Bakanlık Doktoru (D.Min.)

Genel

Program açıklaması

Bakanlık Doktoru programının amacı, Hıristiyan hizmetinde en üst düzey liderlik için profesyonel ve akademik hazırlık sağlamaktır. Bakanlık Doktoru, en az iki yıllık bakanlık tecrübesi olan papazlar ve kilise çalışanları için tasarlanmıştır. Program takvimi, tam zamanlı bakanlıkta bulunanları barındırır.

Bir öğrencinin bir M.Div olması gerekir. veya eşdeğeri Bakanlık Doktoru programına kabul edilecek.

Öğrenci, yüksek lisans derecesini aldığından ve resmi eğitimi sırasında bir bakanlıkta devam ettiğinden beri aktif bakanlıkta en az iki yıl görev yapmış olmalıdır. Bu gereksinimle ilgili herhangi bir istisna, programa kabul edilmeden önce idari onay almalıdır.

Bakanlık Doktoru programı, çalışan papaz veya rahip olmayan kilise bakanı için bakanlıktan ayrılmadan erişilebilir. Güz ve bahar dönemlerinde bazı dersler tam dönem ders olarak da sunulmaktadır. Diğerleri yaz (Mayıs-Haziran) ve kış (Ocak) dönemlerinde bir veya iki haftalık modüler sınıflar olarak sunulmaktadır. Her bir modüler kursun genellikle üç aşaması vardır: ders saatinden önce tamamlanması gereken okuma ödevleri, okuma materyali temelinde etkileşimin olduğu gerçek sınıf süresi ve öğrenilen materyali öğrencinin bakanlığına uygulayan bir uygulama.

Bakanlık Doktorunun tamamlanmasının ardından, başarılı öğrenci İncil hakikatinin iletişimine ve İncil temelli ayrılık taahhüdüne değer verecektir; İncil perspektifinden araştırma yapma, yazma, vaaz verme ve öğüt verme yeteneği; Yerel bir kilisede hem ibadeti hem de öğrenciliği kolaylaştıran etkili felsefeleri ve prosedürleri entegre edin ve kilise idaresi ve yönetimi alanındaki karmaşık sorunları ele almak için etkili çözümler uygulayın.

Son Güncelleme Oca 2021

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

International Baptist College and Seminary is an Independent Fundamental Baptist Bible College and Seminary in Chandler, Arizona, offering graduate and undergraduate degrees in pastoral ministry, miss ... Devamını oku

International Baptist College and Seminary is an Independent Fundamental Baptist Bible College and Seminary in Chandler, Arizona, offering graduate and undergraduate degrees in pastoral ministry, missions, music ministry, and Christian education. Daha Az