Afrika veya Latin Amerika Çalışmaları Doktora

Genel

Program açıklaması

Hradec Králové Üniversitesi Felsefe Fakültesi Ph.D. Tam zamanlı çalışmada takip edilebilir derecesi. Doktora Program, Siyaset Bilimi ve ilgili çalışma disiplinlerinde yüksek lisans derecesi almış öğrenciler için tasarlanmıştır. Çalışma, Afrika veya Latin Amerika'ya odaklanan alan çalışmaları ve siyaset bilimine genel bir bakış açısı olarak tasarlanmıştır.

af

Afrika ve Latin Amerika Araştırmaları nelerdir?

Doktora Afrika Çalışmaları ve Ph.D. Latin Amerika Çalışmaları alanının incelenmesi, Afrika veya Latin Amerika'ya odaklanan alan çalışmalarında nitelikli uzmanların hazırlanmasını amaçlamaktadır. Doktora Çalışmalar özellikle Siyaset Bilimi Yüksek Lisans Derecesi veya ilgili disiplinleri olan öğrenciler için tasarlanmıştır. Çalışma, öncelikli olarak, seçilmiş bölgenin karşılaştırmalı araştırmasına, Afrika ya da Latin Amerika bölgesinin sosyal, politik ve ekonomik sorunlarına teorik ve metodolojik bilgi uygulamak amacıyla yoğunlaşmaktadır.

98065_18501_la3.jpg


Afrika veya Latin Amerika'da eğitim deneyimi

Her iki çalışma programının amacı, belirli bir bölgeye odaklanarak araştırma ve öğretimle ilgilenen akademisyenlerin eğitimi ve hazırlanmasıdır. Bu çalışma, hem Afrika hem de Latin Amerika ülkelerindeki birçok ortak üniversiteye ve araştırma kurumuna verilen teorik ve metodolojik bilgi ve pratik becerileri edinecek mezunların hazırlanmasını amaçlamaktadır. Öğrenciler doktora tez konusu ile ilgili seçilmiş bir alanda geniş bir alan araştırması yürütmek gerekiyor. Yurtdışındaki araştırma ve araştırmanın hemen gerçekleşmiş deneyimi, doktora mezunlarının Araştırma projelerini üstlenmek ve bilgiyi daha iyi özümsemek ve pratik kullanımını maksimuma çıkarmak için program.

af2

Mezunlar

Mezunlar profesyonel ve dilbilimsel olarak tamamen bağımsız bilimsel araştırma ve öğretim için hazırlanacak, seçilmiş kurumlar, medya, sivil toplum örgütleri, diplomasi ve diğer yabancı veya ev kurumları gibi gündemleri olan bakanlıklar gibi kamu kurumlarında çalışma için Alan çalışmalarında uzman arama.

graduates


Kabul Prosedürü Gereksinimleri

Doktora çalışmalarına kabul için ön koşul, Siyaset Bilimi veya Uluslararası Bölgesel Araştırmalar çalışma programı dahilinde Yüksek Lisans veya Mühendislik Derecesi ile başarıyla tamamlanmış bir üniversite eğitimidir. Muhtemelen alt = "olabilir" ya da benzer sosyal veya beşeri odaklı çalışma programlarının mezunları (tarih, sosyoloji, antropoloji, ekonomi), doğal olarak yeterli düzeyde politoloji tezahürünü hedefleyen kabul prosedürü gereksinimlerinin başarılı bir şekilde yerine getirildiğini ve bağımsız bilimsel faaliyetin bölgesel bilgisi ve kabiliyeti.

Kabul komitesi, araştırma projesini (tez projesinin önerisi) ve diğer ekli belgeleri başvuru sahibinin yokluğunda değerlendirir. Özellikle araştırma projesinin kalitesini, başvuru sahibinin bilimsel çalışma niteliğini değil, aynı zamanda dil becerilerini de değerlendirir. Doktora Öğrencinin İngilizce dil bilgisinin en azından sözde Avrupa referans çerçevesinin B2 seviyesinde olması gerekir. Diğer dillerin (özellikle İspanyolca, Portekizce ve Fransızca) bilgisi önemli bir avantajdır. Çalışmalar için bir diğer önkoşul, Çek Cumhuriyeti'nde uzun süreli bir konaklamadır, çünkü bireysel çalışma planında tam zamanlı bir katılım gereklidir.


af3Başvuruya eklenecek belgeler

  • Sertifika / diploma nostrifikasyonunun onaylanmış bir kopyası (en geç çalışma kaydı tarihinde istisnai durumlarda)
  • yapılandırılmış özgeçmiş
  • mezuniyet üniversitesinden en az 2 referans / tavsiye
  • Yaklaşık olarak bir araştırma projesi önerisi. 4-5 standart sayfalar - proje, çalışmanın konusu ve hedeflerinin özelliklerini, teorik çerçeveyi, ayrıntılandırma yöntemlerini ve ilgili literatürün listesini içermelidir (proje konusu, Afrika / Latin üzerinde bölgesel çalışma odağına uygun olmalıdır) -Amerikan toprakları)
  • dil yeterliliğinin (sertifikalar vb.) ve potansiyel yayın etkinliğinin onayı
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The Philosophical Faculty offers also full-time MA and PhD study programmes in English, i.e. MA study programme Central European Studies and two PhD study programmes Latin American Studies and African ... Devamını oku

The Philosophical Faculty offers also full-time MA and PhD study programmes in English, i.e. MA study programme Central European Studies and two PhD study programmes Latin American Studies and African Studies. Apart from these study programmes it offers a Preparatory course of Czech language and specialized university training for international students. Daha Az