Resmi açıklamayı okuyun

Acadia Divinity College

Acadia Divinity College (ADC), Kanada'daki en eski ve en saygın liberal sanat üniversitelerinden biri olan Acadia Üniversitesi'nin kampüsünde. Kanadalı Atlantik Kanada Vaftizcilerinin (CBAC) ve Acadia Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nin resmi semineri olan ADC, Hıristiyanları Kanada'da ve dünyada tam zamanlı ve gönüllü bakanlık için donatma konusunda seçkin bir geçmişe sahiptir. Lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde tam zamanlı ve yarı zamanlı lisans programları sunan ve devam eden eğitim programları sunan ADC öğrencileri profesörler tarafından soru sormaları, inançlarının derinliğini keşfetmeleri ve geliştirmeleri için zorlanmaktadır. akademik veya mesleki bakanlığın, katı bir entelektüel eğitim, anlamlı manevi oluşum ve pratik bakanlık tecrübesiyle çağrılması.

ADC'nin etkisi yerel ve küresel. 200'den fazla öğrenciden oluşan çeşitli öğrenci popülasyonumuz Kanada genelinde ve 12'den fazla ülkeden geliyor ve 15 mezunu temsil ediyor. Farklı ortaklıklarımız sayesinde, öğrenciler dünyanın en büyük şehirlerinden bazılarında veya kuzey Kanada'daki en uzak köylerde çalışabilir, araştırma yapabilir ve stajyer olabilirler.

Günümüzün gerçekleri ile konuşmak için Tanrı'nın Sözü'ne güven duymak için başkalarını İsa'nın sevgisine ve bilgisine hizmet etmek için farklı geçmişlerden ve bağlamlardan kadın ve erkekleri donatmaya kendimizi adadık:

Gelişen Bilgi: Biz akademik titizlik ve sadık bir bağlılık ile öğretiyoruz. Araştırma ve yaşam boyu öğrenme becerilerini geliştiririz. Bilgi üreten ve yeni fikirler keşfeden araştırma ve yayınlar üretiyoruz.

Kişisel Oluşumun Geliştirilmesi: Hıristiyan oluşumunu kolaylaştırır ve ilişkisel topluluğu besleriz. Kimlik, kendini anlama ve kişisel gelişimin araştırılmasını vurguluyoruz.

Yetiştirme Becerileri: Kilise bakanlığı ve daha geniş Hristiyan hizmeti için yetkinlikler geliştiriyoruz. Liderleri yerel kiliseler ve diğer kurumlarla ortak olarak mentor olarak görüyoruz.

ADC, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'daki İlahiyat Okulları Birliği tarafından onaylanmıştır.

Program dili:
  • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Doktora

Acadia Divinity College

Sizi, bakanlıktaki uzun süre boyunca ihtiyaç duyduğunuz enerji, beceri ve derinliği kazanmak için Acadia'da bize katılmaya ve bir Hıristiyan lider olarak etkinliğinizi ar ... [+]

Bir Acadia Bakanlığı Doktoru size yardımcı olacaktır:Nova Scotia'nın Annapolis Vadisi'nin güzel bir şekilde inzivaya çekildiği yerdeki kampüste ibadet, arkadaşlık ve cesaretlendirme yoluyla kişisel ferahlık için fırsatlar sunmak.Kutsal ve teoloji ileri çalışma ile derinlemesine giderek zihninizi ve ruhunuzu zenginleştirerek.Manevi yaşamınızı, manevi oluşumdaki kurslar ve arkadaşlıklar yoluyla derinleştirmek.Burs uygulayıcıların ileri uygulamalı dersleri ile hizmet ve liderlik becerilerinizi güçlendirmek.21. yüzyılda bakanlığın etkililiği ile ilgili öngörüleri keşfetmek için modern araştırmalar yapmanıza yardımcı olur.

Sizi, bakanlıktaki uzun süre boyunca ihtiyaç duyduğunuz enerji, beceri ve derinliği kazanmak için Acadia'da bize katılmaya ve bir Hıristiyan lider olarak etkinliğinizi arttırmaya davet ediyoruz. Biraz zaman ayırın ve bu siteyi keşfedin ve sonra bizimle iletişime geçin; böylece bugünün dünyası için bir bakanlık lideri olarak görüşmenizi yerine getirmede size nasıl destek olabileceğimizi tartışabiliriz.... [-]

Kanada Wolfville
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

Acadia Divinity College - Equipping Christians to Serve

Acadia Divinity College