İngiliz Dilbiliminde Doktora

Genel

Program açıklaması

İngilizce Dilbilimi Doktora Çalışmaları programı, öğrencilerin dilbilim disiplinleri hakkındaki bilgilerini geliştirir ve onları, özellikle işlevsel sözdizimi, pragmatik, sosyo-dilbilim, stilistik ve çeviri çalışmaları alanlarında, bağımsız araştırma faaliyetleri için hazırlar. Öğrenciler daha sonra doktora tezlerini hazırlarken uyguladıkları dilbilimsel araştırma yöntemleri ile sohbet ederler.

Mezun olunan varış yeri

İngilizce Dilbilimi Doktora Çalışmaları Programı mezunları, bağımsız eleştirel düşünmeyi kullanma ve çok çeşitli dilsel ve sosyo-kültürel konular hakkında bilgi gösterebilme yeteneğine sahip beşeri bilimler alanındaki pozisyonlarda istihdam bulurlar. Araştırmacılar, üniversite öğretmenleri, editörler, tercümanlar ve beşeri bilimler alanlarında faaliyet gösteren kuruluşlarda kıdemli pozisyonlarda çalışıyorlar.

Çalışma seçenekleri

Tek denekli çalışmalar

Kurs ayarlanmadı

Bir uzmanlık ile tek konu çalışmaları

Kurs ayarlanmadı

Kabul şartları

Sen giriş sınavına bizzat Brno gelmek zorunda değilsiniz. Kabul sürecinin sonucu, sağladığınız belgelerin kalitesine bağlıdır. Bunlar kabul komitesi tarafından değerlendirilecek ve sonuçlar size e-posta ile bildirilecektir.

Giriş Koşulları

Başvurunuzu göndermeden önce amiriniz seçmeniz ve iletişim kurmanız önerilir. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın .

 1. Masaryk Üniversitesi Bilgi Sisteminde elektronik başvuru yapılması.
 2. Üç tavsiye mektubunun sunulması.
 3. Başvuranların bir kopyasının teslimi Yüksek Lisans Tezi (İngilizce). Bu mevcut değilse, tezin İngilizce bir özeti, başvuru sahibinin asgari yirmi sayfalık bir örneği ile birlikte akademik veya bilimsel olarak İngilizce yazılı olarak sunulmalıdır. Masaryk Üniversitesi Mezunları, tezlerini Masaryk Üniversitesi Bilgi Sistemi aracılığıyla Doktora Çalışmaları Komitesine sunabileceği için bir kopya göndermeleri gerekmez.
 4. Aşağıdakileri içermesi gereken üniversite / üniversite çalışmalarının bir transkriptinin sunulması:
  • Kurum / Kuruluşlara katıldığınız tarihler.
  • Tamamladığınız derslerin ve sınavların unvanları ve alınan notlar.
 5. Doktora tezi için bir araştırma önerisinin sunulması (İngilizce).
 6. Masaryk Üniversitesi'nde (İngilizce) İngilizce Dilinde doktora yapmak için motivasyon beyanı sunulması.
 7. Akademik Özgeçmişin Gönderilmesi (İngilizce).
 8. Aşağıdaki sertifikalardan birini (başvuruların yapıldığı sırada en fazla bir yaşında değil) sunarak İngilizce Dil Becerilerini Avrupa Ortak Başvuru Metni C2 düzeyinde gösterin.
  • IELTS 8.0 veya daha yüksek akademik puan.
  • İngilizce olarak A veya B markasıyla Cambridge Yeterlilik Sertifikası.
  • TOEFL iBT skoru 110 veya daha yüksek.
  • İngilizce konuşulan ülkelerde (örneğin İngiltere, İrlanda, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Yeni Zelanda ve Karayipler, Afrika ve Asya'nın İngilizce konuşulan ülkeleri) bulunan kolej veya üniversitelerin mezunları test puanları vermek zorunda değildir.
 9. Yukarıdaki noktalarda belirtilen materyallerin karmaşık bir değerlendirmesine dayanan İngiliz Dili Doktora Çalışmaları'ndan olumlu bir öneri alın.
 10. Ayrıca, yabancı dereceli tüm başvuru sahipleri (aşağıda belirtilenler hariç) Çek Cumhuriyeti Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından resmi olarak tanınma için yüksek lisans derecesini sunmalıdır. Bu işlem ("nrifrifikasyon") birkaç ay sürebileceğinden, başvuru sahiplerinin bu evrakları başvurularıyla eşzamanlı olarak sunmaları önerilir. Bu resmi tanınmayan adayların üniversiteye kayıt olmalarına izin verilmez. Ayrıntılı talimatlar burada bulunabilir.
 • Çek Cumhuriyeti'nin akademik dereceleri ve unvanları ikili olarak tanıma konusunda bir antlaşması olduğu ülkelerde bulunan üniversitelerden derece derecesi olan öğrenciler (şu anda: Almanya, Macaristan, Polonya ve Slovenya), lütfen buraya bakınız.
 • Slovakya'da bulunan üniversitelerin diploma sahiplerinin burada belirtilen talimatları izlemesi gerekir.
Uygulama

Uygulamanızı burada oluşturun.

Başvuru Tarihleri

1 Ocak - 30 Nisan arasında Güz yarıyılına kayıt yaptırma.
Bahar döneminde kayıt için 1 Temmuz - 31 Ekim.

Yukarıda, Şartlar ve Koşullar bölümünde belirtilen belgelerin dijital olarak sunulması ve 30 Nisan veya 31 Ekim tarihlerine kadar çevrimiçi başvuruya eklenmesi gerekmektedir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The Faculty of Arts is one of the four founding Masaryk University faculties. From the very beginning, the faculty has focused on developing both traditional humanities-oriented disciplines (i.e. hist ... Devamını oku

The Faculty of Arts is one of the four founding Masaryk University faculties. From the very beginning, the faculty has focused on developing both traditional humanities-oriented disciplines (i.e. history, philosophy, classical philology and Slavonic, Germanic and Romance philologies) as well as areas comprising new directions in university instruction and research, e.g. sociology, psychology, art history, and musicology. Daha Az