Resmi açıklamayı okuyun

58449_girl-ethiopian-child-portrait-38634.jpeg

Vizyonumuz, herkesin güvende yaşayabileceği, yoksulluktan ve haksızlıktan arındırılmış hayatları yerine getiren, eşit ve sürdürülebilir toplumlar, yerel ve küresel. Geçmişteki zorlukların üstesinden gelmek için insanların, toplumların ve kurumların desteklenmesi ve geniş kapsamlı vizyonumuzun gerçekleştirilmesi için gerekli olan değişiklikleri şekillendirmede son derece önemli olan araştırma, bilgi ve kanıtların tutkuyla olduğuna inanıyoruz. Ancak dinamik küresel bağlamlar ve zorluklar, yeni yollarla geliştirilen ve paylaşılan yeni araştırma ve bilgi türlerini gerektirir.

Nasıl bir fark yaratacağız

Araştırma ve bilgi birikimine, öğretim ve öğrenmeye ve iletişim ve etkileşime bağlı alanlarda uygulanan meşgul mükemmellik taahhüdümüz aracılığıyla, eşitsizlikleri azaltmak, sürdürülebilirliği hızlandırmak ve daha kapsayıcı ve güvenli toplumlar kurmak için karşılıklı öğrenmeyle yerel olarak ve global olarak çalışacağız.

Ortak zorluklarla mücadele etmek için ortak çalışmak

2015-2020 stratejimiz üç belirleyici zorlukla desteklenmektedir.

Eşitsizliklerin azaltılması

Yoksulluğun azaltılmasında ileride kaydedilen ilerlemeyi kesen ve tehdit eden ekonomik, sosyal ve siyasal eşitsizlikler de dahil olmak üzere eşitsizliklerin azaltılması ve küresel ekonomik büyümenin faydalarının her yerde daha iyi geçim ve refah düzeyine daha eşit katkıda bulunmasını sağlamak.

Sürdürülebilirliği hızlandırmak

Ekonomileri ve toplumları yeniden yapılandırarak çevresel ve iklim değişikliğinin acil meydan okumalarını karşılamak için sürdürülebilirliği hızlandırmak ve giderek daha fazla baskılanan ve kentleşmiş bir dünyada yerel geçim kaynaklarını ve adaleti güvence altına almak için küresel kaynak talebine yönelik gelişme yolları bulmak.

Kapsamlı ve güvenli toplumlar kurun

Vatandaşların çatışma tehditleriyle çevre, ekonomik, siyasi ve sosyal şoklardan korunduğu kapsayıcı ve güvenli toplumlar kurun ve yaşadıkları toplulukların yönetiminde bir pay sahibi olduklarını hissedin.

Çalışmalarımızın bu zorlukların üstesinden gelmek için önemli katkı sağladığından emin olmak için güçlendirilmiş küresel ortaklıklar da dahil olmak üzere, katılımlı mükemmellik yaklaşımımızı geliştireceğiz ve uygulayacağız.

Hedeflerimiz

  1. Eşitsizlikleri azaltmak, sürdürülebilirliği hızlandırmak ve kapsayıcı, güvenli toplumlar kurmak için yapılan dönüşümlere katkıda bulunun.
  2. Bağlı mükemmellik ve dört direklerini yaptığımız her şeyin içine gömün.
  3. Evrensel bir gelişim çerçevesinde yerel ve global olarak çalışın.
  4. Finansal açıdan ve örgütsel açıdan gelişen ve değerlerini yaşayan bir enstitü oluşturun.

Nişanlı mükemmellik nedir?

Nişanlı mükemmellik, IDS'in bilgiyi inşa etme ve harekete geçirme ve gelişme için karşılıklı öğrenme ve öğrenmeye ayıran yaklaşımıdır. Nişanlı mükemmellik, çalışmalarımızın yüksek kalitesinin (mükemmellik), görmek istediğimiz (etkileşime girmiş) değişimin kalbinde olanlarla bağlantılı ve ona bağlı olduğu anlamına gelir.

Program dili:
  • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Doktora

Institute of Development Studies

Mevcut araştırma önceliklerimizle yakından ilgili konularda doktora yapacak denetlenmiş bir çalışma programı sunuyoruz. ... [+]

Kalkınma çalışmalarında dünya liderleri

IDS, Sussex Üniversitesi'nde kurulmuş, kalkınma araştırması, öğretme ve öğrenme ve etki ve iletişim alanında önde gelen bir küresel kurumdur. Sussex Üniversitesi, dünyada geliştirme çalışmaları için birinci sırada yer alıyor. Bu QS Dünya Sıralaması, IDS de dahil olmak üzere, kampüs çapındaki araştırma ve ders tekliflerinin güçlü itibarını ve kalitesini yansıtıyor.

IDS'de Araştırma

IDS, yerel, ulusal ve küresel alanlardaki yoksulluk ve kalkınma ile ilgili konuların sorunlarını anlamak için sosyal, politik ve ekonomik kalkınma ve değişim süreçleri üzerine araştırmalar yapmaya adamıştır. Araştırmalarımız yoluyla, hem yerel hem de küresel olarak, herkesin güvende yaşayabileceği, yoksulluktan ve haksızlıktan arındırılmış hayatları yerine getiren, eşit ve sürdürülebilir toplum vizyonuna ulaşmaya çalışıyoruz.... [-]

Birleşik Krallık Brighton
Bilgi iste
Ingilizce
Yarı zamanlı
Kampüs
İngilizce Devamını oku

Institute of Development Studies

Address
Institute of Development Studies Library Road Brighton BN1 9RE UK
Brighton, İngiltere, Birleşik Krallık