Hasan Kalyoncu University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

HKU Tarihi

Tarihî İpek Yolu'nun önemli bir kavşağı olan Gaziantep'te, farklı dinler, diller, ırklar, kültürler ve medeniyetlerden oluşan Hasan Kalyoncu University harmanlanır ve “eğitim, araştırma ve yenilik” açısından üniversite odaklı yeni bir hayata başladı.

Üniversitemizde üç bölümden oluşan ilk öğretim yılında Mühendislik-Mimarlık Fakültesi ve İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler derslerine başladık; 2011-2012 eğitim-öğretim yılında bu fakültelere iki yeni fakülte bölümü eklenmiş ve Hukuk ve Sağlık Bilimleri Fakültesi'nden öğrenci almaya başlamıştır.

Mezunlarına, rekabetçi piyasada yer alan dünyadaki yasa ve demokratik değerler nedeniyle zenginlik, soruşturma, sorgulama, farklılık olarak kabul etmeyi amaçlamaktadır. mezun vermeyi hedefliyor. Halkla paylaşılacak bilimsel bilgiyi üretmek için mümkün olan tüm fırsatları feda eder, tartışır ve sorunlarına çözüm bulur.

Vizyon

Geleceğe Bakış Vizyonuyla Dünya Standartlarında bir Üniversite

Hasan Kalyoncu University , ahlaki değerleri ve medeniyetleri korumaya kararlı, kendi endüstrilerinin zorlukları için nitelikli olan kendine güvenen, araştırma fikirli ve girişimci mezunlar öngörmektedir.

Hasan Kalyoncu University , bilimin evrenselliğine inanıyor ve çok saygın ve ünlü bir yüksek öğrenim kurumu olmayı hedefliyor. Üniversite, gelecekte mezunlarını, sınırları olmayan artık rekabet edebilecek bir dünya için eğitmeye hazır ve hazır.107091_107066_manzara.jpg

Kalite Politikamız

Hem bölgenin hem de ülkenin sosyo-ekonomik gelişimine katkıda bulunacak olan gelecek mükemmellik nesillerini yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Neden HKU'yu Seçmeliyim?

Dünyaya Açık

Küreselleşme, üniversite öğrencilerinin farklı ülkeler, kültürler ve üniversiteler hakkında bilgi sahibi olma zorunluluğunu yarattı. Hasan Kalyoncu University , öğrencilerimiz için bazı mükemmel kültürlerarası fırsatlar sunuyoruz, örneğin:

  • Öğrencilere, yurtdışındaki İngilizce hazırlık programının bir bölümünü okumalarına yardımcı olmak.
  • Eğitiminin bir bölümünü Avrupa Birliği ülkelerinin üniversitelerinde tamamlamak için Erasmus değişim programlarına katılmak.
  • Aynı kampüsü farklı kültürlerden gelen öğretim üyeleri ve öğrencilerle paylaşmak.
  • Dünyanın her yerinden üniversitelerle karşılıklı ziyaretler düzenlemek.

Birlikte daha güçlüyüz!

Avrupa Birliği'nin bilgi temelli toplumların oluşumu konusundaki stratejisine uygun olarak, iş dünyası ile yakın, aktif ve kalıcı ilişkiler kurmaya devam ediyoruz. Bu amaçla, bölüm müfredatımızı günümüzün dinamik ve karmaşık ekonomilerinin taleplerini karşılayacak şekilde tasarlıyoruz.

İş dünyasında öğretim görevlilerini, yöneticileri ve uzmanları bir araya getiren ve üniversitemiz ile ticaret ve sanayi dünyaları arasındaki ilişkileri teşvik eden kurslarımız var. Gerçekten, "Birlikte güçlüyüz!"

Her zaman seni destekliyorum

HKÜ CASE (Akademik Destek ve İstihdam Merkezi)

Hasan Kalyoncu University , size etkili kariyer planlama stratejileri ve istihdam olanakları sağlamak için “Akademik Destek ve İstihdam Merkezi” ni kurdu.

Daima Daha Yüksek

Sosyal ve Doğa Bilimleri Enstitülerindeki lisansüstü programlarımızın bir parçası olarak, hem Master hem de Ph.D. programları.

Çok Yönlü Gelişim

Hasan Kalyoncu University Çift Anadal Programı, öğrencilerin çift diploma almalarını sağlar. Örneğin, ekonomi okurken bir öğrenci, aynı zamanda hem Ekonomi hem de İşletme Yönetimi dereceleri ile mezun olabilir, işletme yönetimi dersleri alabilir. Diğer yandan, Yandal Programı, öğrencilerin farklı bölümlerden derslere kayıt olmalarını ve böylece istedikleri alanlardaki bilgilerini arttırmalarını sağlar.

Sağlıklı Bir Yaşam İçin

Personel ve öğrenciler, hem boş zamanlarında hem de organize etkinlikleriyle, çeşitli spor olanaklarından yararlanabilirler. Katılım, fiziksel sağlığımıza ve zihinsel sağlığımıza değerli bir katkı olarak teşvik edilmektedir.

Kampüsümüzde şu anda sentetik bir futbol sahası, basketbol, voleybol ve tenis kortları ve masa tenisi olanakları bulunmaktadır. Planlanan diğer gelişmeler arasında spor salonu, açık ve kapalı yüzme havuzları ve bir golf sahası bulunmaktadır. Önerilen spor salonunun tamamlanmasının ardından; step ve aerobik dersleri, jimnastik, squash, yapay tırmanma duvarı, kişisel spor salonu, kafeterya, mağazalar, masaj ve sauna odaları.

Ayrıca, tüm tesislerde spor geliştirme kurslarının öğrenciler ve çalışanlar için düzenlenmesi öngörülmektedir.

Konumlar

Gaziantep

Address
Hasan Kalyoncu University
27100 Gaziantep, Gaziantep, Türkiye