Resmi açıklamayı okuyun

EMBL konumları

EMBL , Avrupa genelinde altı bölgeden faaliyet göstermektedir:

 • Heidelberg, Almanya - ana laboratuvar
 • Hinxton, İngiltere - Avrupa Biyoenformatik Enstitüsü ( EMBL -EBI)
 • Grenoble, Fransa - yapısal biyoloji için araştırma ve hizmetler
 • Hamburg, Almanya - yapısal biyoloji için araştırma ve hizmetler
 • Roma, İtalya - epigenetik ve nörobiyoloji
 • Barcelona, ​​İspanya - doku biyolojisi ve hastalık modellemesi

EMBL Yönetişimi

EMBL , Avrupa ve İsrail'in de dahil olduğu 20'den fazla üye devletin ve iki ortak üye olan Arjantin ve Avustralya'nın da aralarında bulunduğu kamu araştırmaları tarafından finanse edilen, yaşam bilimlerindeki temel araştırmalarda uzmanlaşmış bir hükümetler arası kuruluştur. EMBL , Genel Müdür, şu anda yönetim kurulu tarafından atanan Profesör Iain Mattaj, EMBL Konseyi tarafından yönetiliyor. Konsey tüm üye ve üye devletlerin temsilcilerinden oluşur.

EMBL görevleri

EMBL misyonunun temel taşları şunlardır:

 • Moleküler biyolojide temel araştırmaları yapmak;
 • Her seviyeden bilim insanlarını, öğrencileri ve ziyaretçileri eğitin;
 • üye devletlerdeki bilim insanlarına hayati hizmetler sunmak;
 • yeni araçlar ve yöntemler geliştirmek;
 • teknoloji transferine aktif olarak katılma;
 • ve Avrupa yaşam bilimi araştırmalarını entegre etmek.

EMBL Araştırma

EMBL araştırmalar, molekülerden organizmaya, ayrıca bilişimsel biyoloji, biyoinformatik ve sistem biyolojisinden biyolojik organizmanın çeşitli düzeylerinde deneysel analizleri vurgular.

Araştırma moleküler biyoloji spektrumunu kapsayan 80'den fazla bağımsız grup tarafından yürütülmektedir. EMBL uluslararası, yenilikçi ve disiplinlerarasıdır. Birçok milletten 1600 çalışanı biyoloji, fizik, kimya ve bilgisayar bilimi de dahil olmak üzere bilimsel disiplinleri temsil ediyor.

Eğitim fırsatları

Üst düzey eğitim çeşitli düzeylerde mevcuttur: Doktora öğrencileri, doktora öğrencileri ve ziyaret eden bilim adamları. EMBL işbirliğiyle düzenlenen kurslar, konferanslar ve atölye çalışmaları, birçok kapsamlı bir zamanlama barındıran EMBL 'ın kardeş kuruluş, EMBO (Avrupa Moleküler Biyoloji Örgütü kısaltması). Buna ek olarak, Laboratuvar ders dizileri, kamu ziyaretçi programları ve bilimsel başarıların yayılması gibi çeşitli bilim iletişimi faaliyetleri aracılığıyla halkla diyalog için bir platform sunmaktadır.

Bilimsel hizmetler

EMBL tarafından sağlanan hizmetler şunlardır:

 • özellikle EMBL EBI'da çekirdek biyomoleküler veri tabanları ve biyoinformatik araçları;
 • Hamburg ve Grenoble oustations'da yapısal biyoloji için ışın hatları, enstrümantasyon ve yüksek verimli teknoloji sağlanması;
 • Kurmak veya sürdürmek için pahalı olan veya büyük masraflar gerektiren yöntem ve teknolojilere maliyet etkin ve verimli erişim sağlayan Temel Tesisler.

Okulun web sitesinde daha fazla bilgi edinin.

Program dili:
 • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Doktora

European Molecular Biology Laboratory

Dünyada eşsiz ve sizi bekliyor! EMBL Uluslararası Doktora Başlangıçta 1983 yılında kurulan program, EMBL birinci sınıf eğitim ve öğretime olan bağlılığının EMBL temsil et ... [+]

Bir sonraki bilimsel neslin eğitim ve ilham kaynağı - EMBL mükemmeliyet geleneği

Avrupa’nın yaşam bilimlerindeki tek hükümetlerarası araştırma örgütü ve moleküler biyolojide önde gelen bir laboratuvar olarak, EMBL , Avrupa’daki moleküler yaşam bilimlerindeki mükemmelliği desteklemeye adanmıştır. Bu hedefe ulaşmanın en iyi yollarından biri, yetenekli genç bilim insanlarını yetenekli ve yaratıcı geleceğin liderlerine dönüştürmeye teşvik etmek ve teşvik etmektir.

EMBL Uluslararası Doktora Program Avrupa'nın “sınıfının en iyisi” Ph.D. Yaşam bilimleri için program. 40 ülkeden 240 öğrenci doktora yapıyor. EMBL herhangi bir zamanda araştırma. Her yıl, ülkelerindeki en iyi fen mezunlarına ait ortalama 60 yeni öğrenciyi kabul ediyoruz. 2012 yılında 1700'den fazla uygulamaya ulaşan çok uluslu büyük bir başvuru havuzundan dikkatle seçilmiştir.... [-]

Almanya Heidelberg
Açık Kayıt
Ingilizce
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku