İşletme Doktoru - DBA

Genel

Program açıklaması

İşletme Doktoru - DBA

İşletme Doktoru (DBA), üst düzey yöneticilere profesyonel bir doktora veya Hukuk Doktoru veya Tıp Doktoru diplomasına eşdeğer bir İşletme ve Yönetim sunmaktadır. Mesleki ve akademik bilginin en yüksek seviyesidir ve bu bilgiyi önemli sorunlara yeni çözümler üretmek ve değerlendirmek için kullanma kapasitesiyle birliktedir. İsviçre Yönetim Okulu, ana kampüsü Roma, İtalya'da bulunan uluslararası akredite bir İşletme Okulu'dur.

119474_01.jpg

Neden bir DBA yapmayı seçtiniz?

DBA Etütleri, Yüksek Öğrenimdeki en zorlu ve en yüksek ödüllendirici seviyelerden biridir. İsviçre Yönetim Okulu (SSM) olağanüstü Doktor Programları geliştirmiştir. Bu programlar, ödüllendirici Doktor Derecesi dışında Mezunları için önemli değerler katan benzersiz özelliklere sahiptir.

Doktor adaylarımız, hem SSM Profesörleri hem de çok çeşitli uluslararası üniversitelerden gelen Profesörler tarafından bireysel olarak desteklenmektedir.

O nasıl çalışır?

DBA'ya pratik bir çözüm gerektiren belirli bir iş zorluğu ile katılacaksınız: örneğin hızlı ve uyarlanabilir bir organizasyonun nasıl tasarlanacağı; stratejik karar vermeyi geliştirmek için davranış bilimi kullanmak; Bir girişimci ordusu oluşturmak için yetenek yönetiminin nasıl kullanılacağı.

DBA, düşüncenizi geliştirmenize, zorluğu çerçevelemenize ve gerçek, pratik bir etkiye sahip olan çözümleri uygulamaya, değerlendirmenize ve iletmenize destek olmak için yapılandırılmıştır.

süre

DBA'nın 4 dönem (2 yıl) süresi vardır ve aşağıdaki gibi bölünmüş 120 AKTS'nin kazanılmasını gerektirir:

 • 5 Araştırma Yöntemi modülünün yerine getirilmesiyle 30 ECTS kredisi (modül başına 6 ECTS kredisi)
 • Doktora tezi ile 90 AKTS kredisi

Başlangıç ​​tarihi

SSM açık bir kayıt politikası sunar; bu, bir DBA programına erişmek için alımı beklemenize gerek olmadığı, ancak karar verdiğiniz an başlayabileceğiniz anlamına gelir.

Çalışma modu

DBA programı, uygulamaya yönelik ve yarı zamanlı bir çalışma modeline dayanmaktadır. Yerinde çalışma, web tabanlı öğrenme, karma öğrenme, uzaktan öğrenme, yöntemsel koçluk tarafından desteklenen veya fakülte ve öğretim elemanları tarafından denetlenen iş temelli çalışma ile birleştirilir.

Modüller

 • Araştırma Yöntemleri
 • Liderlik 360 Derece
 • Nicel yöntemler
 • Niteliksel Yöntemler
 • Temel Araçlar
 • Tez

119476_04.jpg

Giriş koşulları

Tamamlanan Yüksek Lisans derecesi (veya eşdeğeri) veya uzun vadeli mesleki deneyim (işe dayalı giriş yolu) ve bireysel bir durumdaki belirli yeterliliklerin kanıtı; İngilizce ve / veya Almanca dil yeterlilik kanıtı.

Görüşler

"Ben çalışan bir insanım ve yetişkin bir öğrenci olarak SSM'ye katıldım, çünkü bir işletme yöneticisi olarak çalışmak istedim. SSM ihtiyacım olan türde bir eğitim veriyor. Sınıflar, öğrencilerin ve öğretim görevlilerinin etkileşime girdiği bir aile ortamında küçük gruplar halinde düzenleniyor. Her öğrenciye özel ilgi gösterdiği için öğretim üyelerine teşekkür etmeliyim. Bu, özgüvenimi arttırmaya yardımcı oldu. SSM'deki profesyonel gelişimime devam etmeyi dört gözle bekliyorum. "
Jazzi F. G
SSM DBA Öğrencisi


“Swiss School of Management'taki BA (Hons) programı mükemmel. Eğitmenler, rekabetçi bir ortamda başarılı bir şekilde çalışmak için gereken tüm bilgileri verir ve deneyimlerini paylaşırlar. Boş zamanlarında sınıfta sıkı çalışırsanız Sürekli iş başvurusunda bulunuyorsun, iş bulmakta zorlanmayacaksın, çalışmalarım sırasında iki pozisyon önerdim.İngiltere'de yeni bir zorluk kabul etmeye karar verdim.Ülkeyi değiştirmeme rağmen, İsviçre Okulunda çalışmaya devam ediyorum. Yönetim, Roma'yı uzaktan öğrenme yoluyla. SSM'de BA (Hons) Degree programını öneriyorum. "
Ricardo Gotthilf
SSM BA öğrencisi


“BBA ikili ödül programı için Roma'daki İsviçre Yönetim Okulu'na gittim ve yaptığım için çok mutluyum! Sınıfın büyüklüğü mükemmeldi, öğretmenler yardımcı oldu ve mezun olmadan önce bile çalıştım. kariyer seviyorum ve daha mutlu olamazdı. "
Joan Chemiron
Dünya Gıda Programında İnsan Kaynakları Danışmanı - SSM Mezunu


“Amerika'da uzun süre okuyan bir öğrenci olarak, zaten yaptığım şeyi yapabilecek çok sayıda öğrenci olduğunu fark ettim. SSM bana hayatımda ve kariyerimde isteyemeyeceğim bir adım öteye götürüyor. başka herhangi bir yer!"
Masaharu Kakumoto
SSM BA (Hons) öğrencisi

Lütfen başvurunuzu veya aşağıdaki e-posta adresine gönderdiğiniz tüm soruları gönderin: info@ssm.swiss. Başvuru formumuzu indirebilir ve başvuru prosedürlerinin tamamını web sitemizde https://ssm.swiss/doctor-of-business-administration-dba/ adresinde bulabilirsiniz.

Diğer bilgiler

 • Başlangıç tarihi: Kaydı Aç
 • Bitiş tarihi: Tamamlandıktan sonra (yaklaşık 2 yıl)
 • Son başvuru tarihi: Yok
 • Kampüs: Diğerleriyle aynı (Roma, İtalya)
 • Dil ingilizce
 • Eğitim türü: Kombine
 • Süre: 2 yıl
 • Tam Zamanlı ve Yarı Zamanlı
 • Öğrenim ücreti: 25000 €
Son Güncelleme Kasım 2019

Okul Hakkında

The Swiss School of Management is a fully accredited private institute of higher education located in Rome, on the University of Washington's campus in the historic city center. We have a diverse stud ... Devamını oku

The Swiss School of Management is a fully accredited private institute of higher education located in Rome, on the University of Washington's campus in the historic city center. We have a diverse student body coming from all over the world, studying our accredited Bachelors, Masters and Doctor of Business Administration Degree Programs. Daha Az