Berlin School of Economics doktora

Genel

Program açıklaması

Berlin'in en büyük araştırma enstitülerinden tam zamanlı burslu

2019'dan bu yana üç başarılı program birleşti: Doktora programları BDPEMS ve DIW Graduate Center, PostDoc kariyer programı BERA ile birlikte. Üye kuruluşları, Berlin School of Economics genelinde bir kariyer geliştirme programı olan Berlin School of Economics (BSE) kurdular.

Program Tanıtımı

BSE, yapılandırılmış doktora programına kaydolmak için dünyanın dört bir yanından gelen yüksek nitelikli lisansüstü öğrenciler istiyor . Ekonomi alanında ve BSE'nin işletme çalışmalarındaki üç pistinden birinde: Ph.D. Muhasebe, Ph.D. içinde Maliye ve Doktora Yönetimde .

BSE, seçkin doktora öğrencilerine canlı, yoğun bir şekilde ağa bağlı bir araştırma topluluğu ve yeteneklerini üst düzey akademik ve uygulamalı araştırmaların eşsiz bir kombinasyonunda geliştirecek bir eğitim yapısı sunar. Üç sömestr boyunca, öğrenciler iktisat teorisi, uygulamalı iktisat, ekonometri ve ekonomi politikası konularında bilgilerini derinleştirmektedirler. Üçüncü yarıyıldan itibaren başlayan üç yıllık araştırma aşamasında, öğrenciler doktora tezlerini yazarken, bilgilerini Berlin üniversitelerinde ve ekonomik araştırma enstitülerinde sağlanan profesyonel araştırma ortamında uygulama fırsatı buluyorlar. BSE'nin fakültesi tarafından verilen derslere ve tez denetimine ek olarak, ünlü misafir öğretim görevlileri düzenli olarak blok dersler veya ustalık dersleri almaya davet edilir.

BSE programlarının bir parçası olarak, öğrenciler stajlara katılabilir veya üniversitelerde araştırma amaçlı konaklama yapabilirler. Bu tür genişletilmiş ziyaretlere ev sahipliği yapan eski toplantılar arasında IMF, Dünya Bankası, OECD, Toulouse Ekonomi Okulu, Londra Üniversitesi, Londra Üniversitesi, Berkeley ve diğerleri sayılabilir. Ayrıca, öğrenciler araştırmalarını çok sayıda atölye ve konferansta sunacaklar ve önde gelen uluslararası uzmanlar tarafından düzenlenen kurs ve seminerlere katılacaklar. Doktora Eğitim ayrıca, programın bitiminde başarılı bir araştırma aşamasına ve iş piyasasına hazırlanmaya yardımcı olan bilimsel beceri atölyelerini içerir.

Doktora dört yıl boyunca öğrenciler programın beklenen uzunluğu için fon alacaklardır. Kurs aşaması için, finansman bir maaş esasına dayanırken, araştırma aşaması için fon normal olarak BSE'nin üye kuruluşlarından birinin istihdam edilmesiyle sağlanır: DIW Berlin, ESMT, Berlin Serbest Üniversitesi, Hertie Yönetim Okulu, Humboldt Universität Zu Berlin, Berlin Teknik Üniversitesi, WZB Sosyal Bilimler Merkezi, Berlin.

Programı başarıyla tamamladıktan sonra, öğrenciler Berlin üniversitelerinden birinden doktora derecesi alacaklar.

Gereksinimler

Başvuru Ekonomi veya İşletme Çalışmaları Yüksek Lisans derecesine sahip olmalıdır. Fast-Track seçenekleri:

  • Yüksek Lisans Derecesine devam etmekte olan adaylar için geçerlidir. İlgili başvuru sahipleri;
  • Alanlar (Endüstri Mühendisliği, İstatistik veya nicel sosyal bilimler gibi) de yerine getirebilir;
  • Gereksinimler, Ekonomi veya İşletme Çalışmaları konusunda yeterli bir geçmişe sahipse.

Ana dili İngilizce olmayan adaylar, İngilizce konuşulan bir ülkedeki bir üniversiteden bir derece almadıkça veya İngilizce konuşulan bir üniversitede en az bir yıl süren çalışmaları belgeleyemezlerse İngilizce dil yeterliliğini göstermek zorundadır. İyi bir emir için yeterli kanıt

İngilizce yüksek bir TOEFL veya IELTS puanıdır. Almanca bilgisi başarılı bir uygulama için gerekli bir gereklilik değildir, ancak öğrencilerin becerilerini öğrenmeleri ve geliştirmeleri teşvik edilir. Adayların ayrıca GRE sınavına girmeleri gerekmektedir.

Nasıl Başvurulur: Başvurular 15 Kasım 2019 tarihinden itibaren kabul edilecektir ve yalnızca BSE'nin giriş portalı üzerinden yapılabilir.

Son Güncelleme Eki 2019

Okul Hakkında

BERA is a network of seven research institutions in Berlin dedicated to promoting the careers of postdoctoral researchers in economics and adjacent fields. In its five focus areas Recruitment, Researc ... Devamını oku

BERA is a network of seven research institutions in Berlin dedicated to promoting the careers of postdoctoral researchers in economics and adjacent fields. In its five focus areas Recruitment, Research, Networks, Guidance and Skills, BERA offers a wide program to support its members in gaining further qualifications and develop their careers. Daha Az