Resmi açıklamayı okuyun

İnsan Bilimleri Fakültesi, bireylerin, ailelerin ve toplulukların sağlığını ve gelişimini etkileyen fiziksel, davranışsal ve ekonomik faktörlerle ilgili küresel zorlukları ve fırsatları ele almaktadır.

Vizyonumuz, 21. yüzyıl profesyonellerini hazırlayan yenilikçi akademik ve araştırma programları ile Koleji ulusal düzeyde yönlendirmektir.

Aile ve Çocuk Bilimleri Bölümü

  • Programlar, topluma eğitim, araştırma ve hizmet yoluyla çocukların ve ailelerin sağlığını ve gelişimini vurgular.
  • Bu alandaki mesleki fırsatlar, ailelerin ve çocukların refahına odaklanmanın ulusal bir sonucu olarak ortaya çıkan yeni fırsatlar nedeniyle artmıştır.
  • Evlilik ve Aile Terapisi doktora programı, Evlilik ve Aile Terapisi Eğitimine Akreditasyon Komisyonu tarafından onaylanmıştır.
  • Öğrenciler, Ulusal Aile İlişkileri Konseyi (NFCR) sponsorluğunda Sertifikalı Aile Yaşamı Eğitimcisi olma şartlarını yerine getirebilirler.

Aile ve Çocuk Bilimleri, insanlarla çalışmaktan daha fazlasıdır - yaşamlarında bir fark yaratmaya çalışıyoruz. Yaşam boyu boyunca çocukların, gençlerin, yetişkinlerin ve ailelerin gereksinimlerini karşılayan lisans ve lisansüstü öğrenciler için karmaşık ailelere özel dikkat göstererek eğitim programları sunuyoruz.

R1 Araştırma Üniversitesi

FSU, Carnegie Yüksek Öğretim Kurumlarının Sınıflandırılmasında “R1 Araştırma Üniversitesi… (En yüksek araştırma etkinliği)” olarak sınıflandırılan yalnızca 115 kurumdan biridir.

İşbirliği

Disiplinlerarası bir araştırma ortamı, disiplinler, fakülteler ve kohortlar arasında paylaşılan öğrenmeyi sağlar. Tek bir departman içindeki bu girişimci ruh, merak uyandırır ve performansı optimize eder.

Fakülte İlgi Alanları

Saygıdeğer bir fakülte kadrosu, öğrencilere ilgi alanlarını paylaşan profesyonel araştırmacılarla çalışma fırsatı verir.

Merkezleri

Aile Enstitüsü

Florida Eyalet Üniversitesi Aile Enstitüsü, yeni bilgiler üretir, uzmanları eğitir ve Florida, bölge ve ulustaki aileler hakkında politika yapıcıları bilgilendirir.

Daha İyi Sağlık Merkezi

Yoksul popülasyonlarda sağlık eşitsizliklerini ele almak için yüksek öğretim ve toplum temelli programlar geliştirme ve test etmeye odaklanmak.

Çift Merkezi

MFT doktora öğrencileri sistemik ya da ilişkisel terapi konusunda eğitilir. Yaşam boyunca, refahımızı doğrudan ve dolaylı olarak etkileyen bir dizi ilişkide varız.

Program dili:
  • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Doktora

Florida State University - Department of Family and Child Sciences

Evlilik ve Aile Terapisi (MFT) doktora programı uzun ve zengin bir tarihe sahiptir. Program, programatik araştırmalara ve ileri klinik hazırlıklara katılarak aile süreçle ... [+]

Evlilik ve Aile Terapisi (MFT) doktora programı uzun ve zengin bir tarihe sahiptir. Program, programatik araştırmalara ve ileri klinik hazırlıklara katılarak aile süreçlerini ve günümüzün farklı aileleri için deneysel olarak desteklenen ilişkisel müdahaleleri ele almaktadır.

Vurgulamamız, klinik uzmanlığı ilerletirken akademik pozisyon için iyi donanımlı bir bilgin olmak için gerekli eğitimi sağlamaktır. Program, karmaşık araştırma programları yoluyla bilimsel bilgiye katkıda bulunmak için yatırım yapılan MFT liderlerini üretmek için tasarlanmıştır.

Florida Eyalet Üniversitesi'ndeki Evlilik ve Aile Terapisi Programı (FSU), Evlilik ve Aile Terapisi Eğitimine Akreditasyon Komisyonu (COAMFTE) tarafından akredite edilmiştir. FSU, Güney Kolejler ve Okullar Birliği, Kolejler Komisyonu tarafından onaylanmıştır.... [-]

Amerika Birleşik Devletleri Tallahassee
Ağustos 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
3 - 5 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Florida State University - Department of Family and Child Sciences

İnsani Gelişme ve Aile Bilimi Doktora Derecesi programda öğrencileri yeni nesil alimler, üniversite öğretmenleri ve araştırmacılar olmaları için eğitiyoruz. Mezunlarımız, ... [+]

İnsani Gelişme ve Aile Bilimi Doktora Derecesi programda öğrencileri yeni nesil alimler, üniversite öğretmenleri ve araştırmacılar olmaları için eğitiyoruz. Mezunlarımız, ülkenin önde gelen akademik kurumlarından bazılarında seçtikleri pozisyonları başarıyla aldılar.

HDFS müfredatı, birlikte yaşayan çiftler, boşanma ve yeniden evlenme aileleri, askeri aileler ve koruyucu aileleri gibi çağdaş ailelerde ilişkisel ve aile sürecine yöneliktir. Fakülte, diğer konuların yanı sıra çocukların dostlukları, çift dinamikleri, yakın eş şiddeti, ebeveynlik uygulamaları, ırkçı sosyalleşme çalışmaları nedeniyle dikkat çekmektedir.

MüfredatZorunlu Zorunlu DerslerHOE 6366 İnsan Bilimlerinde Araştırma İçin En İyi UygulamalarCHD 5617 FCS'de Mesleki GelişimFAD 5481 Aile Bilimlerinde Üniversite ÖğretimiFAD 5942 Denetimli ÖğretimCHD 6261 Çocuk Gelişimi KuramlarıFAD 6436 Aile Bilimi TeorileriFAD 6930r MFT'de Özel Konular: Aile ÇeşitliliğiGerekli Araştırma ve İstatistikCHD 5915 Araştırma YöntemleriFAD 5700 İnsan Bilimlerinde Uygulamalı AraştırmaFAD 6935r FCS'de Özel Konular: FCS'de Nitel YöntemlerFAD 5912r Denetimli AraştırmaFAD 6917 FCS'de Araştırma YöntemleriFAD 8964r Ön Doktora SınavıFAD 6980 Tez ÇalışmasıFAD 8985r Tez Savunma SınavıVeri Analitik Seçmeli (örnekler)COM 5317 İletişim Araştırmalarında İçerik AnaliziEDF 5402 Av. Varyans Uygulamaları Analizinde Konular.EDF 5406 Çok Değişkenli Analiz UygulamalarıEDF 5409 Nedensel ModellemeEDF 5410 Parametrik Olmayan Analiz UygulamalarıSOW 6407 Anket Araştırma YöntemleriSTA 5179 Uygulamalı Hayatta Kalma AnaliziSTA 5856 Zaman Serileri ve Tahmin YöntemleriSeçmeli Dersler (örnekler)CHD 5618 FCS'de Politika Geliştirme ve AnalizCHD 5266 İleri Çocuk GelişimiCHD 5919 FCS’de Hibe YazmaFAD 5263 İleri Aile ÇalışmalarıFAD 5900 FCS'de Okumalar (konular değişebilir)FAD 5906 Yönlendirilmiş Bireysel Çalışma (konular değişebilir)FAD 6930r MFT'de Özel Konular: Müdahale AraştırmalarıFAD 6916 MFT'de Sonuç AraştırmasıAraştırma Eğitimi... [-]
Amerika Birleşik Devletleri Tallahassee
Ağustos 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
3 - 5 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku