Charles University Faculty of Pharmacy

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Charles Üniversitesi

Orta Avrupa'da kurulan ilk üniversite olan Charles Üniversitesi, 1348'de Çek Kral ve Roma İmparatoru Charles IV tarafından kuruldu. En başından beri Charles Üniversitesi “studium generale” olarak tanımlandı ve Kral, sahip olduğu tüm ayrıcalıkları kazandı diğer eski üniversiteler tarafından. Şu anda Charles Üniversitesi’nde on dört fakültesi var, bunlardan dördü Prag’da, diğeri ise Hradec Králové ve Plzeň’nin Çek kentlerinde bulunuyor.

Eczacılık Fakültesi

Eczacılık Fakültesi, Hradec Králové kasabasındaki sandalyesiyle, 1969 yılında bir hükümet kararnamesi ile kurulmuştur.

Eczacılık, ilaç ve ilaçların araştırılması, üretimi, kontrolü, tedariki ve dağıtımı üzerine odaklanmış bir tıbbi branştır. Ayrıca, ilaç ve farmasötik fonksiyonlar, organizasyonlar, sağlık hizmetleri sistemi (sosyal eczacılık) içindeki farmasötik fonksiyonların yönetimi ve şubenin tarihsel gelişimi ile ilgili bilgileri de ele alır.

Lisansüstü Çalışmalar

 • İngilizce öğretilen beş yıllık bir Eczacılık çalışma programı
 • Çalışma programı 2005/36 / EC sayılı AB direktifine uygundur
 • Çalışma programı zorunlu seçmeli ve seçmeli derslerden oluşmaktadır.
 • Biyoloji ve kimyaya dayalı ilk iki yıl
 • Farmasötik denekler çalışmanın 3. yılından itibaren
 • Yüksek Lisans derecesine götüren diploma tezi ve final durumu sınavı (Yüksek Lisans derecesi ile tam olarak eşdeğer Yüksek Lisans ve isteğe bağlı olarak Eczacılık Doktoru, Ecz.
 • Lisans eğitiminiz sırasında yaptığınız çalışmalar sırasında, fakültede mükemmel araştırma ekiplerine katılma imkanı
 • Mezunlar, kayıtlı konularda verilen tüm seminerlere katılmakla yükümlüdür; pratik (laboratuar) eğitiminde yer almak ve çalışmaları süresince pratik yerleştirmeleri (eczanelerde ve diğer eczacılık kurumlarında) almak zorunludur. Kayıtlı konularda elde edilen bilgi seviyesi sınavlarla kontrol edilir. Çalışmaların seyri, Final Devlet Sınavı'nı geçerek bitirilir ve lisans Derecesi Belgesi'nin (Diploma tezi) başarılı bir şekilde savunulmasıyla sonuçlanır. Son olarak mezun, mezuniyet töreninde akademik derece Magister (MSC'ye eşdeğer Yüksek Lisans) verilir.

Lisansüstü (Doktora) Etütler

Magister (Mgr.) Veya Master (MSc) derecesini almış olan eczacılık (veya tıp veya doğa bilimleri gibi bazı ilgili alanlardaki) üniversite dersi mezunu dört yıllık iç üniversiteye kabul için başvurabilir lisansüstü doktora çalışmaları dersi. Doktora çalışmaları, Eczacılık Fakültesi'nin seçkin öğretmenlerinin gözetimi altında seçilen bir araştırma projesinde bilimsel çalışmaları içerir. Çalışmaların yüksek lisans dersi, uygun araştırma projesiyle ilgili teorik konularda yapılan sınavlardan geçirilerek, bilimsel makalelerin etki faktörü olan dergilerde yayınlanması ve bir Doktora Tezi yazıp savunmasıyla sonuçlanır.

Çek Cumhuriyeti Hükümeti Akreditasyon Komitesi, Eczacılık Fakültesinde Doktora derecesi almanın mümkün olduğu on bir alanı onaylamıştır:

 • Biyoanalitik Kimya
 • Biyoorganik Kimya
 • Klinik ve sosyal eczane
 • Farmasötik Kimya
 • İlaç Analizi

Hradec Králové

Doğu Bohemya'nın en büyük şehri olan Hradec Králové, yaklaşık yüz bin nüfusa sahiptir; ülkenin başkenti Prag'ın yaklaşık 100 km doğusunda bulunan Labe ve Orlice nehirlerinin birleştiği yerde bulunmaktadır. En eski Çek şehirleri arasında 1225 gibi erken bir tarihte bahsedilmiştir. 14. yüzyılın başında Çek kraliçelerinin çeyiz ve kraliyet koltuğu haline gelmiştir. Bu yüzden o zamandan beri çağdaş isme sahipti - “Kraliçe Kalesi”. Kasaba 15'inci yüzyılda ekonomik olarak gelişti, ancak daha sonra Otuz Yıl Savaşları'nda yıkıldı. Şehrin tarihi çekirdeği birkaç büyük binadan oluşur: 14. yüzyılın başlarına dayanan Kutsal Hayalet katedrali, 16. yüzyılın sonlarında inşa edilmiş Beyaz Kule ve Varsayım Barok Cizvit Kilisesi Meryem Ana, 17. yüzyılın 2. yarısına kadar uzanan bir manastırla birlikte. 18. yüzyılın sonlarına doğru kasaba, geç barok bir kaleye dönüştürüldü. 1884'ten bu yana kentin kale olarak karakteri yavaş yavaş değişime uğradı - kent surun kabuğundan kurtuldu ve gelişimi için daha fazla olanak mevcuttu. İki Dünya Savaşı arasında şehir, modern Çek mimarisinin merkezine dönüştü.

II. Dünya Savaşı'ndan sonra Hradec Králové, tiyatrolar, galeriler, müzeler, liseler ve kolejlerle Doğu Bohemya'nın idari ve kültürel merkezi oldu. Eczacılık Fakültesinin yanı sıra Charles Üniversitesi Tıp Fakültesinin de koltuğu; Askeri Tıp Akademisi; ve bağımsız Pedagoji Üniversitesi. Her yıl yaklaşık 4.000 üniversite öğrencisi bu şehirde derslere katılmaktadır.

Konumlar

Hradec Kralove

Address
Faculty Of Pharmacy,
Akademika Heyrovského 1203

500 05 Hradec Kralove, Hradec Králové Bölgesi, Çek Cumhuriyeti

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin