Resmi açıklamayı okuyun

Orta Avrupa Üniversitesi 100'den fazla ülkeden gelen öğretim üyeleri ve öğrenciler, disiplinlerarası eğitim meşgul gelişmiş burs takip ve toplumun en can sıkıcı sorunların bazılarını ele gelmek bir lisans düzeyinde "kavşağı" üniversitedir.

Amerika Birleşik Devletleri ve Macaristan hem de akredite ve İngilizce dil yüksek lisans ve sosyal bilimlerde doktora programları, beşeri bilimler, hukuk, yönetim ve kamu politikası sunmaktadır. Budapeşte, Macaristan - - Orta Avrupa'nın kalbinde yer alan CEU iyi yönetişim, sürdürülebilir kalkınma ve toplumsal küresel bir bakış açısı ile bölgenin tarihi, kültürel ve sosyal çeşitliliğin karşılaştırmalı çalışma birleştirerek, ayrı bir akademik ve entelektüel odak geliştirdi dönüşüm.

devrimci değişiklikler Orta ve Doğu Avrupa'da uygulanan sert ortodoksluklarını kapalı atıyorlardı bir seferde 1991 yılında kurulan CEU insan yanılma payı fikirlerin eleştirel tartışma ve bu kritik ruhu en iyi sürdürülebilir olduğu denge olabilir önermesine dayanır vatandaşların rakip teorileri inceleyerek ve açıkça değerlendirilmesi ve hükümet politikalarını değiştirme özgürlüğüne sahip toplumlar.

yaklaşık 1.400 öğrenci ve 130'dan fazla ülkeden 370 öğretim üyeleri ile, CEU dünyanın en yoğun uluslararası üniversitelerinden biridir. ulus, etnik köken ve kültürlerin nadir karışımı ortaya çıkan demokrasiler, geçiş ekonomilerinde, basın özgürlüğü, milliyetçilik, insan hakları ve hukukun üstünlüğü gibi "açık toplum" konularını incelemek için ideal bir ortam oluşturur. Aynı zamanda toplum yaşamının bütün yönlerine çok yönlü bir bakış açısı getiriyor.

CEU öğretim mükemmellik ve araştırma-ile amaç için bilinir. tartışma değil inkar yoluyla farklılıkları çözmek için nereye götürürse götürsün gerçeği, kültürlerin ve halkların çeşitliliğe saygı ve bağlılık peşinde: misyonunun özünde bir ilkeler kümesi yatıyor.

A Orta Avrupa Üniversitesi Kamu Politikası Okulu kurucusu, George Soros, kamu politikası, yenilikçi öğretim ve araştırma yanı sıra politika uygulama ile anlamlı angajman multi-disipliner çalışma ile bir "küresel sorunların çözümüne küresel kurumun yeni bir tür" ifadesiyle, olduğunu. Biz gücünün ötesinde bir amaç topluluk yaratmayı amaçlıyor küresel bir kurum vardır.

Kamu politikası, bugün küresel, çok düzeyli kriz içinde. daha güvenli bir barış, sosyal adalet ve çevresel sürdürülebilirliğe yönelik ölçekler devrilme - ama bir kaç isim için - ortak yararı için yenilikçi ve girişimci nişan gerektirir.

açık toplum ve araştırma ve uygulama arasında güçlü ve esnek bağlantılar oluşturma değerlerine bağlı bir-çok disiplinli ve küresel kurum Bina bir yoludur ne yanıt olduğunu genel olarak, politika elitlerinin bir başarısızlık çağımızın en acil sorunları çözmek için .

Bugünün dünyasında kamu yararı için başarılı nişan da uzaklaşan bakış açılarının daha iyi ve daha adil bir temsil gerektirir. Bu amaçla, SPP farklı kökenden gelen öğrenci ve öğretim hem çeken ve bilgi kaynaklarının geniş bir yelpazede içine dokunarak, şiddetle dahildir. SPP öğrencileri 21. yüzyılın fevkalade kamu politikası sorunların çözümüne yönelik yenilikçi katkıda bulunmak donanımlı gelecekteki sosyal ve politik girişimciler vardır.

SPP üç master kamu politikası derecelerini ve Siyaset Bilimi programında Felsefe Doktoru kamu politikası takip sunuyor. programları, yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde, kamu, özel ve değil-kar sektörlerinde kariyer arayan dünyanın her yerinden öğrenciler için tasarlandı. Okul, öğretim ziyaret dünya çapında üst araştırmacılar oluşan seçkin ikamet öğretim bir ekip sahiptir ve SPP en farklı sınıf için akademik ve pratik konularda geniş bir yelpazede getirmek kamu politikası alanında uygulayıcıları.

Okul küresel girişimler başlatmıştır ve Açık Toplum Vakıfları ve ağları ile işbirliğinin derinleştirilmesi ise yenilikçi bir araştırma gündemi geliştirilmesi üzerinde duruldu sayısız kamu olayları ev sahipliği yapmıştır. SPP ayrıca dünya genelinde politika aktörleri ile stratejik ortaklıklar inşa edilmiş ve iki politika merkezlerine ev sahipliği etti: Medya, Veri ve Toplum Merkezi ve Çatışma, Müzakere ve Kurtarma üzerinde Shattuck Center.

Program dili:
  • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:


Central European University, School of Public Policy

Kamu Politikası Doktora Programı Siyaset Bilimi, Kamu Politikası ve Uluslararası İlişkiler CEU Doktora Okulu tarafından işletilen Siyaset Bilimi Doktora Programı uzmanlaş ... [+]

A Kamu Politikası Doktora Programı Siyaset Bilimi, Kamu Politikası ve Uluslararası İlişkiler CEU Doktora Okulu tarafından işletilen Siyaset Bilimi Doktora Programı uzmanlaşmış bir pist. CEU Amerika Birleşik Devletleri ve Macaristan'da akredite edilmiştir Budapeşte, Macaristan bir İngilizce lisans okuludur.

Modern politika yapımı, iyi yönetişim, şeffaflık, hesap verebilirlik ve etkililik ilkelerine bağlı, sağlam bir akademik analize dayalı olması gerekir. Kamu Politikası Doktora Programı kamu politikası nedeni, fonksiyon, doğa ve sonuçları üzerine araştırmalar yapmak ilgilenen bilim adamları için tasarlanmıştır.

Program hem akademik hem de uygulamalı araştırma kurumlarında kariyer için mezun hazırlar. Zorunlu dersler, Avrupa ve uluslararası kamu politikası, karşılaştırmalı politika analizi ve politik ekonomi alanlarında profesyonel düzeyde araştırma ve analitik becerilerinin geliştirilmesi üzerinde durulacak.... [-]

Macaristan Budapeşte
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
Kampüs
İngilizce Devamını oku

Purpose Beyond Power: The School of Public Policy at Central European University

Meet the SPP students

Being a School of Public Policy Student

School of Public Policy at CEU
Address
Central European University Nador u. 9 1051
1051 Budapeşte, Macaristan
web sitesi
Telefon
+36 1 327 3000