İşletme Doktora

Genel

Program açıklaması

PhDBA

Bu işletme alanında ileri araştırma ve entelektüel (analitik) becerileri kazanmaları isteyen motivasyonu yüksek öğrenciler için tasarlanmış bir programdır. Programın amacı, akademik kariyerlerine devam amaçlayan veya özel veya kamu sektöründe danışmanlık son derece etkili doktora bilim adamlarının bir nesil hazırlamaktır. Program sağlam bir teorik altyapı ve yeni bilgi yaratmak amacıyla, iş idaresi, yenilikçi, son derece odaklanmış araştırma yapmak için fırsat öğrencilere sağlar.

Amaç ve Öğrenme Çıktıları

Genel Amaçlar

yerel veya uluslararası düzeyde çalışabilir bağımsız bilim adamları ve araştırmacılar olmak doktora adaylarına eğitim vermek için. Program araştırma temelli ve kalitatif ve kantitatif beceri ve küresel bakış açıları üzerine kurulmaktadır - erken doktora programı öğretim üyeleri ile araştırma projelerinde yapmaya öğrencilerin sağlayan. Müfredat kamu ve özel kurum ve kuruluşların üniversiteler ve araştırma kurumları, kariyer uyarıcı insanları hazırlamak yanı sıra karmaşık ve dinamik iş ortamlarında yönetmek mümkün üst düzey yöneticileri hazırlamak amaçlanmaktadır. Bu doktora programı aracılığıyla İşletme Fakültesi ayrıca en iyi iç ve dış zorlukları yönetebilir örgütleri ve onların üst düzey yöneticilerinin nasıl dersler sunarak iş ve yönetim konularında doktora öğrencilerin araştırma ve yönetim bilgi ve becerileri geliştirmek isteyen yüksek kalite yönetim eğitimi sunar .

Özel Hedefler

 • üniversite öğretim mevkilere veya şirket ya da kamu sektöründe özgün araştırma, veya sanayi üst düzey pozisyonlar elde etmek için olağanüstü küçük öğrenci, seçilmiş bir grup hazırlamak için.
 • Öğrencilerin doğayı ve yönetim biliminin uygulama ve geliştirme ve bilgi testi için sorgulama süreçleri (problem çözme, eleştirel düşünme ve araştırma) uzantısı altında yatan kavram ve teorilerin eleştirel bir değerlendirmesini edinmelerine yardımcı.
 • açığa, koç ve tanımak ve bilgi ve toplumsal / iş ihtiyaçlarına mevcut durumu rehberliğinde yönetim konusunda uzmanlaşmış ve gelişmiş uygulama, çeşitli alanlarda anlamalarını akıl hocası.
 • Yönetim bilimi ve ilgili diğer disiplinlerde hem bilginin sürekli evrim temellerini öğrenme kazandırmaktır.
 • bilginin keşfi ve arıtma odaklanan lisansüstü eğitim, araştırma, yüksek düzeyde ve öğretim üyeleri ve öğrenciler arasında bir işbirliği çabası ve ruhunun gelişmesini gerektirir öğrenciler arasında yetiştirmek için.
 • teşvik ve doğa teşvik eğitim ortamında farklı ve değişen eğitim, kişisel ve kültürel geçmişleri ve öğrencilerin deneyimlerini ve akademisyenler arasında öğretmen ve öğrenciler arasındaki serbest alışverişini teşvik etmek.
 • nitelikli, titizlikle eğitilmiş iş fakülte artan ihtiyacı karşılamak yardımcı yanı sıra öğrenciler için ödüllendirici kariyer fırsatları sağlamak.

Öğrenme Çıktıları

Bu programı başarı ile tamamlayan öğrenciler muktedir olmalıdır:

 • seçtikleri uzmanlık bilginin sınırında temel yönetim kavram ve kuramların genel bir anlayış yanı sıra tam bir anlayış ve güncel konuların ustalık kazanmıştır.
 • Genel etkili araştırmalar ve motive edici eğitimciler olmak yanı sıra bağımsız ve özgün araştırma yeteneğini geliştirdi, birçok akademik kurumlar ile kendi kariyerlerinde devam etmesi beklenmektedir.
 • yaratıcı ve titizlikle Yönetim Bilimi kendi uzmanlık seçilen alanın içinde test edilmiştir bilgi üretmek
 • Yönetim biliminde yanı sıra çeşitli meslek ve kamu gruplarda liderlik.
 • Testi, üretmek ve iş ve toplumsal ortamlarda çeşitli içinde yönetim uygulamaları ile ilgili bilgilerini genişletmek.
 • bilmenin çoklu bakış açılarını edinilen ve aynı zamanda bilgi nesillere multidisipliner katkıları kabul ettiniz
 • onların ileri ve yaşam boyu öğrenme eleştirel ve yansıtıcı analizi kullanın. Onlar öğrenmek öğreneceksiniz.
 • etkin hem sözlü hem de yazılı olarak, özel ve kamusal alanda iletişim kurun.

İstihdam Olanakları

Doktora mezunları akademik ve / veya araştırma ortamında Kıbrıs'ta ve yurtdışında kariyer için gerekli kavramsal beceri kazanacaklardır. kendi tez yenilikçi doğası ile birlikte onlar kazanacaklardır metodolojik becerileri, danışmanlık ve üst düzey yönetiminde kariyer fırsatlarının ile doktora mezun nitelendirir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

European University Cyprus is actively engaged with local, regional and global partners to promote opportunities for long-term strategic research partnerships and innovative programs of study.

European University Cyprus is actively engaged with local, regional and global partners to promote opportunities for long-term strategic research partnerships and innovative programs of study. Daha Az