Resmi açıklamayı okuyun

Uluslararası İleri Araştırmalar Okulu

UNICAM, Doktora eğitiminin uluslararasılaşmasını arttırmak amacıyla Uluslararası İleri Araştırmalar Okulu'nu kurdu.

  • Uluslararası İleri Araştırmalar Okulu, doktora unvanını almak için kurslar planlar, organize eder, koordine eder.
  • Doktora dersi, son bilimsel konularda profesörlerden oluşan bir Final Sınavı Kurulu önünde savunulacak olan, İngilizce olarak hazırlanacak final tezi ile üç yıldır. Bu, çoğunlukla Camerino Üniversitesi'nden değil, akademisyenleri ve diğer uzmanları (örneğin, araştırma merkezleri veya işletmelerden) ve en az bir İtalyan olmayanını içermelidir.
  • Son tezin hazırlanmasına ek olarak, doktora adaylarının SAS tarafından düzenlenen, transfer edilebilir beceriler kazanmak için (iletişim becerileri, araştırma kariyer geliştirme, araştırma yönetimi ve proje finansmanı, metodolojik beceri) ve endüstri ve diğer ilgili istihdam sektörleriyle işbirliği içinde doktora eğitimi.
  • Ev sahibi üniversitenin dışında bulunan kamu veya özel laboratuvarlarda bir miktar araştırma yapmak şiddetle teşvik edilir.
  • Nihai niteliklere ulaşmak için, Camerino Üniversitesi'nden ve muhtemelen İtalyan'dan farklı bir araştırma veya yüksek öğretim kurumunda en az altı ay deneyim olmalıdır.
  • Yenilikçi Doktora Eğitiminin Yedi Prensibi, araştırma programlarımızın temelini oluşturmaktadır.

Yenilikçi Doktora Eğitiminde Yedi İlke

1. Araştırma Mükemmellik

Mükemmel araştırma yapmak tüm doktora eğitiminin temelini oluşturur ve bundan da diğer tüm unsurlar akar. Akran değerlendirme prosedürleri ve kritik bir kitleyi temsil eden araştırma ortamları ile belirlenen akademik standartlar gereklidir. Yeni akademik nesil, sınır araştırmalarının sınırlarını zorlayan yaratıcı, eleştirel ve özerk entelektüel risk alma görevlileri olmak için eğitilmelidir.

2. Çekici Kurumsal Çevre

Doktora adayları, projelerinin kapsamı, yönü ve ilerlemesi için erken bir aşamada sorumluluk alarak bağımsız araştırmacılar olmalarını sağlamaya yönelik iyi çalışma koşulları bulmalıdır. Bunlar, Avrupa Araştırma Görevlileri Şartnamesi ve Araştırmacılar Alma Davranış Kurallarına uygun olarak kariyer geliştirme fırsatlarını içermelidir.

3. Disiplinlerarası Araştırma Seçenekleri

Disiplinler arası çapraz gübreleme için uygun tüm fırsatların gerekli genişliği ve disiplinler arası yaklaşımı teşvik edeceğinden emin olmak için doktora eğitimi açık araştırma ortamına ve kültüre yerleştirilmelidir.

4. Endüstri ve diğer ilgili istihdam sektörlerine maruz kalma

Endüstriden işletmeye, devlete, STK'lara, yardım derneklerine ve kültürel kurumlara (örneğin, müze) kadar, gelecekteki işyerleri ve halkın katılımı da dahil olmak üzere en geniş anlamıyla “endüstri” terimi kullanılmaktadır. Bu, araştırma eğitimi sırasındaki yerleşimleri içerebilir; ortak finansman; akademisyen olmayanların ilgili endüstriden, öğretme ve süpervizyonu bilgilendirme / sunma dahil etme; ilgili endüstrinin doktora programlarına mali katkısının teşvik edilmesi; Adayı (örneğin, mentorluk programları) ve programı destekleyebilecek mezunlar ağlarını ve çok çeşitli insan / teknoloji / bilgi transfer faaliyetlerini desteklemek.

5. Uluslararası ağ oluşturma

Doktora eğitimi, uluslararası ağlar için fırsatlar sağlamalıdır, diğer bir deyişle işbirlikçi araştırma, birlikte çalışma, ikili ve ortak dereceler. Hareketlilik, konferanslar, kısa süreli araştırma ziyaretleri ve yurtdışında geçici görevler veya daha uzun süreli kalışlar yoluyla yapılmalıdır.

6. Aktarılabilir beceri eğitimi

“Aktarılabilir beceriler, başka bir alanda kullanılan (örneğin araştırma, iş, vb. Gelecekteki istihdam) bir bağlamda (örneğin araştırma) öğrenilen becerilerdir. Konu ve araştırma ile ilgili becerilerin etkin bir şekilde uygulanmasını ve geliştirilmesini sağlar. Devredilebilir beceriler, eğitim veya iş deneyimi yoluyla edinilebilir ”. Yeterli araştırmacıların bilgiye dayalı ekonominin talep ettiği becerilere sahip olmalarını sağlamak esastır. Örnekler arasında iletişim, takım çalışması, girişimcilik, proje yönetimi, IPR, etik, standardizasyon vb.

İş aynı zamanda müfredat geliştirme ve doktora eğitimine daha fazla dahil olmalı, böylece Üniversite İş Forumu'nun çalışması ve EUA DOC-CAREERS projesinin çıktıları üzerine, sektörün ihtiyaçlarını daha iyi eşleştirmelidir. Üniversitelerde araştırmalardan finansal ve işletme becerilerine, yaratıcılığa ve tasarımdan kültürlerarası becerilere kadar çeşitli becerileri bir araya getiren disiplinlerarası yaklaşımlara iyi örnekler bulunmaktadır.

7. Kalite Güvencesi

Hesap verebilirlik prosedürleri, doktora eğitiminin araştırma üssünde oluşturulmalı ve bu nedenle, birinci ve ikinci çevrimde kalite güvencesinden ayrı olarak geliştirilmelidir.

Doktora eğitiminde kalite güvencesinin amacı, araştırma ortamının kalitesini arttırmanın yanı sıra kabul, gözetim, doktora derecesinin verilmesi ve kariyer gelişimi gibi konularda şeffaf ve hesap verebilir prosedürlerin teşvik edilmesi olmalıdır. Bunun Doktora’nın kalite güvencesi ile ilgili olmadığını vurgulamak önemlidir. İşe alımdan mezuniyete kadar, süreç ya da yaşam döngüsü kendisidir.

Program dili:
  • Ingilizce
  • Italyan

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Doktora

University of Camerino the international School of Advanced Studies

Alan: Bilgisayar Bilimleri ve Matematik ... [+]

Alan: Bilgisayar Bilimleri ve MatematikYapay Zeka ve Akıllı SistemlerBilgisayar ve MatematikSiber güvenlikVeri Bilimi ve Makine ÖğrenimiGömülü Sistemler ve IoTSüreç yönetimiYazılım ve Bilgi Sistemi MühendisliğiYapay Zeka ve Akıllı SistemlerUyarlanabilir kontrol ve optimizasyonUyum politikalarıKolektif ve uyarlanabilir sistemlerBilgi gösterimi ve otonom akıl yürütmeBilgisayar ve MatematikHesaplamanın cebirsel ve mantıksal yönleri)Hesaplamalı Modeller ve Hesaplamalı ModellerBiçimsel dillerBelirli alanlar için cebirsel dillerModel teorisiFen eğitiminin metodolojik yönleriSiber güvenlikErişim Kontrolü ve Kaynak Kullanım PolitikalarıDağıtılmış Defte... [-]
İtalya Camerino
Bilgi iste
Ingilizce,Italyan
Tam zamanlı
3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Camerino the international School of Advanced Studies

Alan: Fizik, Yer ve Malzeme Bilimleri ... [+]

Alan: Fizik, Yer ve Malzeme BilimleriFizikYer Sistemlerinde Fiziksel ve Kimyasal İşlemlerMalzeme BilimleriFizik

Yoğun Madde Fiziği

Ultracold Meselesinin Çok Beden TeorisiNano ölçekte Süper İletkenlik: Teori, Simülasyonlar ve DeneylerGrafen cihazlarda elektron deliği süper akışkanlık teorisiBCS-BEC Çok Bileşenli Süper Yağlarda ve Süper İletkenlerde Çapraz Bağlantı

Deneysel Fizik

Aşırı koşullar altında maddeYüzeylerin Fiziği, Arayüzler ve Nano SistemlerGravitasyonel Dalgalarla Fizik, Astrofizik ve KozmolojiYumuşak Madde, Bardak, Sıvılar ve Sıvı SolüsyonlarıSenkrotron Radyasyonu ve İleri Radyasyon Kaynakları

Fizik Eğitimi

Teorik ve Hesaplamalı Fizik... [-]

İtalya Camerino
Bilgi iste
Ingilizce,Italyan
Tam zamanlı
3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Camerino the international School of Advanced Studies

Alan: Hukuk ve Sosyal Bilimler ... [+]

Alan: Hukuk ve Sosyal BilimlerMedeni hukuk ve Anayasal yasallıkKüresel Toplumda Temel HaklarMedeni Hukuk ve Anayasal Yasallık

Medeni Hukuk ve Anayasal Yasallık müfredatı , yürürlükte olan yasanın karmaşıklığına uygun yorumlama teknikleri geliştirmeyi amaçlayan metodolojilerin kazanılmasını amaçlamaktadır; ulusal, Avrupa ve uluslararası özel hukuk ilişkileri ile ilgili değer düzenlemelerine göre yorum yapma becerisi; hukuki ekonomik ilişkilerin, kişilik perspektifinde yeniden yorumlanması mevcut anayasal hukuk düzenidir.

Anayasal hukuk ile usul hukuku arasındaki hassas ilişkiyi, sivil adalet konusuna özel dikkat göstererek ve uyuşmazlıkların çözümü için yargı sürecine alternatif araçların kullanılmasını derinleştirdik.... [-]

İtalya Camerino
Bilgi iste
Ingilizce,Italyan
Tam zamanlı
3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Camerino the international School of Advanced Studies

Alan: Mimari, Tasarım, Planlama ... [+]

Alan: Mimari, Tasarım, PlanlamaMimarlık, Kuramlar ve TasarımYenilik TasarımıSürdürülebilir Kentsel Planlama

Öğretim yerleri - Ascoli Piceno - Uydu görüntüleri Camerino University

Mimarlık, Kuramlar ve TasarımÇağdaş mimarlık kuramları ve tasarımı;Mimari Mirasın tarihi ve gelişimi;Mimarlığın grafik ve multimedya gösterimi.Yenilik TasarımıNesnelerin, sistemlerin ve ortamların yenilikçi ve akıllı tasarımı;Çevresel sürdürülebilirlik ve süreç ve ürün inovasyonu için tasarım;İletişim tasarımı, yeni teknolojiler ve kültürel miras.Sürdürülebilir Kentsel PlanlamaBölgenin sürdürülebilir kalkınması, toprak tüketimi ve iklim değişikliğ... [-]
İtalya Camerino
Bilgi iste
Ingilizce,Italyan
Tam zamanlı
3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

UNICAM Your winning choice

Address
International School of Advanced Studies Polo di Alta Formazione Via Madonna delle Carceri 9
62032 Camerino, Marche, İtalya