Madonna University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Misyon

Bir Katolik ve Fransiskan yüksek öğrenim kurumu olan Madonna University misyonu, öğrencilerine Hristiyan hümanist değerlerini, entelektüel sorgulamayı, çeşitliliğe saygıyı ve kariyer hazırlığı ile bütünleşmiş bir liberal sanat eğitimi aracılığıyla başkalarına hizmet etme taahhüdünü aşılamaktır. Katolik bir gelenek içinde tanınan gerçeklere ve ilkelere dayanarak.

Madonna'nın görevi ruhunu bu Franciscan Değerlerinden alır:
• Her insanın onuruna saygı
• Barış ve adalet
• Yaratma için saygı
• Hakikat ve hizmet için eğitim

Madonna University Tarihi

1937 yılında, Madonna University (Kutsal Bakire Meryem Genç Koleji'nin Sunumu olarak bilinir), Anne Mary DeSales Tocka ve Livonia'daki Felicia Merkez Manastırı'ndeki avukatı tarafından 18 yıllık ilk beş yıllık bir kayıtla kuruldu.

Madonna University , 1982 yılında yüksek lisans programları başlattı ve 1991'de bir üniversite oldu. Devlet, bölgesel ve ulusal düzeylerde hemşirelik eğitiminde bir lider olan Madonna'nın Hemşirelik ve Sağlık Koleji, Üniversitenin ilk doktora programını başlattı - Hemşirelik Uygulaması Doktoru - 2009 yılında bu büyüme ve gelişme sayesinde kurum, yaklaşık 3.100 öğrencinin birleşik bir lisans ve yüksek lisans öğrencisi ile ülkenin en büyük Fransisken üniversitelerinden biri haline gelmiştir.

Felician Sisters, Kurucular

Madonna University kuruluşu, Polonya'nın Varşova kentinde 1855 yılına kadar izlenebilir. Burada, Sofya Truszkowska adında genç bir kadın, yoksul, evsiz, hasta ve yaşlılara bakmaya adanmış bir dini düzen kurmuştur. Felician Sisters olarak bilinen bu küçük kadın grubu, Assisi'nin St. Francis'in öğretileriyle toplumlarına yardım etmeye kendini adamıştı. İlk Felician Sisters, 1874'te Amerika Birleşik Devletleri'ne geldi ve topluluktaki çocukların okullarını kurmak için Wisconsin'deki Polonyalı bir cemaate yerleşti. 1880 yılına gelindiğinde Felician Sisters, çabalarını Michigan'a genişleterek hem Bay City hem de Detroit'te okulları yönetiyordu. Felician topluluğu büyüdükçe Felician Sisters'i öğretmen olarak hazırlamak için bir yüksek öğrenim kurumuna ihtiyaç duyuldu.

Katolik, Fransisken Geleneği

Madonna University , toplumumuzdaki entelektüel ve profesyonel gelişime önemli katkılarda bulunan Katolik ve Franciscan burslarının güzel geleneğini örneklemektedir. Madonna University mezunları, Antarktika hariç her kıtada mezunları ile bilgi ve becerilerini dünya çapında anlamlı bir hizmette uygularlar - başkalarının hayatlarını iyileştirirken, kendi mesleklerinde mükemmelleşirler.

Kuruluş Yılı: 1937
Yer: Livonia, Michigan
Başkan: Michael A. Grandillo, Ph.D.
Slogan: Sapientia Desursum - "Yukarıdaki Bilgelik"
Renkler: mavi ve altın
Maskot: Haçlılar
Öğrenciler: Yaklaşık 2.460 lisans | Yaklaşık 640 mezun
Fakülte: 123 öğretim üyesi | 13: 1 öğrenci-öğretim üyesi oranı

Akademisyenler:

  • 100'den fazla kariyer odaklı ana dalında ön lisans ve lisans diploması
  • Enstitü, 30'dan fazla yüksek lisans programı ve bir doktora hemşirelik programı sunmaktadır.
  • Hemşirelik eğitiminde 50 yıldan fazla mükemmellik topladı
  • Ülkede ilk önce İşaret Dili Araştırmaları alanında lisans diploması
  • Lisans ve yüksek lisans seviyelerinde üniversite eğitimi ve palyatif çalışmalar için sadece resmi Üniversite tabanlı bir program

Undergrad Öğrenim Ücreti: 12-18 kredilik tam öğrenim ücreti, hemşirelik kredileri, oda ve pansiyon ekstra 10.950 ABD doları

Atletizm:

  • Madonna University , Wolverine-Hoosier Atletizm Konferansı (WHAC) ve Ulusal Interkollegiate Atletizm Derneği üyesidir.
  • 19 erkek ve kadın üniversite takımı
  • Her yıl yaklaşık 34 öğrenci üniversitelerarası sporlara katılıyor

Konumlar

Livonia

Madonna University

Telefon
734-432-5667

Gaylord

Outreach Center: Gaylord University Center

Clinton Charter İlçesi

Outreach Center: Macomb University Center