Küresel Doktora

Küresel doktora programımız çok çeşitli disiplinlere ve ilgi alanlarına açıktır. İnsan ve ekolojik kaygının hemen her alanında bir dizi sorunu ele almayı hedefliyor. Doktora programımız, yeni bir küresel medeniyeti biçimlendirmenize ve birlikte yaratmanıza yardım etmeyi amaçlamaktadır, böylece insan türleri daha büyük gezegensel ekosistemimizin sorumlu ve saygılı ortakları olarak hareket etmeyi öğrenebilir.

Doktora sürecinde her seviyede mentorlar ve koçlar tarafından desteklenirsiniz. Bazı zorunlu dersleri almanız ve programınızın geri kalanını mentorlarınız ve Lisansüstü Çalışmalar Dekanı ile istişare içinde tasarlama özgürlüğüne sahip olacaksınız.

Öğrenciler Ubiquity içindeki veya Ubiquity dışındaki dersleri seçebilirler. Bunun anlamı, başka bir kurum tarafından verilen bir ders olması durumunda, bu konuda serbestsiniz. Ubiquity'nin kişisel kursları da doktora kredisi için mevcuttur.

Bizim doktora programına başvurmak için sizinle temasa ve isteklerini ve potansiyel tartışacağız Lisansüstü Çalışmalar Dr. Györgyi Szabo (g.szabo@ubiquityuniversity.org) Dekanı adresine yazın Pathway . Tüm doktora öğrencileri önceki eğitimin transkriptlerini vermeli ve araştırmak istedikleri araştırma alanını gösteren bir makale yazmalıdır.

Gereksinimler:

Doktora öğrencileri, Ubiquity Üniversitesi tarafından sunulan dört temel dersi tamamlamanın yanı sıra doktora tezi de yazmalıdır. Kalan dersler Ubiquity'den veya başka bir yerden seçilen çalışma alanıyla ilgili spesifik dersler olarak alınabilir.

4 zorunlu ders:

  • Gyorgyi Szabo ile Tez Yazım ve Araştırma Yöntemleri (4 kredi)
  • Jim Garrison ve Dr. Gyorgyi Szabo ile Harika Kitaplar (3 kredi çevrimiçi)
  • Jim Garrison ve diğerleriyle Medeniyetin En Keskin Bilişim'i (kişi başı 4 kredi)
  • Ubiquity Chartres Akademisi, yıllık Chartres, Fransa'da buluşma (kişi başına 4 kredi)

Lütfen , Medeniyetin Sonu'ndaki Bilgelik ve Ubiquity Chartres Akademisi kurslarının, Lisansüstü Çalışmalar Dekanı ile anlaşmayı bekleyen bir başka Ubiquity Üniversitesi tarafından değiştirilebileceğini unutmayın.

Toplam: 15 kredi

Kredi şartları

Kurslardan toplam 24 kredi, doktora tezi için toplam 36 kredi olmak üzere toplam 36 kredi tamamlanmalıdır.

Öğrenim Ücretleri ve Ücretler

Programın Toplam Tutarı ve Ücretleri = 60 kredi ücreti (kredi başına 300 ABD Doları) * 18.000 ABD Doları *, Tez Ücreti, Ana Danışman Ücreti ve Dış Sınav Ücreti.

* Bu toplam dersler, dersler Bağımsız Çalışma olarak Ubiquity dışından alındığında dalgalanabilir. Ubiquity dışında alınan herhangi bir ders için kredi başına 100 $ kredi transfer ücreti alınmaktadır.

Kişisel kurslar, yukarıdaki masraflara dahil olmayan lojistik masrafları (örneğin, pansiyon ve konaklama için) içerecektir.

Kabul Koşulları

  • Öğrenciler yüksek lisans derecesine veya denkliğine sahip olmalıdır. Eşdeğerlik, bir lisans derecesinin ötesinde, bir saat ve bir Yüksek Lisans Derecesi gerekliliklerine denk olan belgelenmiş eğitimden oluşur.
  • Tamamlanmış bir Ubiquity Üniversitesi Kabul Başvurusu sunulmalıdır.
  • Öğrencilerin yaşadıkları bölgede bir akademik araştırma kütüphanesine ait olmaları teşvik edilir.

Tez Önerisinin Kabulü

Aday İncelemesi başarıyla tamamlandıktan sonra, Baş Danışmanı ile birlikte çalışan öğrenci, Özet, ele alınacak ana temaları ve araştırma ve / veya araştırma yöntemini içermesi gereken tezleri için resmi bir teklif hazırlar. Bu, ilgili öğretim üyelerinin veya Doktora Komitesi üyelerinin tavsiyelerine dayanabilecek Lisansüstü Çalışmalar Dekanı tarafından gözden geçirilecektir. Komite ve Graduatel Studies Dekanı onaylarını verdikten sonra, öğrenci tez yazmaya başlayabilir.

Ana Danışman Seçme

Her öğrenci kendi tezini hazırlamakla sorumludur. Doktora tezlerinin titiz olması nedeniyle, Danışmanlar, öğrencilere hem seçilen çalışma alanı hakkında kapsamlı bilgi edinme hem de bir tezle ilgili fikir ve araştırmaları iyileştirme konusunda rehberlik etmelidir. Her öğrenci, The Wisdom School fakülte listesinden veya üniversite dışından, Yüksek Lisans Çalışmaları Dekanı Gyorgyi Szabo'ya danışıldıktan sonra uygun olacak bir Ana Danışman seçmelidir. Ana Danışman'ın seçimi, tez konusunun kendisininkilerden sadece ikinci bir derecedir, çünkü öğrenciyi, akademik çalışmalarının çok yıllık bir keşif, hazırlama ve sonuçlandırma süreci boyunca yönlendirecek olan Ana Danışmandır.

Doktora Alanları konsantrasyon

Öğrencilerin doktora alabilecekleri çeşitli konsantrasyon alanları vardır. “Bilgelik Çalışmaları” nın genel alanında olduğu sürece derece, seçim çok kişiseldir ve kişinin bir süredir merak ettiği veya daha fazla keşif için ilgi çeken bir alan olduğu bir konu olabilir. Başarılı tezler, saf araştırmalardan yaratıcı sanatsal projelere ve / veya kutsal aktivizme kadar değişebilir. Örneğin, belirli bir mistik, tarihi olay ya da ruhsal kaygı alanı araştırılabilir. Bir müzik veya sanat gibi sanatsal bir proje geliştirebilir ve yazılabilir. Birileri, Hindistan'a dezavantajlı çocuklarla çalışmaya ve yazmaya gitme gibi belirli bir kutsal eylemcilik eyleminde bulunabilir. Bu, vermeniz gereken bir karardır, çünkü tez, tez çalışmanızdır ve kim olduğunuzu ve akademik ve ruhsal gelişiminiz için neyi önemli bulduğunuzu yansıtmanız gerekir.

Odaklanma alanları hakkında düşündüğünüz gibi, çok sayıda odaklanma alanında önemli uzmanlığa sahip çok sayıda The Wisdom School fakültesi olduğunu ve Baş Danışmanlar olarak hizmet edebileceğini lütfen unutmayın.

Araştırma alanınız herhangi bir Bilgelik Okulu fakültesinin alanı dışında olabilir. Bu durumda, size rehberlik edecek doğru kişiyi bulmak için sizinle birlikte çalışacağız. Önemli olan, kayıt olur olmaz Lisansüstü Çalışmalar Dekanı ile iletişim halinde olmaktır; böylece, tez konusu için araştırmak isteyebileceğiniz ve Ana Danışman olarak kimi isteyebileceğiniz konusunda rehberlik alabilirsiniz.

Program dili:
  • Ingilizce

The Wisdom School at Ubiquity University için 1 tane daha kurs bak. »

Son Güncelleme Şubat 11, 2019
Bu kurs bir e-Öğrenme
Start Date
Eyl 2019
Duration
Bilgi iste
Yarı zamanlı
Tam zamanlı
Price
300 USD
Kredi başına - Kayıt sırasında kurs başına ödenir. Öğrenim şahsen geri çekilme durumlarına göre değişebilir. Tüm ücretler sınıfa kayıt sırasında ödenecektir.
Deadline
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
Eyl 2019
End Date
Son başvuru tarihi

Eyl 2019

Location
Son başvuru tarihi
End Date