İşletme ve Yönetim Araştırmaları Doktora

Genel

Program açıklaması

Porto Üniversitesi, Ekonomi ve Yönetim Okulu, bu alanlarda öğretim ve araştırma konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahip Portekiz'de Ekonomi ve Yönetim alanında lider bir okuldur. Doktora programına kayıt yaptırarak, öğrenciler bu seçkin araştırma topluluğunun uzmanlığından ve deneyiminden faydalanırlar.

İşletme ve Yönetim Araştırmaları Doktora Programı 2006/2007 yılında başlamıştır. Başvuru sayısı, tamamlanan tezler ve program sırasında yapılan araştırmalara dayanan yayınlar (gazete kağıdı ve konferans bildirileri) göz önüne alındığında, başarı hikayesi olarak kabul edilir.

İşletme ve Yönetim Araştırmaları Doktora Programı, aşağıdaki beş alanda bir konsantrasyon olan bir yıllık ders çalışmasını içerir:

 1. Yönetim Muhasebesi ve Kontrolü
 2. maliye
 3. Pazarlama ve Strateji
 4. Operasyonlar ve Lojistik
 5. Organizasyon ve İnsan Kaynakları.

HEDEFLER

İşletme ve Yönetim Araştırmaları Doktora Programının temel hedefleri şunlardır:

 • yönetim ve ilgili alanlardaki kavramları ve kuramsal çerçeveleri incelemek ve bütünleştirmek ve etüt alanında edindiği en güncel bilgileri kendi alanlarında genel bir bakış elde etmek;
 • öğrencilerin özgün ve titiz araştırmalar yapmalarını, önemli araştırma soruları formüle etmelerini, ampirik araştırma yapmalarını ve verileri analiz etmelerini ve yorumlamalarını sağlayan araştırma becerileri geliştirmeyi amaçlamaktadır.
 • öğrencilerin uluslararası araştırma ağlarına katılımını ve araştırmalarını uluslararası akademik dergilerde yayınlamasını sağlamak

HEDEF KİTLE

Program, İşletme ve Yönetim Araştırmaları alanında araştırmacıların eğitimini teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

Bu programa kayıt yaptırmak isteyen adayların motivasyonu yüksek olmalı:

 • yönetim araştırmacılarının uluslararası araştırma topluluğunun tam üyesi olmak;
 • uluslararası konferanslara katılmak;
 • Araştırma yayınını uluslararası akademik dergilerde sunmak.

Adayların, işletme ve yönetim çalışmalarında ya da yakından ilgili diğer alanlarda akredite bir kurumdan yüksek lisans derecesine sahip olmaları beklenmektedir. Daha önce ekonomi, işletme veya yönetim alanında yüksek lisans derecesi almayan adayların lisans programında kalan dersleri almadan önce belirli eğitim oturumlarına katılmaları gerekebilir. Minimum standartları karşılamak kabulü garanti etmez.

Kabul kararları akademik dereceler ve kayıtlar, amaç bildirimi (motivasyon mektubu) ve ilgili araştırma deneyimi gibi bir dizi faktöre dayanmaktadır. Amaç beyanında, adaylar araştırma ilgi ve isteklerini ve doktora yapmak için motivasyon tanımlamak gerekir.

Uygulamalar

1. arama: 13 Ocak, 27 Şubat 2020'ye kadar

Online başvuru: www.fep.up.pt

İletişim: sa.posgraduacao@fep.up.pt

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

FEP is the School of Economics and Management of the University of Porto. The University of Porto is one of the most prestigious Higher Education Institutions in Portugal and Europe and highly ranked ... Devamını oku

FEP is the School of Economics and Management of the University of Porto. The University of Porto is one of the most prestigious Higher Education Institutions in Portugal and Europe and highly ranked worldwide. Within its 14 schools and research units, the University of Porto has 30,000 students – of which 3,500 are international students - and close to 2,300 teachers and researchers. Daha Az