Institute of Science and Technology Austria (IST Austria)

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Institute of Science and Technology Austria (IST Austria) Klosterneuburg'da Viyana'nın eteklerinde bulunan doğa ve matematik bilimlerinde temel araştırma ve lisansüstü eğitime adanmış genç bir uluslararası kurumdur.

IST Austria dünya standartlarında araştırma yapmaya kararlıdır. 2026'ya gelindiğinde, en son teknolojiye sahip bir ortamda 90'a kadar araştırma grubu araştırma yapacak.

IST Austria PhD programının özelliklerinden biri ortak lisansüstü okul deneyimidir. İlk keşif aşaması, önemli bilimsel yaklaşım ve sorunlara geniş ölçüde maruz kalmayı teşvik eder. Bu, öğrencilerin doktora programının ikinci aşamasında yoğun araştırma için sağlam bir temel oluşturmasını sağlar.123859_IST_Austria_aerial-2_resized.jpg

Temel Bilim Araştırmalarına Adanmışlık

IST Austria'nın fakülte işe alım stratejisi, bölgeden önceki insanlar sloganıyla kapsanmaktadır ; hızdan önce kalite . Temel bilim araştırmalarını sürdürmek için dünyanın en iyi fikirlerini IST Austria'ya getirmeye kendimizi adadık. Enstitü 2009 yılında hizmete girdi ve 2026 yılına kadar yaklaşık 90 araştırma grubuna büyüyecek. Bu heyecan verici momentum, her doktora öğrencisi de dahil olmak üzere ekibimize eklenen her bilim insanı tarafından ileri sürülüyor.

Uluslararası ve Farklı Bilimsel Topluluk

Bilim adamlarımız profesörlerden postdoclara, öğrencilere, dünyanın her köşesinden geliyor, 70'in üzerinde farklı milletten birini temsil ediyor ve en iyi küresel bilim kurumlarından ve üniversitelerden kazanılan araştırma ve dereceler üzerine inşa ediyorlar.

İngilizce konuşma

Kurum genelinde İngilizce'yi öğretim ve iletişim dili olarak kullanıyoruz.

Disiplinlerarası

ABD Stili Lisansüstü Programımız, disiplinlerarasılığa odaklanan modern kapsamlı bir eğitim ile karakterizedir.

Aşağıdaki grafik, 2018’den ortak yayınlara dayanan IST Avusturya’daki gruplar arası işbirliğini göstermektedir.

Cross_Group_Collaboration_2018_IST-Austria_Interdisciplinarity-1.png

Üstün Araştırma Eğitimi

Öğrenciler küçük araştırma grupları içindeki seçkin fakültelerle yakın çalışırlar ve birinci sınıf olanaklara erişebilirler. Öğrenciler bir gruba üye olmadan önce ilk yılını kurs ve rotasyonları tamamlayarak geçirirler.

Bu araştırmanın ilk aşaması, öğrencilerin ikinci bölümde derinlemesine tez araştırmalarına başlamadan önce araştırma konusunun yanı sıra araştırma grubunun da en iyi eşleşme olduğundan emin olmalarını sağlar.

Lisans veya Yüksek Lisans Derecesi ile Giriş

Doktora programımıza başvurmaları için lisans veya yüksek lisans bilimine sahip öğrencileri ağırlıyoruz.

6 Çalışma İzi

Doktora çalışmasının altı parçası var:

 • Biyoloji
 • Bilgisayar Bilimi
 • Veri Bilimi
 • Matematik
 • Nörobilim
 • Fizik

Araştırma Grupları

 • 2019 yılında 53 araştırma grubu
 • 2026 yılına kadar 90 araştırma grubu

Öğrenciler bilimin yaşam çizgisidir. ”Prof. Daria Siekhaus'un IST Avusturya'daki öğrencilerin önemi hakkında neler söylediğini dinleyin.

Bilimsel Hizmet Birimleri

Bilimsel Hizmet Birimleri (SSU'lar), bilim adamlarının araştırma ihtiyaçları için destek sağlar. Aşağıdaki SSU'lar IST Austria tarafından barındırılmaktadır:

 • Biyo görüntüleme Tesisi
 • Elektron Mikroskobu Tesisi
 • Kütüphane
 • Yaşam Bilimleri Tesisi
 • Miba Makina Atölyesi
 • Nanofabrikasyon Tesisi
 • Klinik öncesi tesis
 • Bilimsel hesaplama

yardımlar

Tüm araştırma alanlarında, finansman çok önemli bir konudur. IST Austria, tüm araştırmacılarını desteklemek için çeşitli finansman kaynaklarına güvenmektedir. Hibe Ofisi, dış finansman için başvuruda bulunmak isteyen IST bilim adamlarını desteklemek için oradadır.

2006 yılında IST Avusturya'nın kuruluşunda, federal hükümet tarafından yalnızca Enstitü, 2016 yılına kadar üçüncü taraf fonlarında aynı tutarı elde ederse güvence altına alınabilecek şartlı ve performansa dayalı bir bütçe olarak 95 milyon Avro bir kenara kondu. son yıllarda üçüncü taraflara fon sağlama konusunda son derece başarılı olmuştur. Halen sözleşmeli olan 53 profesörden 34'ü (üçte ikisi) Avrupa Araştırma Konseyi'nden bir hibe almıştır. Sadece 2016 yılında, IST Avusturya'daki bilim adamlarına üç ileri burs, iki konsolide burs ve beş başlangıç bursu verildi. Lisansüstü okul, şimdiye dek Enstitü'de alınan en büyük ödüllerden birinin yararlanıcısıdır: 2015 yılında IST Avusturya'nın disiplinlerarası doktora programına Avrupa Birliği'nden Marie Skłodowska-Curie tarafından verilen 4,4 milyon Avro ödenmiştir.

Toplamda, Enstitü üçüncü taraf bilim fonlarında 120 milyon Euro'yu edinmiştir. Ayrıca, IST Austria özel sektörden yaklaşık 18,5 milyon avroluk bağış aldı. Birlikte, bu üçüncü taraf fonlamada 130 milyon Euro'yu buluyor.

Kolloquia Enstitüsü

Haftalık Enstitü Colloquium, IST Avusturya'daki ana araştırma semineridir. Dünyanın dört bir yanından ve doğa bilimlerinin tüm disiplinlerinden bilim adamları en son bulgularını sunmaya davet edilir.

Enstitü Değerlendirmeleri

Enstitü, düzenli olarak, enstitünün bağımsız bir değerlendirmesini oluşturmak için dünyanın dört bir yanından önde gelen bilim insanlarından oluşan (Nobel ödülü sahibi olanlar dahil) uluslararası inceleme panelleri tarafından ziyaret edilir.

Kariyer

Seçkin mezunlarımız, IST Austria'daki doktora çalışmalarından sonra başarılı kariyerlere devam etti.

Doktora öğrencileri, akademi ve ötesi için aktarılabilir becerilerde eğitime odaklanan mentorluk ve kariyer gelişim programlarımız aracılığıyla destek alırlar. Çalışmaları boyunca, doktora öğrencileri, kariyer gelişimi danışmanlığı ve eğitimi veren Kariyer Hizmetleri tarafından desteklenir.

Araştırmacıları ticari gelişiminde ve araştırma sonuçlarının kullanımında desteklemeyi amaçlayan Teknoloji Transfer Ofisi tarafından düzenlenen düzenli TWIST görüşmeleri de var.

Mezunlarımız nereye gidiyor?

Bu infografik, mezunlarımızın mezun olduktan sonra nereye gittiğini gösterir.

IST-Austria_Where-do-alumni-go_piechart-e1541512843946.png

IST Austria nerede?

Enstitü, dünyanın en iyi şehirlerinden biri olarak tutarlı bir şekilde seçilen Viyana'ya otobüsle sadece 25 dakikalık mesafededir. Öğrencilerimiz, güzel ormanlarla çevrili sessiz bir alan olan Klosterneuburg'ta ya da sağ tarafta Viyana'nın koşuşturması. Kampüste ayrıca çeşitli konaklama seçeneklerimiz de bulunmaktadır.

Konumlar

Klosterneuburg

Address
Am Campus,1
3400 Klosterneuburg, Aşağı Avusturya, Avusturya