IHS, Institute For Housing and Urban Development Studies of Erasmus University Rotterdam

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

IHS hakkında

1958'de kurulan IHS, kurulan Rotterdam Erasmus Üniversitesi'nin konut ve kentsel gelişimine yönelik uluslararası bir enstitüdür. 60 yıldan fazla bir süredir şehirlerde insani ve kurumsal kapasiteleri geliştirmek, yoksulluğu azaltmak ve yaşam kalitesini artırmak misyonumuz olmuştur. Planlamada sosyo-mekansal dinamikleri, iklim direncini, yerel ekonomik inovasyonu, insan haklarından konut ve toplumsal cinsiyet perspektifinden konutları, sürdürülebilirliği ve yeşil şehirleri (altyapı, enerji ve su), toprakları içeren çeşitli kentsel konularda Master, Doktora ve kısa süreli programlar sunuyoruz. hukuk ve finans ve rejeneratif doğal kaynak yönetimi.

120113_commonstudentheaderErasmus.jpg

Öğretme ve öğrenme yöntemleri

Öğretme ve öğrenme yöntemlerimiz, eğitim, danışma ve araştırmanın çapraz gübrelenmesinin benzersiz IHS yaklaşımına dayandırılmıştır. IHS yaklaşımı, öğrencileri yoksulluğu azaltmak ve şehirlerde yaşam kalitesini iyileştirmek için çok boyutlu çözümler oluşturmak üzere donatmak için tasarlanmıştır. Akademik kadromuz her zaman uluslararası eğitim ve öğretim misyonlarına katılmaktadır ve sürekli yenilikçi kentsel çözümlerin geliştirilmesine yönelik çalışmaktadır. Müfredatımızda gerçek yaşamdaki kentsel sorunların ve çözümlerin ele alınmasını sağladığımız eğitime disiplinlerarası yaklaşımımızla gurur duyuyoruz.

120112_Renownedprofessors.jpg

Kolaylaştırıcı

IHS, BM Habitat, Şehirler İttifakı ve ICLEI dahil olmak üzere kentsel gelişim alanında küresel liderlerle birlikte çalışıyor. IHS ayrıca, kapsamlı bir kentsel gelişim anlayışı sağlamak için Hollanda ve dünyadaki önde gelen Hollanda üniversiteleriyle de ortaktır. Amsterdam, Groningen ve TU- Delft, şehir markalaşması, şehir ekonomisi, lojistik, ulaşım, mirasın korunması konularında konuklara konferans veren üniversitelerden bazılarıdır. IHS, öğrencilerimize her yıl sunulan ek akademik kaynakların sadece küçük bir kısmıdır.

Öğrenciler

IHS sınıfı, 45'ten fazla ülkeden zengin ve çeşitli deneyimlere sahip orta seviye profesyonellerden oluşmaktadır. Tipik arkaplanlar mimarlık, mühendislik, planlama, ekonomi, sosyal bilimler, çevre bilimleri ve konutları içerir.

IHS mezunları, yoksulluğu azaltma ve dünyadaki şehirlerde yaşam kalitesini arttırma misyonumuzu yerine getirme çabalarımıza büyük katkı sağlamıştır. Özel, devlet ve akademik sektörlerde farklı pozisyonlarda olmaya devam ediyorlar. Mezunlarımız tarafından alınan pozisyonlara birkaç örnek:

● Philips'te proje yöneticisi döngüsel ekonomi

● BM-Habitat'ta kentsel yönetim ve politika uzmanı

● Asya Kalkınma Bankası'nda mimari danışman

● GIZ'de mekansal planlama danışmanı

● Yerel Yönetim ve Bölgesel Kalkınma Bakanlığı Kıdemli Müfettişi

● Çevresel Sürdürülebilir Ulaştırma ve İklim Değişikliği Merkezi'nde Direktör

● Pontificia Universidad Javeriana'da Profesör

120110_getadiplomafromatop100university.jpg

Kent

IHS, Erasmus Üniversitesi kampüsünde, Woudestein'de , ikonik Rotterdam kentinde yer almaktadır. Mimari tarzı cesurlaştırmak, öncü şehir planlaması ve ünlü çok kültürlü bir nüfus, Rotterdam'ı kent dünyasında inovasyon ve yetiştiriciliği ön planda tuttu. IHS, Rotterdam tarihi ile gurur duyuyor, İkinci Dünya Savaşı'nın yol açtığı yıkımdan sonra kenti yeniden inşa etmeye ve yeniden yaratmaya yardım ediyor. Etkileyici bir ufuk çizgisine karşı kurulmuş olan Rotterdam, mükemmel yerel ve uluslararası ulaşım bağlantılarıyla doludur ve Hollanda ile Avrupa'nın geri kalanının sunduğu her şeyi keşfetmek için mükemmel bir merkezdir. İyi ulaşım bağlantıları ve şehir içinde seyahat etmeyi çok eğlenceli hale getiren güvenli bisiklet yolları vardır. 600.000 uyruklu Rotterdam'ı oluşturan 175 farklı milletten oluşan bir çeşitlilik içinde batmış bir şehirdir. Ayrıca, Hollandaca eğitim sisteminde İngilizce öğrenmek zorunludur, bu da neredeyse tüm ülkenin İngilizce konuşabildiği anlamına gelir! “Olmasını sağlayın”, liman, Rotterdam şehri ve Erasmus Üniversitesi Rotterdam arasındaki füzyonla gösterilen bu fantastik şehrin büyümesini destekleyen bir vizyondur.

120109_Resized_Girlsoncampusfromtheback.jpg

Kabul

Her yılın 1 Ekim tarihinden itibaren Master programlarımıza başvurmaya başlayabilirsiniz. Kabul şartları hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen buradan web sitemizi ziyaret edin.

Öğretilen programlar

ingilizce

Konumlar

Rotterdam

Institute For Housing and Urban Development Studies, IHS, Erasmus University Rotterdam

Address
Burgemeester Oudlaan 50
Mandevile, 14th floor
3062 PA Rotterdam, Güney Hollanda, Hollanda
Telefon
+ 31 10 408 9825