Akıllı Üretimde Doktora

Genel

Program açıklaması

Akıllı Üretim, akıllı fabrikada, tedarik ağında ve müşteri ihtiyaçlarında değişen talep ve koşulları karşılamak için gerçek zamanlı olarak yanıt veren tam entegre, işbirliğine dayalı üretim sistemlerini ifade eder. Fabrikaların etkili ve doğru mühendislik kararları vermesini desteklemek ve pazar ihtiyaçlarını karşılayan oldukça farklılaştırılmış, uygun maliyetli ve rekabetçi ürünler oluşturmak için gerçek zamanlı verilerin ve en son teknolojilerin kullanılmasıdır.

Akıllı İmalatta Felsefe Doktoru (PhD) Programı, öğrencilere, matematik, bilim ve işletme becerilerini, sistem tasarımı ve ürün üretiminin yenilikçi yollarını geliştirmeye hazırlamak için birleştirerek, üretim sürecinin her seviyesi hakkında ayrıntılı bir anlayış sağlamayı amaçlamaktadır. Program tasarımı, müfredatta temel bilgilerin yanı sıra uygulamalı eğitim sağlamaya odaklanır. Programdan mezun olan öğrenciler, çok yönlü ve değerli içgörüler elde etmek ve doğru kararlar vermek için donanımlı olacaklardır. Programlar ayrıca, yeni imalat mühendisliği ortamlarıyla başa çıkmak için özel ve aktarılabilir becerilere sahip araştırma öğrencilerini hazırlamak için yeni pedagojik eğitim sunacak.

Doktora Programı mezunu, yüksek kaliteli özgün araştırma yapabilecek, yeni bilgiler yaratabilecek, değerli görüşler gösterebilecek ve akademik çevreye ve alana önemli katkı sağlayabilecek kapasitede olmalıdır.

Öğrenme çıktıları

Doktora programını başarıyla tamamlayan mezunlar şunları yapabilecektir:

 1. Üretim performansını karakterize etmek için resmi bir süreç oluşturmak için bir üretim sistemini modelleyin;
 2. Çeşitli akıllı üretim teknolojileri ve üretim süreçleri hakkında geniş tabanlı bilgi ve süreç kabiliyetini gösterin;
 3. Belirli disiplin bağlamlarında üretim sistemi modellerine en uygun çözümleri bulun;
 4. Eleştirel düşünme ve analitik beceriler gösterin ve bunları üretim mühendisliğine uygulayın;
 5. İmalat ve sistem mühendisliği alanlarında bağımsız olarak yüksek kaliteli orijinal araştırma yürütmek ve disipline önemli bir bilimsel katkı sağlamak;
 6. Akademik alanlarda ve endüstride temel araştırma anlayışlarını etkili bir şekilde çevirin ve dönüştürün; ve
 7. Üretim süreci yeteneklerini iyileştirmek için veri analitiği, gerçek zamanlı algılama ve optimum planlama alanlarında disiplinler arası bilgi ve becerileri uygulayın.

Kabul şartları

Kabul için hak kazanmak için, başvuru sahiplerinin aşağıdaki tüm gereklilikleri karşılaması gerekir. Kabul seçicidir ve bu minimum gereklilikleri yerine getirmek kabul edilmeyi garanti etmez.

ben. Üniversitenin Genel Kabul Koşulları

 • Yüksek lisans programına kabul etmek isteyen adaylar tanınmış bir kurumdan veya onaylanmış bir eşdeğer nitelikten lisans derecesi almış olmalıdır;
 • Bir doktora programına kabul edilmek isteyen adaylar, tanınan bir kurumdan üstün performans kanıtlanmış bir sicili ile lisans derecesi elde etmiş olmalıdır; ya da en az bir yıl için tam zamanlı olarak ya da en az iki yıl yarı zamanlı olarak lisansüstü düzeyde tatmin edici çalışma kanıtı sundu.

ii. İngilizce Dil Kabul Koşulları

Başvuru sahipleri, aşağıdaki yeterlilik kazanımlarından biriyle İngilizce Dil gereksinimlerini yerine getirmelidir:

 • TOEFL-iBT: 80
 • TOEFL-pBT: 550
 • TOEFL Revize edilmiş ödev teslimi testi: 60 (Okuma, Dinleme ve Yazma bölümleri için toplam puanlar)
 • IELTS (Akademik Modül): Toplam puan: 6.5 ve Tüm alt puanlar: 5.5

tek bir denemede toplam puanı ifade eder

Adayların TOEFL veya IELTS puanlarını sunmaları zorunlu değildir.

 • ana dilleri İngilizce'dir veya
 • lisans derecesini (veya eşdeğeri) eğitim ortamının İngilizce olduğu bir kurumdan aldı.

Uygulama

Ayrıntılar için lütfen pg.ust.hk/programs ("Uygulama") bakın.

Son Güncelleme Eyl 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Situated at the heart of Asia, the Hong Kong University of Science and Technology (HKUST) is a young and distinguished research university in Hong Kong. Ranked No. 30 in the World in the QS World Univ ... Devamını oku

Situated at the heart of Asia, the Hong Kong University of Science and Technology (HKUST) is a young and distinguished research university in Hong Kong. Ranked No. 30 in the World in the QS World University Rankings (2018), HKUST offers a wide selection of research postgraduate studies in Science, Engineering, Business and Management, Humanities and Social Science, Environmental Studies, and Public Policy leading to the Master of Philosophy (MPhil) and the Doctor of Philosophy (PhD) degrees. All programmes are taught in English. Daha Az