Acil Durum Yönetiminde Doktora

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

NDSU'nun Acil Durum Yönetimi Programının misyonu, acil durum yönetiminde kapsamlı teorik ve uygulamalı bilgiye sahip, acil durum yönetimi alanını ve disiplinini ilerletebilecek bir mezun kadrosu oluşturmaktır. Program, öğrencilerin acil durum yönetimi disiplin perspektifinden afetler ve acil durum yönetimi çalışmalarına yaklaşmalarına yardımcı olmak için acil durum yönetimi ve yöntem / teori derslerinin bir çekirdeği üzerine inşa edilmiştir. Ek olarak, program, acil durumlar ve afetlerle başa çıkmak için süreçlerin ve tekniklerin gelişimini geliştiren diğer disiplinlerden yararlanmaktadır.

NDSU'daki acil durum yönetiminde yüksek lisans ve doktora programları kampüs tabanlıdır. Potansiyel öğrenciler kampüsü ziyaret etmeye ve fakülte ve mevcut yüksek lisans öğrencileriyle tanışmaya teşvik edilir.

Doktora derecesi

North Dakota State University, mezunları yüksek öğretim programlarında gelecek nesil acil durum yönetimi öğrencilerine öğreten kariyerler için tasarlanmış, kalıpları, süreçleri, değişimi ve etkililiği tanımlayan ve açıklayan araştırmalar yürüten Acil Durum Yönetimi alanında yüz yüze bir Felsefe Doktoru sunmaktadır. acil durum yönetimi ve / veya politika geliştirme ve acil durum yönetimi ile ilgili analiz ile ilgili verimlilik.

Bir öğrenci, North Dakota Eyalet Üniversitesi Acil Durum Yönetimi Bölümü'nden acil durum yönetimi alanında doktora derecesi ile mezun olduğunda, öğrenci aşağıdakileri yapabilmelidir:

  1. Politika, uygulama ve araştırma için acil durum yönetiminin evriminden çıkarımlar önerin.
  2. Acil durum yönetimi kapsamındaki dört uzmanlık alanından ikisinde akademik disiplinle ilişkili literatür hakkında kapsamlı bilgi gösterin (yani hazırlık, müdahale, iyileşme, hafifletme).
  3. Bilginin mevcut durumu (örneğin, zorluklar, fırsatlar ve eğilimler) ve disiplinin kapsamındaki anahtar konulardaki teorinin durumu hakkında içgörüler geliştirin, çıkarımlar yapın ve / veya sonuçlar çıkarın.
  4. Acil durum yönetimi çabalarına yaklaşımları formüle edin.
  5. Disiplinle ilgili başlıca yöntemleri / analitik yaklaşımları ve araştırma standartlarını değerlendirin.
  6. Disiplin araştırma standartlarına uygun bir şekilde yeni bilgiler oluşturun.

Lisans programı, öğrencilerin insanların tehlikeleri, savunmasızlığı ve ilgili olayları nasıl yarattığını, etkileşime girdiğini ve bunlarla nasıl başa çıktığını öğrenmelerine yardımcı olmak için acil durum yönetimi derslerinin bir çekirdeği üzerine inşa edilmiştir. Program, hazırlıklı olma, müdahale, iyileştirme ve hafifletme ile ilgili faaliyetler aracılığıyla insanların tehlike olaylarıyla nasıl başa çıktıklarının incelenmesini vurgulamaktadır. Bu kapsamlı ve zorlu program, hem kapsamlı araştırmalara hem de acil durum yönetimi alanlarında pratik uygulamasına adanmıştır. Yüksek lisans kariyerleri boyunca öğrenciler, alanda araştırma yapma ve çalışma fırsatına sahip olacaklar.

Acil Durum Yönetiminde Doktora Derecesi ile ilgili gereksinimleri görüntüleyin.

Doktora acil durum yönetiminde önemli derin anlayış ve akademik başarı nedeniyle ödüllendirildi. Alıcı, iki işlevsel alan uzmanlık kursu da dahil olmak üzere gerekli tüm kurs çalışmalarını tamamlamalı, iki yazılı kapsamlı sınavı ve bunların sözlü savunmasını (biri acil durum yönetimi teorisi ve diğeri araştırma yöntemleri üzerine) geçmeli, yeni ve önemli bir araştırma projesi tamamlamalıdır. tez; ve bu araştırmayı sözlü sınavda başarıyla savunur. Öğrencinin ilerlemesi, öğrencinin çalışma planını, yazılı kapsamlı sınavları, tez önerisini ve tez savunmasını gözden geçirmekten sorumlu bir denetim komitesi tarafından incelenecektir.

Kabul şartları

NDSU Acil Durum Yönetimi Bölümü, yüksek lisans ve doktora programlarına giriş için lisansüstü adayların seçiminde seçici davranmaktadır. Kabul, bölümün fakültenin mentorluk kapasitesine uygun küçük, yüksek kaliteli öğrenci gruplarına olan bağlılığını yansıtan rekabetçidir.

Başvuru sahipleri iki aşamalı bir süreçte değerlendirilecektir. İlk aşamada, başvuru sahibinin Enstitü başvurusu, referans mektupları, GRE puanları (varsa) ve akademik yazı kağıdı örnekleri Acil Durum Yönetimi fakültesi tarafından incelenecektir. Acil Durum Yönetimi Departmanının misyon ve hedeflerine uygunluk gösteren ve lisansüstü eğitim için yetenek gösteren adaylar, kabul sürecinin ikinci aşamasını tamamlamaya davet edilecektir.

Finansal asistan

Bölüm ve fakülte araştırma fonlarına bağlı olarak hem öğretim hem de araştırma asistanlığı mevcuttur. Aksi talep etmedikçe, tüm öğrenciler lisansüstü asistanlık için otomatik olarak değerlendirilir, bu nedenle böyle bir değerlendirme için ayrı bir başvuru süreci gerekmez. Ödüller geçmiş akademik ve profesyonel performansa dayanmaktadır. İnceleme süreci oldukça rekabetçidir.

Son Güncelleme Eki 2020

Okul Hakkında

NDSU is a student-focused, land-grant, research university with a graduate student population of about 2,000 across 75+ programs. Our students work with world-class faculty on innovative, and often in ... Devamını oku

NDSU is a student-focused, land-grant, research university with a graduate student population of about 2,000 across 75+ programs. Our students work with world-class faculty on innovative, and often interdisciplinary, research. Additionally, our students have access to professional development opportunities, and events such as Three Minute Thesis. Our low tuition costs make NDSU a bargain, and our career outcomes are excellent. We are located in Fargo, ND – a Midwestern “hidden gem,” and a welcoming and vibrant community of about 230,000 with a unique rural-urban feel. We have a bustling entrepreneurial atmosphere; rich culture; great local fare, arts, and entertainment; and family friendly environment. Daha Az