Bilgelik Çalışmaları Doktora

Genel

Program açıklaması

Küresel doktora programımız çok çeşitli disiplinlere ve ilgi alanlarına açıktır. İnsan ve ekolojik kaygının hemen her alanında bir dizi sorunu ele almayı hedefliyor. Doktora programımız, yeni bir küresel medeniyeti biçimlendirmenize ve birlikte yaratmanıza yardım etmeyi amaçlamaktadır, böylece insan türleri daha büyük gezegensel ekosistemimizin sorumlu ve saygılı ortakları olarak hareket etmeyi öğrenebilir.

Doktora sürecinde her seviyede, mentorlar ve antrenörler tarafından desteklenirsiniz. Bazı zorunlu dersleri almanız ve programınızın geri kalanını mentorlarınız ve Lisansüstü Çalışmalar Dekanı ile istişare içinde tasarlama özgürlüğüne sahip olacaksınız.

Öğrenciler Ubiquity içindeki veya Ubiquity dışındaki dersleri seçebilirler. Bunun anlamı, başka bir kurum tarafından verilen bir ders olması durumunda, bu konuda serbestsiniz. Ubiquity'nin kişisel kursları da doktora kredisi için mevcuttur.

Doktora programına başvurmak için Program sizinle iletişim ve isteklerini ve potansiyel tartışacağız Lisansüstü Çalışmalar Dekanı Dr. Györgyi Szabo (g.szabo@ubiquityuniversity.org) için yazma lütfen Pathway . Tüm doktora öğrencileri önceki eğitimin transkriptlerini vermeli ve araştırmak istedikleri araştırma alanını gösteren bir makale yazmalıdır.

Gereksinimler

Doktora öğrencileri, Ubiquity University tarafından sunulan dört temel dersi tamamlamalı ve doktora tezi hazırlamalıdır. Kalan dersler Ubiquity'den veya başka bir yerden seçilen çalışma alanıyla ilgili belirli dersler olarak alınabilir.

4 zorunlu ders:

  • Gyorgyi Szabo ile Tez Yazım ve Araştırma Yöntemleri (4 kredi)
  • Jim Garrison ve Dr. Gyorgyi Szabo ile Harika Kitaplar (3 kredi çevrimiçi)
  • Jim Garrison ve diğerleriyle Medeniyetin En Keskin Bilişim'i (kişi başı 4 kredi)
  • Ubiquity Chartres Akademisi, yıllık Chartres, Fransa'da buluşma (kişi başına 4 kredi)

Unutmayın , Medeniyetin En Üstündeki Bilgelik ve Ubiquity Chartres Akademisi kursları, Lisansüstü Çalışmalar Dekanı ile anlaşmayı bekleyen başka bir Ubiquity University tarafından ikame edilebilir.

Toplam: 15 kredi

Kredi şartları

Kurslardan toplam 24 kredi, doktora tezi için toplam 36 kredi olmak üzere toplam 36 kredi tamamlanmalıdır.

Öğrenim Ücretleri ve Ücretler

Programın Toplam Tutarı ve Ücretleri = 60 kredi ücreti (kredi başına 300 ABD Doları) * 18.000 ABD Doları *, Tez Ücreti, Ana Danışman Ücreti ve Dış Sınav Ücreti.

* Bu toplam dersler, dersler Bağımsız Çalışma olarak Ubiquity dışından alındığında dalgalanabilir. Ubiquity dışında alınan herhangi bir ders için kredi başına 100 $ kredi transfer ücreti alınmaktadır.

Kişisel kurslar, yukarıdaki masraflara dahil olmayan lojistik masrafları (örneğin, pansiyon ve konaklama için) içerecektir.

Kabul Koşulları

  • Öğrencilerin yüksek lisans derecesi veya eşdeğeri olması gerekir. Bir eşdeğerlik, lisans derecesinin ötesinde belgelenmiş eğitimden oluşur ve saat olarak eşdeğerdir ve bir Yüksek Lisans Derecesi gerektirir.
  • Tamamlanmış bir Ubiquity University Kabul Başvurusu sunulmalıdır
  • Öğrencilerin yaşadıkları bölgede bir akademik araştırma kütüphanesine ait olmaları teşvik edilir.

Tez Önerisinin Kabulü

Aday İncelemesi başarıyla tamamlandıktan sonra, Baş Danışmanı ile birlikte çalışan öğrenci, Özet, ele alınacak ana temaları ve araştırma ve / veya araştırma yöntemini içermesi gereken tezleri için resmi bir teklif hazırlar. Bu, ilgili öğretim üyelerinin veya Doktora Komitesi üyelerinin tavsiyelerine dayanabilecek Lisansüstü Çalışmalar Dekanı tarafından gözden geçirilecektir. Komite ve Lisansüstü Çalışmalar Dekanı onaylarını aldıktan sonra, öğrenci tez yazmaya başlayabilir.

Ana Danışman Seçme

Her öğrenci kendi tezini hazırlamakla sorumludur. Doktora tezlerinin titiz olması nedeniyle, Danışmanlar, öğrencilere hem seçilen çalışma alanı hakkında kapsamlı bilgi edinme hem de bir tezle ilgili fikir ve araştırmaları iyileştirme konusunda rehberlik etmelidir. Her öğrenci, The Wisdom School fakülte listesinden veya üniversite dışından, Yüksek Lisans Çalışmaları Dekanı Gyorgyi Szabo'ya danışıldıktan sonra uygun olacak bir Ana Danışman seçmelidir. Ana Danışman'ın seçimi, tez konusunun kendisininkilerden sadece ikinci bir derecedir, çünkü öğrenciyi, akademik çalışmalarının çok yıllık bir keşif, hazırlama ve sonuçlandırma süreci boyunca yönlendirecek olan Ana Danışmandır.

Doktora Alanları konsantrasyon

Öğrencilerin doktora alabilecekleri çeşitli konsantrasyon alanları vardır. “Bilgelik Çalışmaları” nın genel alanında olduğu sürece derece, seçim oldukça kişiseldir ve kişinin bir süredir merak ettiği veya daha fazla keşif için ilgi çeken bir alan olduğu bir konu olabilir. Başarılı tezler, saf araştırmalardan yaratıcı sanat projelerine ve / veya kutsal aktivizme kadar değişebilir. Örneğin, belirli bir mistik, tarihi olay veya ruhsal kaygı alanı araştırılabilir. Bir müzik veya sanat gibi sanatsal bir proje geliştirebilir ve yazılabilir. Kişi, Hindistan'a dezavantajlı çocuklarla çalışmak ve yazmak için özel bir kutsal eylemcilik eyleminde bulunabilir. Bu vermeniz gereken bir karardır, çünkü tez, tez çalışmanızdır ve kim olduğunuzu ve akademik ve ruhsal gelişiminiz için neyi önemli bulduğunuzu yansıtmanız gerekir.

Odaklanılan alanlar hakkında düşündüğünüz gibi, lütfen Ana Danışmanlar olarak hizmet verebilecek çok çeşitli odaklanma alanlarında önemli uzmanlığa sahip bir dizi The Wisdom School fakültesi olduğunu bilin.

Araştırma alanınız herhangi bir Bilgelik Okulu fakültesinin alanı dışında olabilir. Bu durumda, size rehberlik edecek doğru kişiyi bulmak için sizinle birlikte çalışacağız. Önemli olan, kayıt olur olmaz Lisansüstü Çalışmalar Dekanı ile iletişim halinde olmaktır; böylece, tez konusu için araştırmak isteyebileceğiniz ve Ana Danışman olarak kimi isteyebileceğiniz konusunda rehberlik alabilirsiniz.

Son Güncelleme Kas 2019

Okul Hakkında

How you personally develop, what gifts you bring into the world, and how effectively you bring these gifts to your community, are all critical to how our collective future will unfold. If you know you ... Devamını oku

How you personally develop, what gifts you bring into the world, and how effectively you bring these gifts to your community, are all critical to how our collective future will unfold. If you know you are here to help bring forth a new world, if you are drawn to cultivating your gifts within an open-minded, diverse learning community, if you are motivated by a question-led life and an exploration of mystery, then Ubiquity might be the right fit for you. Daha Az
ABD Çevrimiçi , Chartres + 1 Daha fazla Daha az