Institute of Science and Technology Austria (IST Austria)

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Avusturya Bilim ve Teknoloji Enstitüsü (IST Austria), Viyana'nın eteklerindeki Klosterneuburg'da bulunan, doğa ve matematik bilimlerinde temel araştırma ve yüksek lisans eğitimine adanmış genç bir uluslararası enstitüdür.

IST Austria dünya standartlarında araştırma yapmaya kararlıdır. 2026'ya gelindiğinde, en son teknolojiye sahip bir ortamda 90'a kadar araştırma grubu araştırma yapacak.

IST Avusturya Doktora programının ayırt edici özelliklerinden biri, paylaşılan lisansüstü okul deneyimidir. Araştırmanın ilk aşaması, önemli bilimsel yaklaşımlara ve sorunlara geniş ölçüde maruz kalmayı teşvik eder. Bu, öğrencilerin doktora programının ikinci aşamasında yoğun araştırma için sağlam bir temel oluşturmalarını sağlar.

123859_IST_Austria_aerial-2_resized.jpg

Temel Bilim Araştırmalarına Adanmışlık

IST Austria'nın fakülte işe alım stratejisi, bölgeden önceki insanlar sloganıyla kapsanmaktadır ; hızdan önce kalite . Temel bilim araştırmalarını sürdürmek için dünyanın en iyi fikirlerini IST Austria'ya getirmeye kendimizi adadık. Enstitü 2009 yılında hizmete girdi ve 2026 yılına kadar yaklaşık 90 araştırma grubuna büyüyecek. Bu heyecan verici momentum, her doktora öğrencisi de dahil olmak üzere ekibimize eklenen her bilim insanı tarafından ileri sürülüyor.

Uluslararası ve Farklı Bilimsel Topluluk

Bilim adamlarımız profesörlerden postdoclara, öğrencilere, dünyanın her köşesinden geliyor, 70'in üzerinde farklı milletten birini temsil ediyor ve en iyi küresel bilim kurumlarından ve üniversitelerden kazanılan araştırma ve dereceler üzerine inşa ediyorlar.

İngilizce konuşma

Kurum genelinde İngilizce'yi öğretim ve iletişim dili olarak kullanıyoruz.

Disiplinlerarası

ABD Stili Yüksek Lisans Programımız, disiplinler arası özelliğe odaklanan modern kapsamlı eğitim ile karakterizedir.

Aşağıdaki grafikte gösterilmektedir 2016 Haziran 2019 indirilebilir PDF için birlikte kaleme yayınlara dayanarak IST Avusturya'da de işbirliği grup çapraz burada .

141173_Cross-Group-Collaboration-Interdisciplinarity-2016-Nov-2019-IST-Austria-with-SSUs_730x9001.png

Üstün Araştırma Eğitimi

Öğrenciler, küçük araştırma grupları içindeki seçkin öğretim üyeleriyle yakın çalışırlar ve birinci sınıf tesislere erişebilirler. Öğrenciler, bir gruba katılmadan önce ilk yılı kursları ve rotasyonları tamamlayarak geçirirler.

Bu ilk keşif aşaması, öğrencilerin ikinci aşamada derinlemesine tez araştırmasına başlamadan önce araştırma konusunun ve araştırma grubunun kendileri için en iyi eşleşme olduğundan emin olmalarını sağlar.

Lisans veya Yüksek Lisans Derecesi ile Giriş

Doktora programımıza başvurmaları için lisans veya yüksek lisans bilimine sahip öğrencileri ağırlıyoruz.

6 Çalışma İzi

Altı tane doktora çalışması vardır :

 • Biyoloji
 • Bilgisayar Bilimi
 • Veri Bilimi ve Bilimsel Hesaplama
 • Matematik
 • Nörobilim
 • Fizik

Araştırma Grupları

 • 2019 yılında 53 araştırma grubu
 • 2026 yılına kadar 90 araştırma grubu

Bilimsel Hizmet Birimleri

Bilimsel Hizmet Birimleri (SSU'lar), bilim adamlarının araştırma ihtiyaçları için destek sağlar. Aşağıdaki SSU'lar IST Austria tarafından barındırılmaktadır:

 • Biyo görüntüleme Tesisi
 • Elektron Mikroskobu Tesisi
 • Kütüphane
 • Yaşam Bilimleri Tesisi
 • Miba Makina Atölyesi
 • Nanofabrikasyon Tesisi
 • Klinik öncesi tesis
 • Bilimsel hesaplama

Finansman

Tüm araştırma alanlarında finansman çok önemli bir konudur. IST Avusturya, tüm araştırmacılarını desteklemek için çeşitli finansman kaynaklarına güvenmektedir. Hibe Ofisi, dış finansman için başvurmak isteyen IST bilim adamlarını desteklemek için oradadır.

2006 yılında IST Avusturya'nın kuruluşunda, federal hükümet tarafından yalnızca Enstitü, 2016 yılına kadar üçüncü taraf fonlarında aynı tutarı elde ederse güvence altına alınabilecek şartlı ve performansa dayalı bir bütçe olarak 95 milyon Avro bir kenara kondu. son yıllarda üçüncü taraflara fon sağlama konusunda son derece başarılı olmuştur. Halen sözleşmeli olan 53 profesörden 34'ü (üçte ikisi) Avrupa Araştırma Konseyi'nden bir hibe almıştır. Sadece 2016 yılında, IST Avusturya'daki bilim adamlarına üç ileri burs, iki konsolide burs ve beş başlangıç bursu verildi. Lisansüstü okul, şimdiye dek Enstitü'de alınan en büyük ödüllerden birinin yararlanıcısıdır: 2015 yılında IST Avusturya'nın disiplinlerarası doktora programına Avrupa Birliği'nden Marie Skłodowska-Curie tarafından verilen 4,4 milyon Avro ödenmiştir.

Toplamda, Enstitü üçüncü taraf bilim fonlarında 120 milyon Euro'yu edinmiştir. Ayrıca, IST Austria özel sektörden yaklaşık 18,5 milyon avroluk bağış aldı. Birlikte, bu üçüncü taraf fonlamada 130 milyon Euro'yu buluyor.

Doktora öğrencileri IST Austria tarafından istihdam edilmektedir ve uluslararası düzeyde rekabetçi maaşlar ve tam sosyal güvenlik kapsamı almaktadır. Öğrenciler ayrıca çalışmaları sırasında bilimsel konferanslara ve atölye çalışmalarına katılmak için mali destek alırlar.

Kolloquia Enstitüsü

Haftalık Enstitü Colloquium, IST Avusturya'daki ana araştırma semineridir. Dünyanın dört bir yanından ve doğa bilimlerinin tüm disiplinlerinden bilim adamları en son bulgularını sunmaya davet edilir.

Enstitü Değerlendirmeleri

Enstitü, düzenli olarak, enstitünün bağımsız bir değerlendirmesini oluşturmak için dünyanın dört bir yanından önde gelen bilim insanlarından oluşan (Nobel ödülü sahibi olanlar dahil) uluslararası inceleme panelleri tarafından ziyaret edilir.

Kariyer

Seçkin mezunlarımız IST Austria'daki doktora çalışmalarından sonra başarılı bir kariyere devam ettiler.

Doktora öğrencileri, akademi ve ötesi için aktarılabilir becerilerde eğitime odaklanan mentorluk ve kariyer gelişim programlarımız aracılığıyla destek alırlar. Çalışmaları boyunca, doktora öğrencileri, kariyer gelişimi danışmanlığı ve eğitimi veren Kariyer Hizmetleri tarafından desteklenir.

Araştırmacıları ticari gelişiminde ve araştırma sonuçlarının kullanımında desteklemeyi amaçlayan Teknoloji Transfer Ofisi tarafından düzenlenen düzenli TWIST görüşmeleri de var.

Mezunlarımız nereye gidiyor?

Bu infografik, mezunlarımızın mezun olduktan sonra nereye gittiğini gösterir.

IST-Austria_Where-do-alumni-go_piechart-e1541512843946.png

IST Austria nerede?

Enstitü, sürekli olarak dünyanın yaşamak için en iyi şehirlerinden biri seçilen Viyana'dan sadece 25 dakikalık bir otobüs yolculuğu mesafesindedir. Öğrencilerimiz, güzel ormanlarla çevrili sakin bir bölge olan Klosterneuburg'da ya da doğrudan Viyana'nın koşuşturmacası. Ayrıca kampüste bir dizi konaklama seçeneğimiz var.

Konumlar

Klosterneuburg

Address
Am Campus,1
3400 Klosterneuburg, Aşağı Avusturya, Avusturya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin