Charles University Faculty of Law

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

A Charles Üniversitesi Hukuk Fakültesi Yeni kurulan Charles Üniversitesi dört fakülteler biri olarak 1348 yılında kuruldu.

Halen fazla 4500 öğrenci ile Hukuk Fakültesi Çek Cumhuriyeti'nde en büyük akredite hukuk fakültesidir. Bu Çek öğretilen bir tam akredite yüksek lisans Programı vardır; Doktora Programı Çek veya İngilizce dillerinde ya alınabilir. Fakülte ayrıca İngilizce öğretilen LLM kursları vermektedir.

Birçok Hukuk Fakültesi mezunları Dışişleri Bakanlığı bünyesinde, kamu hizmetinde ve aynı zamanda özel hukuki uygulama ve özel işletmelerde, merkezi ve yerel yönetimde adalet sistemi içinde belirgin pozisyonları, tutun.

Hukuk Fakültesi binası, modern mimarinin bir anıtıdır. Bu Çek mimar Ladislav Machon (1888-1973), modern bir klasiğin ve işlevselcilik bir temsilcisi tarafından inşa edilmiştir. inşaat Çek modern mimarinin önde gelen isimlerinden Jan Kotera (1871-1923), uluslararası öneme sahip bir mimar tarafından yapılan 1914 kalkınma tasarımına uygun olarak 1926 ve 1929 yılları arasında yapılmıştır. Binanın iç Machon kendi eseridir.

Prag'da Hukuk Araştırmaları Tarihsel Kilometre Taşları

1347-1348

Charles Üniversitesi kuruldu. Dört fakülte was made up - Sanat, Tıp, Hukuk ve İlahiyat Fakülteleri. Hukuk Fakültesi lider konu Canon Law oldu. Charles Üniversitesi anlaşmazlıklar başlangıcı, bir yandan Hukuk Fakültesi ve diğer kalan üç fakülte arasında görülebilir beri. Onlar Üniversitenin yönetim ve denetim kuralları esas itiraz etti.

1372

Hukuk Fakültesi ve diğer üç fakülte arasındaki açık çatışma, özellikle varlığını ilk 20 yıl içinde, uluslararası üne olağanüstü bir kurum olduğunu, (yani Canonists Üniversitesi) Avukatlar bağımsız Üniversitesi kurulmasıyla sonuçlanmıştır. bazı kilise yetkililerinin düzeltici çabaları yönelik 14. ve 15. yüzyıllarda ve farklılaşan tutum fırsatta türbülans iki Prag üniversiteler arasında ve dolayısıyla onun sona erdi sonunda Hukuk Üniversitesi azalmaya çatışma doruğuna yol açtı yıl 1419.

1654

(Cizvit Koleji ve 1638 yılında Universitatis carolinae yeniden kurulması birleştirilmesi yoluyla) Karl-Ferdinand Universität kurulması yasal talimat yeni gelişmeleri başlatmıştır. Canon Kanunu yanı sıra, Doğal Yasanın yeni bir şube şekil almaya başladı.

1754

Yasal çalışmaların uzunluğu beş yıla çıkarılmıştır ve yavaş yavaş, yeni konular ve Sandalyeler (örneğin Doğal Hukuku, Ceza Hukuku, Hukuk Devleti) ortaya çıktı.

1792

Çek Devlet Kanununun Olağanüstü Profesör pozisyon kurulmuştur.

1802

Aydınlanma döneminde, Maria Theresia en Joseph II saltanatının mutlakiyetçilik giderek Üniversitesi ve onun Fakültelerinin kurumsal yapısını azalmış ve sonunda eğitim üzerinde bürokratik denetim aracı olarak Araştırmaları Direktörü, yeni bir ofis tanıtımı yol açtı ve devlet kontrolündeki akademik çalışmalar doğru geçiş. Fakülteler ve Üniversiteler gelecek devlet ve kamu hizmeti görevlileri eğitmek için öncelikle hizmet devlet eğitim kurumları dönüştü. yasanın dört yıllık çalışmaları hukuki ve siyasi yapıdaki çalışmaların olarak tanımlanmıştır.

1810

Avusturya Genel Medeni Kanunu sorunu Prag'da pozitif hukuk eğitimi doğru kayması, yanı sıra diğer yerler hakkında getirerek yasal çalışmalar üzerine önemli bir etki yaptı.

1848

dönemin devrimci olaylar Üniversitesi üzerinde devlet kontrolünün formları gevşeme belli bir dereceye kadar açtı; yavaş yavaş kurumsal organı olarak statüsü restore oldu ve hukuki çalışmalar hukuk ve devlet teorisinin çalışmalar olarak tanımlanmıştır.

1849-1856

Yasal çalışmaların reformu Leo Thun-Hohenstein, "Kültü ve Eğitim" Bakanı yürütür edildi. Avusturya ve akademik dünya içinde birden fazla kişi yanı sıra Almanya'dan gelen hukuki pozitivizm yararlı etkisi sonuçlandı Almanya'da olanlarda hukuk fakültelerinin yakınlaştırılması) özü a oldu, ve b) yeni bir programın tanıtımı (Roma hukuku dahil), tarihsel ve pozitif hukuk: iki blok halinde talimat bölünmüş çalışmalar.

1866

Almanca yanında Çekçe paralel eğitim talebi yükseltildi. 1870'lerde Çek yer alan dersler zaten vardı ve fakülte dil bölünmüş oldu.

1882

Çek ve Alman üniversiteleri içine Karl-Ferdinand Universität bölünmesi yürürlüğe girmiştir. 1882 ve 1918 arasındaki dönem bağımsız Çekoslovakya'nın kurulması sonuçlandı Çek yasal bilimler tarihi, öncü bir dönemdi.

1918

Bağımsız bir Çekoslovak devlet oluşumu Hukuk Fakültesi, gelişiminde yeni bir boyut getirdi hangi bir araştırma merkezi yeni devlette hukuk sisteminin kodlama ve birleşmesine katkıda bulunmuştur.

1931

Hukuk Fakültesi yeni binası Prag'ın merkezinde Vltava Nehri'nin set üzerinde açıldı. Bu olağanüstü dünyaca ünlü mimar Kotěra tarafından tasarlanan ve meslektaşı mimarı Machon tarafından inşa edilmiştir.

Konumlar

Prag

Address
Právnická fakulta Univerzity Karlovy v Praze

nám. Curieových 7
116 40 Praha 1
Czech Republic

Prag, Prag, Çek Cumhuriyeti

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Programlar

Bu okulun aynı zamanda sundukları: