Institute of Development Studies

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Institute of Development Studies (IDS), dünya çapında daha eşitlikçi ve sürdürülebilir kalkınma için gereken bilgi, eylem ve liderliği dönüştüren birinci sınıf araştırma, öğrenme ve öğretim sunar.

Adil ve sürdürülebilir ortaklıklar aracılığıyla, ilerici sosyal, politik ve ekonomik değişime yönelik yaklaşımları nihayetinde insanların yaşamlarında bir fark yaratacak şekilde dönüştürmek için hükümetler, hayırsever vakıflar, sivil toplum kuruluşları, akademisyenler ve sivil toplumla birlikte çalışıyoruz.

Afrika'da ülkelerin ulusal kalkınmasına yeniden yatırım yapılabilecek milyonlarca dolarlık ek vergi geliri yaratan yenilikçi yeni ortaklıkların geliştirilmesine yardımcı olduk. Yerel halkın bilgi ve uygulamalarına dayanan çevre sorunlarına çözümler sunmak için çalıştık. Ebola virüsü gibi ölümcül salgınlara bir son vermede yerel toplulukların rolünü vurguladık. Siyasi liderler, ülke Büyükelçileri ve hükümet yetkilileri, sivil toplum liderleri ve girişimciler dahil olmak üzere yüzlerce istisnai kalkınma liderini ve şampiyonunu yetiştirdik.

Araştırma ve uluslararası görünüm konusundaki itibarımız rakipsizdir ve en son QS Dünya Üniversite Sıralamasında, Sussex Üniversitesi ile birlikte geliştirme çalışmaları için dünyada birinci sırada yer aldığımız performansımıza yansır. Ayrıca 2019 Küresel Düşünce Kuruluşu Endeksi Raporu'nda bir numaralı uluslararası kalkınma düşünce kuruluşu olarak seçildik.

Vizyonumuz ve stratejimiz hakkında daha fazla bilgi edinin
Yıllık İncelememizde etkilerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin

Konumlar

Brighton

Address
Institute of Development Studies
Library Road
Brighton BN1 9RE UK

Brighton, İngiltere, Birleşik Krallık

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin