat İncil Bilimleri Bölümü Pastoral İlahiyat ve Hukuk Bilimleri Bölümü Hıristiyan Sanat Enstitüsü

Fakülte Çek ve uluslararası bilimsel hibe programlarının hem deneyime sahiptir. Fakültemiz uluslararası bilimsel işbirliği ilgi durumunda.

Acta Universitatis carolinae - Theologica

Acta Universitatis carolinae - Theologica yılda iki kez yayımlanan Çek Cumhuriyeti teolojik dergilerinden biridir. Dergi, özellikle Çek teolojik araştırma odaklanan ve bu tür temel ve dogmatik teoloji, İncil ve Patristik çalışmaları, kilise tarihi ve kutsal sanat tarihinin, ekümenik çalışmaları gibi İlahiyat tüm disiplinlerde, açıktır. kağıtları İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Çekçe ve Slovakça yayınlanmaktadır.

Çalışma Şubeler

Katolik İlahiyat

Yüksek Lisans programının amacı, Felsefe, İncil Çalışmaları, Sistematik ve Pastoral İlahiyat gibi temel konular, çalışmadır. uygulamaya ana konular koymak için, ilave konular, yani catechetic ve pedagojik tarafından desteklenmektedir.

akademik unvan ThLic. titiz tez ve sözlü devlet sınavını savunması sonra verilir.

doktora çalışması, belirli teolojik alanların bağımsız bilimsel araştırma için hazırlar.

Laics için Teoloji (yarı zamanlı)

BA programı Katolik İlahiyat temel bilgi ile öğrencilere sağlar ve aynı zamanda kendi bireysel kişisel gelişim ile yardımcı olur. Çalışmanın bu kollardaki ilahiyat çalışmada ilgilenen herkes için uygundur. sonraki MA teolojik kavramları ve uygulamaları geliştirilmesi üzerine odaklanmıştır.

Uygulamalı Etik

Bu iki yıllık lisans programı Laics için İlahiyat BA kararname veya diğer fakültelerin diğer insani ve sosyal konularda mezun olan adaylara açıktır. Amacı ek ve daha önceki bilgilerini geliştirmek ve etik bağlamında koymak için.

Hıristiyan Sanat Tarihi

BA programı daha geniş, teolojik, tarihsel ve kültürel bağlamda sanat tarihi bilgisi üzerine odaklanmıştır.

sonraki yüksek lisans programı, bağımsız bir bilimsel araştırma ve Hıristiyan sanatının belirli bir perspektif içinde sanat tarihi ile ilgili problemleri ile başa çıkmak için hazırlar. doktora çalışması, bağımsız bir bilimsel araştırma için ve Hıristiyanlık ile olan bağlantısı üzerinde olası bir vurgu ile çeşitli dönemlere ait sanat alanında bağımsız yaratıcı faaliyet için hazırlar.

Avrupa Kültür Tarihi

sanat tarihi, tarih, edebiyat ve felsefe-teolojik: BA programı dört modülden oluşmaktadır. Çalışmanın hedef sanat ve edebiyat ve diğer benzer konularda iyi tarihinin bilgisine, tarihini gerektiren meslekler için öğrencileri hazırlamaktır.

sonraki lisans programı tarihsel ve kültürel gelişimin bir bakış sunuyor ve aynı anda bireysel modüllerin çeşitli bakımından belirli bir çağda bir uzmanlık sunmaktadır.

Kilise ve Genel Tarih

doktora programı kilise ve genel tarih alanında bağımsız bilimsel araştırma ve yaratıcı faaliyetler için hazırlar. Program ağırlıklı olarak sanat ve tarihe yardımcı bilimler tarihiyle, bireysel disiplinlerin birleştiricisi vurgulamaktadır.

Kütüphane ve Çalışma

Kütüphane binasının üçüncü katında yer almaktadır. Çalışma baskı, CD yazma ve başa çıkma gibi standart hizmetler sunan, 52 kişilik bir kapasiteye sahiptir. Öğrencilerin emrinde bilgisayarlar ve dizüstü bağlantıları vardır.

Konumlar

Prag

Address
Charles Univerzity in Prague
Catholic Theological Faculty

Thákurova 3
Prague 6
160 00

Prag, Prag, Çek Cumhuriyeti

Programlar

Görüntülemek için Şu an programlar

Yukarıda ayrıntılı arama Lütfen, aşağıda popüler kategorileri check out veya bir anahtar kelime arama yapmak.


... or simply by choosing your degree: