İşletme Doktora

Genel

3 konum mevcut

Program açıklaması

Sağlıklı bir iş-yaşam dengesini korurken kariyerinizi bir sonraki seviyeye taşıyın!

Zorlu, Esnek ve Küresel

İş araştırmasına ve sektördeki uygulamasına vurgu yapan Avrupa'dan Doktora Derecesi.

Tanınmış bir üniversiteden gıpta ile bakılan doktora derecesini kazanmak birçok profesyonel için bir hayal! Bu, yaşamdaki en önemli kararlardan birini vermek için adanmışlık ve bağlılık gerektirir. DBA programı tam bir doktora derecesidir, ancak akademik odaklı bir doktora ile birkaç çelişki ile birlikte gelir. derece. DBA, endüstri kaynaklı araştırmaları sürdürmede kilit mesleki deneyimleri etkili bir şekilde kullanma konusunda uzmanlaşmıştır.

Bu derece, İspanya'daki Universidad Catolica De Murcia (UCAM) ile ortaklaşa geliştirildi ve Times Higher Education Ranking-2019 for Quality Education tarafından Avrupa'nın en iyi 10 üniversitesi arasında yer aldı. Son derece, İspanya Üniversitesinde yapılacak toplantıda verilecek olan UCAM tarafından verilir.

Program, öğrencileri yönetim ve iş idaresi alanlarında uygulamalı bilimin üretimine ve yayılmasına katkıda bulunmak için gerekli becerilerle donatacaktır. Araştırma yolculuğu, iyi geliştirilmiş dijital kaynaklar, kişisel öğretmen ve araştırma rehberi desteği ile kolaylaştırılır. Bu öğrenme ve araştırma deneyimi, kritik ve analitik uzmanlığınızı geliştirmeniz için sizi zorluyor. Kanıtlanmış kutunun dışında düşünme yeteneği ile alanınızda uzman olmak için araştırma becerileri geliştireceksiniz. Program, üst düzey yöneticilerin yoğun programına uyacak şekilde tasarlanmıştır ve iş-yaşam-öğrenme dengesinin bozulmamasını sağlar.

141824_pexels-photo-2182969.jpeg

Üniversite Hakkında

UCAM, 20 yıllık geçmişi ve 16.000'den fazla öğrencisi olan özel bir Katolik üniversitesidir ve diğer prestijli unvanların yanı sıra 33 önde gelen Avrupalı resmi Lisans, 45 Yüksek Lisans ve 66 doktora araştırma hattı sunar.

1996 yılında kurulan UCAM, açık bir misyona sahip, tamamen akredite bir Avrupa Üniversitesidir: öğrencilere topluma hizmet etmek için bilgi ve beceriler sağlamak, araştırma ve geliştirme yoluyla insan bilgisinin daha da genişlemesine katkıda bulunmak. UCAM, öğrencilerin kendi gerçek dünya becerilerini geliştirmelerini sağlar. Kampüsün pratik öğrenme bileşenleri ile birlikte birinci sınıf altyapısı, laboratuvarları ve stüdyoları, öğrencileri edindikleri bilgileri eyleme geçirmeye hazırlayacaktır.

Öğrenciler, gelecekteki uzmanlık alanlarının tadına bakacakları bir kamu veya özel kurumda staj yapmak zorundadır. UCAM, Coca-Cola, Danone, Vodafone ve Siemens gibi kuruluşlarla yakın işbirliği içinde elliden fazla araştırma grubu kurarak bazı öğrencilere akademik olarak katkıda bulunma fırsatı sağladı.

UCAM, Bologna Sürecini takiben programlarını Avrupa Eğitim Kalite Sistemine uyarlayan ilk üniversiteler arasındadır.

DBA nedir?

İşletme Doktorası (DBA), sağlam teori ve işletme ve yönetimdeki gerçek ve karmaşık konulara yönelik titiz araştırmaların uygulanması yoluyla yönetici ve profesyonel uygulamaları geliştirmek için tasarlanmış, uluslararası bir kapsam ve itibara sahip harmanlanmış yarı zamanlı profesyonel bir doktora derecesidir.

Öğrencilerin bilgi teorisi geliştirme yeteneklerini, iş dünyasında uygulamalarını artırır. Programların temel yönü, titiz ve ilgili araştırma bağlamında kişisel, danışmanlık ve araştırma becerilerini geliştirmektir.

DBA'yı kim dikkate almalı?

İşletme Doktoru, veri odaklı karar verme yoluyla şirketlerinde veya alanlarında gerçek değişimi ateşleme arzusuyla hareket eder. Program, deneyimli C düzeyindeki yöneticiler, üst düzey yöneticiler, bölüm başkanları, danışmanlar, yönetim eğitimcileri ve girişimciler için özellikle yararlı olacaktır. DBA deneyimi, öğrencinin kritik ve analitik uzmanlığını keskinleştirmesine meydan okur. Kendi alanınızda, kutunun dışında düşünme yeteneğini kanıtlamış bir uzman olmak için araştırma becerilerinizi geliştireceksiniz.

DBA ve Doktora - Eşit ama Farklı

DBA, kariyerlerinde daha da ilerlemek isteyen, kapsamlı yönetim deneyimine ve yüksek lisans derecesine sahip çalışan profesyoneller için tasarlanmış yönetici düzeyinde bir programdır. DBA, işletme ve yönetimde teori, uygulama ve araştırmaya katkıda bulunduğu için hem titizlik hem de alaka düzeyine sahiptir. DBA programı tam teşekküllü bir Doktora derecesidir, ancak Ph.D.'nin aksine, mesleki deneyime odaklanma vardır.

Doktora programı, akademide araştırma odaklı kariyer peşinde koşmak isteyenlere yöneliktir.

Kurumsal deneyiminizi bilgiye dönüştürün ve gelecekte işiniz üzerinde gerçek bir etki yaratın.

Program Yapısı

Program, araştırma yeterliliklerini oluşturmak için tasarlanmış iyi yapılandırılmış kurslar sunar. Bunu, mevcut iş uygulamalarının iyileştirilmesine ve geliştirilmesine katkıda bulunan, ilk kurs çalışmasında kazanılan bilgi ve becerileri göstermeyi amaçlayan bir araştırma projesi izler.

DBA iki aşamalı olarak yapılandırılmıştır.

Aşama 1: Bu, 1. yılda öğretilen ve 60 AKTS Kredisine katkıda bulunan beş modülden oluşur.

2. Aşama: 1. aşamanın başarıyla tamamlanmasının ardından öğrenciler, araştırmanın başlangıcından itibaren 2 yıl içinde tamamlanması gereken son "Uygulama Temelli Tezi" tamamlar.

Araştırmayı tamamlamak için maksimum süre, minimum 1 yıl olmak üzere 3 yıldır.

Erken Çıkış Ödülü

Öğrenci final araştırma tezini tamamlamadan çıkmaya karar verirse, 1. aşamadaki başarılı öğrencilere Universidad Catolica De Murcia, İspanya tarafından Yönetimde Yüksek Lisans of Philosophy (MPhil) verilir.

süre

Öğrenme Aşaması - 1 Yıl

Araştırma Aşaması - 2 Yıl

Araştırma süresi 2 yıl olmasına rağmen öğrenci 1 yıl daha uzatabilir. Hırslı bir öğrenci, programına bağlı olarak da araştırmayı bir yılda tamamlayabilir.

Modül Detayları

Yıl 1

Birinci yılın amacı, yönetim alanında ileri deneysel araştırmalar için araştırma metodolojisinde teorik ve pratik bir temel sağlamaktır. Birinci Yılın sonraki kısmı, araştırma metodolojisi bilgisini ve anlayışını gerçek bir pilot çalışmaya ve genel tez önerisine uygulamak ve bir araştırmacı olarak kendi performansını yansıtmaktır.

 • M1. Araştırma Metodolojisi ve Yöntemleri - 10 AKTS
 • M2. Çağdaş Yönetimde Araştırma Sorunları - 10 AKTS
 • M3. Ara Araştırma Projesi (Pilot Çalışma) - 10 AKTS
 • M4. Bir Araştırma Projesi Tasarlama (Tez Önerisi) - 20 AKTS
 • M5. Araştırmacı Olarak Gelişme (Bireysel Düşünme) - 10 AKTS

Yıl 2 ve 3

2. ve 3. yılın amacı, bir rehber gözetiminde tam teşekküllü birincil araştırma yapmaktır. İki yıl, doktora düzeyinde gerekli araştırma beklentilerini karşılayan ayrıntılı bir tez üretmek için kullanılır.

 • M6. Uygulamaya Dayalı Tez - 120 AKTS

Yönetimde Felsefe Ustası

Erken Çıkış Ödülü

Birinci yılı 60 AKTS kredisi ile başarıyla tamamlayan öğrenciler, Universidad Catolica De Murcia, İspanya'dan bir çıkış ödülü olan Yüksek Lisans of Philosophy in Management (M.Phil) almaya hak kazanacaklar. Bu, öğrenci son araştırmayı tamamlamadan kurstan çıkmaya karar verirse geçerlidir. Çıkış ödülü, 3000,00 USD tutarında ek bir sertifika ücretine tabidir (bir yıllık ücrete ek olarak).

Çıkış tarihinden itibaren en geç 5 yıl içinde DBA'sına devam etmek isterse, öğrencinin araştırmasına daha sonraki bir aşamada devam etmesine izin verilecektir. Bir M.Phil derecesi alabilmek için aşağıdaki modüllerin başarıyla tamamlanması gerekir:

 • M1. Araştırma Metodolojisi ve Yöntemleri - 10 AKTS
 • M2. Çağdaş Yönetimde Araştırma Sorunları - 10 AKTS
 • M3. Ara Araştırma Projesi (Pilot Çalışma) - 10 AKTS
 • M4. Bir Araştırma Projesi Tasarlama (Tez Önerisi) - 20 AKTS
 • M5. Araştırmacı Olarak Gelişme (Bireysel Düşünme) - 10 AKTS

Kabul Süreci

Uygunluk

Başvuru gönderildikten sonra, Kabul Ekibi program için uygunluğunuzu doğrulamak için başvuruyu inceleyecektir. Uygunsa, programın Görüşme Paneli ile sizin için bir görüşme planlanacaktır.

Onaylandıktan sonra, panel ile görüşme planlanacaktır. Süreç, uluslararası adaylar için telefon / skype / zoom aracılığıyla yürütülecektir. Sonuçlar, görüşmenizden sonraki bir hafta içinde açıklanacaktır.

Kabul kriteri

 • A- Adayların tanınan kurumlardan MBA veya Yüksek Lisans derecesi veya eşdeğeri olması gerekir.
 • B- Adayların yönetim düzeyinde en az üç yıllık iş tecrübesine sahip olması gerekir.
 • C- Adayların yazılı ve sözlü İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. İngilizce seviyesi: 6.0 IELTS veya eşdeğeri.

ücret

 • 1. Yıl - 7000,00 USD
 • 2. Yıl - 3500,00 USD
 • 3. Yıl - 3500,00 USD

Westford Education Group Institutions MBA mezunları üyelerine% 20 Sadakat indirimi.

Son Güncelleme Eki 2020

Okul Hakkında

ABOUT WESTFORD UNIVERSITY COLLEGE Westford University College is one of the leading and prestigious business schools, located in the UAE offering quality educational deliveries across under-graduate, ... Devamını oku

ABOUT WESTFORD UNIVERSITY COLLEGE Westford University College is one of the leading and prestigious business schools, located in the UAE offering quality educational deliveries across under-graduate, graduate and vocational professional programs carrying significant value and recognition from awarding bodies and accredited universities having its presence in UK, Lebanon, US, Africa, India, and UAE. Our strategic partnerships and understanding of evolving industry requirements and deep analysis of economic realities ensure that we offer a meaningful and diverse portfolio of management, fashion and technology-based programs. We have developed an integrated alliance with Liverpool John Moores University and Cardiff Metropolitan University in the UK and UCAM in Spain. Over thousands of students from more than 100 different countries are studying at Westford and they have become a part of a learning community that promotes critical thinking, experimental learning, innovation and enterprise. The institution has been recognized for excellence in educational delivery and efficient learning pedagogies and several accolades were offered across the period 2015-19. We have been awarded by Forbes Middle East in 2019, received MENAA award for ‘Best Corporate Brand’ 2019, Asian Education Leadership Award for ‘Asia’s Best Emerging Business School’ , Middle East’s ‘Best International Business College’ in 2017 and The Times Higher Education Award for ‘Outstanding Student Support’ in 2016. Daha Az
Sharjah , Lagos , Birleşik Arap Emirlikleri Çevrimiçi , Cape Town , Kuveyt , Riyad , Johannesburg , Dammam , Bahreyn Çevrimiçi , Akra , Toronto , Dubai , Kanada Çevrimiçi , Nijerya Çevrimiçi , Toronto , Cape Town , Abu Dabi , Malezya Çevrimiçi , Amman , İngiltere'de Çevrimiçi + 19 Daha fazla Daha az