Graduate School of Life Science Munich

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Enstitü Yaşam Bilimi Münih , Biyoloji Fakültesi ile Ludwig-Maximilans-Universität München (LMU) Kimya, Biyokimya ve Eczacılık Fakültesi'nin bir parçasıdır. Bu mükemmel fakülteler, Almanya'daki en iyi biyoloji ve biyokimya eğitim kurumları arasında yer almaktadır. LMU Gene Center ve Klinikum der Universtität München (KUM) ile birlikte, Grosshadern-Martinsried'deki HighTechCampusLMU'ya aittirler ve yaşam bilimlerinde son teknoloji ürünü uluslararası araştırmalarla tanınmaktadırlar. Katılan araştırma grupları genellikle bitişikteki Max-Planck Biyokimya ve Nörobiyoloji Enstitüleri ve Alman Çevre Sağlığı Araştırma Merkezi (Helmholtz Zentrum München) ile işbirliği yapmaktadır.

Prestijli Ludwig-Maximilians-Universität München'in İtalyan esintili binaları, Avrupa'nın ilk büyük şehir parkı olan İngiliz Bahçesi'nin yakınında, Münih'in merkezinde yer almaktadır. Üniversite, Almanya'daki en eski ve en büyükler arasındadır. 1472'de Bavyera'nın Ingolstadt kasabasında, Zengin Dük Ludwig yönetiminde kuruldu ve Landshut'ta bir mola verdikten sonra, nihayet 1826'da Münih'e yerleşti. O zamandan beri, sayısız saygın akademisyeni kendine çekti. Bunlar arasında X-ışını mucidi, kimyager ve modern tarımın babası Justus von Liebig ve sosyolog Max Weber de vardı. Üniversite, kurulduğu günden bu yana 13 Nobel Ödülü sahibi yetiştirdi. Bugün,% 15'i uluslararası öğrenci olan 48.000 öğrencisi ile Ludwig-Maximilians-Universität, canlı bir öğrenci hayatı sunuyor. 700'den fazla profesörü ve 3.000 yardımcı doçenti, benzersiz bir araştırma ve öğretim ortamını şekillendiriyor.

Ludwig-Maximilians-Universität München, 2017'de bir kez daha LMU'nun 30. sırada yer aldığı Times Higher Education Magazine'in Dünya İtibar Sıralamasında en üst sırada yer alıyor. Buna göre LMU, Avrupa'nın en ünlü üniversiteleri arasında yer alıyor. Dünya İtibar Sıralaması, dünyanın her yerinden tanınmış bilim insanlarına danışarak bir üniversitenin öğretim ve araştırma alanındaki itibarını değerlendirir.

biozentrum sommer-100Graduate School of Life Science Munich","author_url":"","source":""}" />

2009 yılında kurulan The Graduate School Life Science Munich (LSM), Antropoloji, Biyokimya ve Hücre Biyolojisi, Ekoloji, Evrim, Genetik, Mikrobiyoloji, Bitki Bilimleri, Sistematik ve Zooloji alanlarını, üstün motivasyonlu ve nitelikli araştırmacılar. Program tamamen İngilizce olarak öğretilir ve Avrupa'nın en üst düzey üniversitelerinden birinde kapsamlı bilimsel eğitim sağlar. Enstitü üyeleri, Ludwig-Maximilans-Universität München (LMU) Biyoloji Fakültesi ve Kimya, Biyokimya ve Eczacılık Fakültesi'nin bir parçasıdır. Fakülteler, Almanya'daki en iyi biyoloji ve biyokimya eğitim kurumları arasında yer almaktadır.

Belirli bir projeye ilişkin araştırma eğitimi, seminerler, inzivalar, yöntem kursları, aktarılabilir beceriler konusunda eğitim ve en az bir uluslararası konferansa katılımla desteklenecektir. Doktora programı, Master veya Diploma derecesine veya istisnai durumlarda 4 yıllık Lisans derecesine sahip öğrencilere açıktır. Yüksek lisans okulunun başarılı öğrencilerine 3 ila 4 yıl sonra LMU tarafından bir doktora derecesi (Dr. rer. Nat.) Verilecektir. Adayların güçlü bir niteliksel geçmişe sahip olmasının yanı sıra bağımsız araştırma yapma ilgisi ve becerisi de kanıtlaması gerekir.

Yenilikçi araştırma yaklaşımları ve teknolojileri ile uluslararası alanda tanınan 39'dan fazla araştırma grubu, Enstitü'nün çekirdek fakültesini oluşturur. Son teknoloji yaklaşımları kullanan bu gruplar, temel ve uygulamalı biyolojik ve biyokimyasal araştırmalarla ilgili temel soruları yanıtlamayı amaçlamaktadır. LSM doktoralarına, kendi araştırma grupları içinde veya kampüsteki uzman bir araştırma grubu ile işbirliği içinde çeşitli teknikleri öğrenme ve yönetme fırsatı verilir. Böylelikle, LSM'deki doktora öğrencilerine yaşam bilimlerinde ileri yöntemler konusunda kapsamlı eğitim verilmektedir.

Programın amacı sadece araştırmada başarı için gerekli olan teknik uzmanlığı öğretmek değil, aynı zamanda her düşünceli ve sorumlu bilim insanı için vazgeçilmez olan becerileri kazandırmaktır. İkincisi, basit bir dille iletişim kurma becerisini ve biyo-etik konularla ilgilenme ve kışkırtabilecekleri kamusal söylemlere katılma istekliliğini içerir. Ek olarak, yabancı öğrencilere entegrasyonu kolaylaştırmak için kültürlerarası konuları da içeren kurum içi Almanca kursları sunulmaktadır. Başarılı öğrenciler, lisansüstü eğitimlerini yaklaşık üç ila dört yıl sonra tamamlar ve LMU tarafından doktora derecelerini (Dr. rer. Nat.) Alırlar.

teaser b studium-163Graduate School of Life Science Munich","author_url":"","source":""}" />

Konumlar

Münih

Address
Grosshadernerstr. 2-4
82152 Münih, Bavyera, Almanya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin