Asya Tarihi ve Kültüründe Doktora

Genel

Program açıklaması

Asya Tarihi ve Kültürü'ndeki doktora programı mezunları uzmanlık alanlarındaki uzman kişilerdir. Seçkin bir Asya diline mükemmel hakim olmaları, birincil kaynaklarla eleştirel bir çalışma yapmalarını sağlar ve ikincil literatür ve çağdaş araştırmalarda sağlam bir temelleri vardır. Mükemmel seviyedeki yükselmeleri, akademi'deki kariyerlerini sürdürmelerini sağlar (üniversiteler, araştırma merkezleri vb.); üstelik kültürel kurumlarda, diplomaside, kitle iletişim araçlarında, uzmanlık kuruluşlarında vb. iş bulabilirler.


Eğitim süresi: 4 yıl

Öğretim dili İngilizcedir. Asya Tarihi ve Kültürü ücretli bir programdır.


Doğrulama ve değerlendirme kriterlerinin açıklaması

Giriş sınavı: bir tur sınav, röportaj

  1. Doktora projesinin tartışılması. tez: 0–30 puan;
  2. Başvuranın önceki çalışmalarının, araştırmalarının ve diğer akademik faaliyetlerinin değerlendirilmesi: 0-15 puan;
  3. Başvuru Sahibinin ikincil literatür bilgisinin değerlendirilmesi (Başvuru Sahibinin sunduğu listeye dayanarak): 0-15 puan.

Alan Kurulu, belirli bir doktora önerisi veya empoze etmez Konular ancak başvuru sahiplerinin kişisel tercihlerine göre araştırma projeleri önerebilmelerini sağlar.

Önerilen Doktora Konulara önceden Konu Alanı Kurulu Başkanı ile danışılmalıdır. Konu Alanı Kurulu Başkanı (Program Yöneticisi): prof. PhDr. Olga Lomová, CSc., E-posta: olga.lomova@ff.cuni.cz.


Başvuru sahibi, giriş sınavında en az 30 puan almış olması ve aynı zamanda ilgili programa veya çalışma dalına kabul edilen beklenen öğrenci arasına yerleştirmek için yeterli puan alması halinde kabul edilebilir (bkz. Bireysel programlar ve çalışma dallarına uygulanan Kabul Prosedürü Spesifikasyonları); kabul sıralamasında son gelen başvuru ile aynı sayıda puan alan tüm başvuru sahiplerine kabul edilecektir. Unutmayın ki, farklı sayıda kabul edilmiş başvuru tam zamanlı ve birleştirilmiş çalışma şekilleri için geçerlidir. Adaylar, kayıt gününden en geç bir önceki eğitimlerinin kanıtlarını vermeden kabul edilemezler (bakınız 5.4).


Kabul Koşulları

Doktora çalışmalarına kabul yüksek lisans çalışma programının başarılı bir şekilde tamamlanmasıyla şartlandırılır.

Doğrulama metodu:
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The Faculty of Arts at Charles University is currently one of the largest and most important research and educational institutions in the arts and humanities in Central Europe.

The Faculty of Arts at Charles University is currently one of the largest and most important research and educational institutions in the arts and humanities in Central Europe. Daha Az