İnşaat ve Çevre Mühendisliği Doktora

Genel

Program açıklaması

Kabul şartları

Kabul için Sivil ve Çevre Mühendisliği veya diğer mühendislik disiplininde bir programdan bir MS derecesi gereklidir. Mühendislik dışındaki disiplinlerde hem BS hem de MS derecesine sahip adaylar, bölüm lisansüstü kurulu tarafından belirlenen ek lisans dersleri yoluyla yeterliliği göstermek için gerekli olabilir. Bu, mezun kredisinin verilemeyeceği ek bir çalışma dönemini içerebilir.

Kabul için asgari not ortalaması gerekli değildir. Bununla birlikte, tüm başvuru sahiplerinin akademik başarılarının üstün bir notu beklenmektedir.

85307_DarieUndergraduateLab71-2.jpg

Aşağıdakiler minimum gereksinimlerdir:

  • BS dışında 90 kredi saat
  • 39 kredi saatlik ders
  • Ana alanda 15 kredi saati
  • Küçük alanda dokuz kredi saati
  • Öğrencinin bulunduğu bir bölümden altı kredi saatleri (CE'de iki kez listelenen kurslar ve başka bir departman bu altı kredi saatine dahil değildir.)
  • En fazla 30 kredi aktarım kredisi (B veya daha iyi not).
  • Tüm çalışmalar adaylık prosedürü tamamlandıktan sonra yedi yıl içinde tamamlanmalıdır.
  • Tüm öğrenciler, aşağıdaki uzmanlık alanlarından birinde bir grup temel dersleri geçirmelidir: Çevre, Jeoteknik, Yapısal, Ulaştırma ve Su Kaynakları Mühendisliği.

* Kendi kendine ödeme yapan öğrenciler, öğrencinin kaydettiği öğrenim ücretinin% 40'ına kadar bir öğrenim bursu alabilirler. Enstitünün tavsiyesi üzerine Enstitü bu bursu sağlar. Tam zamanlı Ph.D. Öğrenciler üç dönem için dört kredi desteği alabilirler. Bu ödül ödülleri haftada altı saate kadar departman çalışması gerektirir.

Son Güncelleme Mar 2019

Okul Hakkında

At Clarkson, innovation is impact. Students who choose Clarkson for graduate and professional programs come here with purpose: to advance knowledge, to explore ideas that propel society, and to build ... Devamını oku

At Clarkson, innovation is impact. Students who choose Clarkson for graduate and professional programs come here with purpose: to advance knowledge, to explore ideas that propel society, and to build meaningful careers. Daha Az
Potsdam , Schenectady + 1 Daha fazla Daha az