University of Ghana

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

UG hakkında

Gana Üniversitesi vizyonu öğrenme, araştırma ve bilgi yayma, kaliteli öğretim yoluyla ulusal kalkınma ihtiyaçları ve küresel sorunlarla başa çıkabilmek için dünya standartlarında insan kaynakları ve yetenekleri geliştirmektir. Gold Coast University College olarak 1948 yılında kurulan, kurum Üniversitesi öğrenme, eğitim ve araştırma sağlamak ve teşvik etmek zorunlu oldu. Bu Mart 1957 Gana'nın bağımsızlık düzeyi üzerindeki Gana University College oldu. Ancak, 1 Ekim 1961 tarihinde Parlamento bir kanun ile, Gana University College ödülü kendi derece yetki ile egemen üniversite statüsü kazanmıştır. Bu Gana altı kamu üniversitelerinin en eski ve en büyüğüdür. Yaklaşık 1.100 uluslararası öğrenciler üzerinde 36.000 olan güncel bir öğrenci nüfusuna sahip, Gana'nın operasyonlarının Üniversitesi bütünlüğü en yüksek düzeyde, etik standartlar, açıklık ve adalet tarafından yönetilir ve performans odaklı ödüllendirme tanıma sistemi tarafından desteklenmektedir. Onun fakülte ve öğrenci vücut mükemmellik ve mezunlarının mesleki başarı için dünya çapında tanınan akademik mükemmeliyet merkezidir. Bu Gana geliştirilmesine yönelik olarak uluslararası düzeyde katkı yapıyoruz 50.000 'den fazla mezun yetiştirmiştir.

Kampüsler Legon Kampüsü, Korle Bu Kampüsü ve Accra City Kampüsü - Üniversitenin farklı özel öğretim ve etkili bir araştırma üç kampüs topluluklar karşısında yapılır.

Legon Kampüs: Legon Kampüs yaklaşık 13 kilometre Accra, Gana başkenti kuzey-doğu yatıyor. Üniversitenin öğretim ve araştırma en yürütülmektedir yerdir. Legon Kampüs da Üniversitesi'nin merkez yönetimini evler.

Öğrenciler için 16 kampüste konaklama tesisleri vardır. Başvuran lisans öğrencileri geleneksel co-ed VALCO Fonu Hostel konaklama sunulmaktadır. Ancak, öğrencilerin kampüste başka bir pansiyon ikamet veya kampüs onlar dilerlerse için seçeneğiniz vardır.

2014/2015 akademik yılından itibaren üniversite, diğer şeyler arasında, yönetim ve Üniversitesi çalışan verimliliğini artıracak bir üniversite sistemi, uygulama olacaktır. Dört okulları kurulacak; Sağlık Bilimleri Fakültesi, Edebiyat Fakültesi, Fen Bilimleri Fakültesi ve Eğitim Fakültesi. Bu dört kolejler dışında üç Legon Kampüsü'nde yer alacak. Gana Üniversitesi sanat, sosyal bilimler, işletme, fiziksel ve biyolojik bilimler, tıp, diş hekimliği, yardımcı sağlık bilimleri, ziraat, mühendislik bilimleri ve hukuk çeşitli alanlarda 90'a kadar lisans ve 150 yüksek lisans programları sunmaktadır. Özel programlar Sanatları, Afrika Çalışmaları ve Uluslararası İlişkiler Sahne sunulmaktadır.

Korle-Bu Kampüs: Bir Provost başkanlığındaki Korle-Bu Kampüsü, Tıp Fakültesi oluşur Sağlık Bilimleri Koleji, Diş Okulu, Halk Sağlığı Okulu ve Tıbbi Araştırma, Müttefik Sağlık Bilimleri Fakültesi için Noguchi Memorial Enstitüsü evler ve Hemşirelik Yüksekokulu.

Accra City Campus: Accra City Kampüsü Akra İşçi Koleji'nde çalışan Gana Üniversitesi'nin yeniden yapılandırılan Dış Lisans Merkezi için yeni adıdır. Bu Accra, Gana başkentinin kalbinde yer almaktadır.

Uluslararası Öğrenciler İçin Uygun Fırsatlar

• öğrenciler ECOWAS alt bölge kadar öğrenim ücretleri özel indirim almak % 50 iken, diğer öğrenciler Afrika ülkeleri kadar öğrenim ücretinde özel indirim almak 30%.

• Üniversite okuma odaları, kütüphane gibi eğitim tesisleri ile iyi olduğunu, Wi-Fi sıcak noktalar, bilgisayar laboratuarları ve programlarının daha birçok • Geniş çeşitli mevcuttur • Çapraz-kültürel daldırma - 70 milletten fazla adanmış Ofisi • yılda sunmak uluslararası programlar ve uluslararası öğrencilerin refahı yönetimi Heyecanlı deneyimsel öğrenme fırsatları Çok güvenli kampüs • •

Konumlar

Akra

Address
University of Ghana
P. O. Box LG 25 Akra, Büyük Accra Bölgesi, Gana