Resmi açıklamayı okuyun

Fakülte Vizyonu

Fakülte'nin vizyonu, Biyoloji, Ekoloji, Fizik ve Matematik alanlarını inceleyen bölgede lider eğitim, araştırma ve uygulama geliştirme merkezi olmaktır. Ayrıca, Slovenya'da gelecekteki öğretmenleri Bilim, Matematik ve Teknik çalışmalar gibi farklı alanlarda eğitmek için lider merkez olmayı hedeflemektedir.

Fakülte'nin Amacı

Fakülte'nin misyonu, Matematik, Fizik, Biyoloji, Ekoloji ve Biyoloji, Matematik, Fizik, Kimya ve Teknik, Bilgisayar ve Çevre çalışmaları gibi Eğitim bilimleri gibi temel bilimler alanlarında yeni bilgiler oluşturmaktır.

Geleneğe Sahip Genç Bir Fakülte

Fen Bilimleri ve Matematik Fakültesi (FNM) 2006 yılında kuruldu. Eğitim Fakültesi üç farklı fakülteye ayrıldı. FNM farklı bölümlere ayrılmıştır: Biyoloji Bölümü, Fizik Bölümü, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü ve Teknik Çalışmalar Bölümü.

Fakülte, mükemmel akademik kadromuz tarafından kalitesi sağlanan birçok farklı çalışma programı yürütmektedir. Fakülte çalışanları dünyaca ünlü bilim insanları ve araştırmacılardır ve çalışmalarıyla fakülteyi araştırma alanında en üst sıraya koymuşlardır. Başarılı araştırma faaliyetleri faydalı ve ilgili çalışma programlarımızda görülebilir. Akademik personelimizin kalitesinin bir başka kanıtı da FNM'deki öğretmenlerin en iyi puan aldığı öğrenci anketleridir. Bu nedenle FNM, aynı zamanda en öğrenci dostu olan yüksek kalitede bir fakültedir.

Fakültedeki tüm çalışma programları, bologna sistemine uyması için yeniden yapıldı. Bazı yeni programlar zaten bologna olarak başlıyor. 09 / 10'dan bu yana, fakültemiz sadece yeni, biyolojik çalışma programları sunmaktadır.

121779_DSCF4176-1.jpg

Neden Fakültede Çalışmalı?

Günümüzde, bilim çok büyüyor ve toplumumuzda daha büyük, daha önemli bir yer alıyor. Bilimi çalışmak, güvenilirliği ve uzun ömürlü sonuçları garanti eden yeni bilgilerin toplanmasına yol açar. Gençler, fen ve matematik alanında iyi eğitimli olmanın, iyi bir şekilde çalışmayı ve iyi bir kariyer yapmayı mümkün kıldığını tekrar anlamaya başlıyor. Öğrencilerimiz, çalışmaları için büyük bir motivasyon kaynağı olan hedefleri ve yaşam beklentilerini açıkça tanımlamışlardır.

Fen Bilimleri ve Matematik Fakültesi'nin ilgi çekici özellikleri şunlardır:

  • Başarılı bir özel ders sistemimiz var.
  • Kuşaklararası yardım her gün kullandığımız bir şeydir.
  • Öğrenciler mezun olarak çalışırken projelerde işbirliği yapabilirler.
  • Öğrenciler, fakültenin sunduğu birçok ders dışı etkinliğe katılabilirler.
  • Öğrenciler kendi uzmanlık alanlarında çalışırken, ek deneyim kazanabilirler.
  • Öğrenciler Bilim, Teknik, Tıbbi, Ekonomik Çalışmalar alanındaki birçok disiplinlerarası bağlantıdan yararlanabilir ve böylece bilgilerini genişletebilirler.
  • Bizim fakültede öğrenciler sayı değildir!

İstihdam Seçenekleri

Fen ve Matematik Alanında Eğitim, iyi iş bulma ve başarılı bir kariyer yapmayı sağlar, çünkü özellikle Slovenya'da Fen ve Matematik alanında uzmanlaşmış birkaç mezun vardır. İstihdam sanayi, bankalar, sigorta acenteleri, kamu kurumları, okullar vb. İçin mümkündür. Eğitim başka serbest meslek olanaklarını da sağlar.

Fiili istihdam seçenekleri, bireysel programların akreditasyon uygulamalarında bulunabilir.

121780_DSCF2141-1.jpg

Araştırma fakültesi

FNM (Doğa Bilimleri ve Matematik Fakültesi) ortakları dünyanın önde gelen araştırmacılarından birine aittir ve fakülte bilimsel faaliyetleri tarafından Maribor Üniversitesi'ndeki en iyisi olarak bilinir.

Fakülte çoğunlukla biyoloji, ekoloji ve çevrecilik, biyofizik, sistem biyolojisi, karmaşık sistem fiziği, nanoteknoloji, matematik, cebir, geometri, topoloji, mühendislik, bilgisayar bilimleri, organik kimya ve eğitim bilimleri alanlarında araştırmalar geliştirmektedir.

Öğrencilerimiz yukarıda belirtilen araştırma faaliyetlerine ve projelere başarıyla dahil edilmiştir.121877_FNM-modrozelen-bitnaslika-velika.jpg

Program dili:
  • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Doktora

Faculty of Natural Sciences and Mathematics - University of Maribor

Çalışmanın tamamı 240 AKTS kredisi ile değerlendirilmiş, 8 yarıyıldan oluşmakta ve 4 yıl sürmektedir. Çalışmanın başında, öğrenci, çalışma danışmanıyla anlaşarak çalışma ... [+]

Konu

Çalışmanın tamamı 240 AKTS kredisi ile değerlendirilmiş, 8 yarıyıldan oluşmakta ve 4 yıl sürmektedir. 240 AKTS kredisinden 180'i AKTS, bireysel araştırma çalışması (IRW) çerçevesinde öğrencinin bireysel çalışmaları için düzenlenmiştir ve 60 ECTS organize çalışma biçimleri içindir. Bu derste öğrenci zorunlu dersleri tamamlar. Araştırma ve Seminere Giriş (her biri 3 AKTS kredisi, toplamda 6 AKTS zorunlu), 30 AKTS organize çalışma formunu zorunlu bir şekilde bir hoca ile çalışma şeklinde öğrenci tarafından doldurur. Araştırma Çalışması IV dersleri (her biri 3 AKTS), toplam 15 AKTS kredisi) ve Bireysel Araştırma Çalışması VI (6 AKTS kredisi) ve Doktora tezi (9 ECTS kredisi) kapsamında. Kalan 24 ECTS kredisi 60 ECTS'den seçmeli olup, seçmeli modüller içerisinde Fizik, Biyofizik, Eğitim Fiziği ve iki seçmeli dersle Aktarılabilir Beceriler I ve II (3 ECTS) içerisinde üç temel seçmeli ders (her biri 6 ECTS) tamamlayarak öğrencinin aldığı seçmelidir. her biri).... [-]

Slovenya Maribor
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Faculty of Natural Sciences and Mathematics - University of Maribor

Çalışma programı, öğrencilerin bireysel eğitim yollarını kendi ilgi alanlarına ve kariyer yönlerine göre aktif olarak şekillendirebildikleri için, alınan teorik, uygulama ... [+]

Program hedefleri

Çalışma programı, öğrencilerin bireysel eğitim yollarını kendi ilgi alanlarına ve kariyer yönlerine göre aktif olarak şekillendirebildikleri için, alınan teorik, uygulamalı veya bilgisayar odaklı matematik bilgisine vurgu yaparak, çok fazla açıklık ve esneklik sunar. Mentorların desteğiyle, her öğrenci kendi çalışma alanındaki zorlu pratik problemleri bağımsız olarak yönetmek için gerekli bilgi ve araştırma deneyimini geliştirir. Doktora çalışma programının Matematik'teki önemli bir özelliği, uluslararası karşılaştırılabilirliği, açıklığı ve esnekliğidir: öğrencilerin fakültedeki çeşitli bilimsel araştırmalara katılımı ve uygulamalı projelere katılımıyla.... [-]

Slovenya Maribor
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Faculty of Natural Sciences and Mathematics - University of Maribor

Birinci yılın ilk döneminde, öğrenci eğitim alanında mühendislik alanındaki doktora çalışmasının temelini oluşturan üç zorunlu ders ve iki seçmeli pedagojik ders alır. Bi ... [+]

Program yapısı

Birinci yılın ilk döneminde, öğrenci eğitim alanında mühendislik alanındaki doktora çalışmasının temelini oluşturan üç zorunlu ders ve iki seçmeli pedagojik ders alır. Birinci yılın ikinci döneminde, öğrenci teknik alanda iki seçmeli ders ile pedagojik didaktik alanda bir seçmeli ders ile bilgiyi yükseltir. Aynı zamanda, mühendislik alanında eğitim ile ilgili konularda bireysel araştırma çalışmalarına başlar. İki yarıyılda, öğrenci 1800 saatlik organize ve bireysel çalışma ve araştırma çalışma biçimlerini tamamlar ve 60 ECTS kredisi toplar.

İkinci yılın kış döneminde, öğrenciler yurtiçi veya yurtdışı fakülteler veya üniversitelerin lisansüstü eğitim programlarından seçmeli seçmeli dersler alırlar (teknik yönden bir ders ve pedagojide bir ders). Öğrenci, daha önce seçmemişse, önerilen çalışma programının seçmeli derslerinden ders seçebilir. İkinci yılın kış döneminde, öğrenci ikinci yılın ikinci döneminde devam ettiği bireysel araştırma çalışmalarını yürütmektedir. İkinci yılın iki döneminde, 1800 saatlik organize ve bireysel çalışma ve araştırma çalışmalarını tamamlar ve 60 ECTS kredisi toplar.... [-]

Slovenya Maribor
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

University of Maribor (Full lenght promovideo)

Address
Fakulteta za naravoslovje in matematiko, Koroška cesta 160
2000 Maribor, İdari birim Maribor, Slovenya