Girişinizin Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği Bölümünde lisansüstü öğrenci sayılmasını sağlayın. Geleneksel alt = "bilgisayar bilimi araştırması, bilgisayar sistemlerinin ve uygulamalarının donanım ve yazılımlarını kapsar. HKUST bilgisayar bilimi programları, ilgili ve faydalı olanları desteklemek için bilgi toplamak, işlemek, analiz etmek ve iletmek için bilgisayar ve hesaplama yöntemlerine yönelik bütünleşik bir yaklaşımı vurgulamaktadır. modern yaşamda uygulamalar.

Bilgisayar bilimi hala genç bir alan. Dünya sadece bilgi teknolojisinin potansiyelini henüz yeni başlıyor. Departman ve programları öğrencileri, gelecekteki ilerlemeyi körükleyecek bilgisayar işlemlerinde beklemek ve yeni gelişmeler sağlamak için heyecan verici zorlukları karşılamak için hazırlar.

Doktora programı, pratik bir uygulama ile ilgili araştırma konularını tanımlamak, bu sorunların bazılarına hitap eden özgün bir araştırma planını formüle etmek ve bağımsız olarak bilgisayarla ilgili bir çözüm oluşturmak için gereken becerileri geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Araştırma Odakları

Bölümün araştırması birçok farklı alanı içermektedir:

Yapay zeka

Makine öğrenimi, veri madenciliği ve örüntü tanıma, bilgi temsili ve akıl yürütme, robotik ve algılayıcı tabanlı etkinlik tanıma, çok oyunculu ve oyun teorisi, konuşma ve dil işleme.

Veri, Bilgi ve Bilgi Yönetimi

Büyük ölçekli veri yönetimi, modelleme ve web sorgulama işlemlerini, bilgi erişimini ve web araması, veri madenciliği, kurumsal sistemler, modern bilgisayarlardaki yüksek performanslı veri yönetim sistemlerini ve bilim uygulamalarına yönelik veritabanı desteğini kapsayan dağıtım.

İnsan bilgisayar etkileşimi

Artırılmış gerçeklik, çoklu dokunma etkileşimi, kitle kaynak kullanımı, çok modlu iletişim, etkin bilgisayar, büyük veri görsel analizi, robotlar için akıllı arayüz, E-öğrenme, sağlık hizmetleri ve e-ticaret.

Ağ ve Bilgisayar Sistemleri

Yaygın bilgi işlem ve algılayıcı ağları, eşler arası bilgi işlem, grid bilgi işlem, yüksek performanslı anahtarlar ve yönlendiriciler, video dağıtımı ve çok noktaya yayın, çoklu ortam ağı, ad-hoc ağları için MAC protokolleri, web önbellek yönetimi, DDOS algılama ve savunma ve kaynak optik ağlarda yönetim ve tahsis.

Yazılım Teknolojisi ve Uygulamaları

Yazılım mühendisliği, yazılım analizi ve hata ayıklama için veri madenciliği, bilgisayar müziği, kriptografi ve güvenlik, internet bilişim.

Teorik Bilgisayar Bilimleri

Kombinatoryal optimizasyon, performans analizi teknikleri, hesaplamalı geometri, biçimsel diller ve makineler, grafik algoritmalar ve algoritmik kombinatoryal oyun teorisi.

Vizyon ve Grafik

Bilgisayar görüşü, bilgisayar grafikleri, medikal görüntü analizi, biyometrik sistemler ve video işleme.

Enerji Teknolojisi Konsantrasyonu

Enerji, çevre bilimi ve teknolojisinin geniş tabanlı disiplinleri içinde temel bir araştırma alanı olarak görülmüştür. Mühendislik, bilim ve sosyal bilimler alanlarındaki en göze çarpan disiplinlerden biridir. Enerji Teknolojisi araştırması, sürdürülebilir teknoloji, geleneksel teknoloji ve enerji verimliliği ve koruma dahil olmak üzere birçok alanı kapsamaktadır. The Hong Kong University of Science and Technology Mühendislik Yüksekokulu'ndaki Enerji Teknolojisi'ndeki disiplinlerarası yüksek lisans programı, devam eden eğitim eğitimlerimize ve genel olarak teknolojideki hızlı gelişen araştırmalara uzun vadeli destek sağlar.

Enerji Teknolojisinin çok disiplinli yapısı nedeniyle, alandaki araştırma ve eğitim farklı disiplinlerle entegre edilmiştir, böylece alt = "öğrenciler gerekli bilgi ve deneyime sahip olabilirler.

Kabul şartları

ben. Genel Kabul Şartları

Yüksek lisansa kabul isteyen adayların şurası olmalıdır:

  • tanınmış bir kurumdan lisans derecesi veya onaylanmış eşdeğer bir nitelik kazanmış olmak;

ii. İngilizce Dil Kabul Koşulları

Aşağıdaki dil yeterliliklerinden biri ile İngilizce Dil şartlarını yerine getirmelisiniz *:

  • TOEFL-iBT 80
  • TOEFL-PBT 550
  • TOEFL-Gözden Geçirilmiş Kağıt Teslim Testi 60 (Okuma, Dinleme ve Yazma bölümleri için toplam puanlar)
  • IELTS (Akademik Modül) Toplam puan: 6.5

* Eğer ilk diliniz İngilizce ise ve lisans eğitimi veya eşdeğer yeterlilik eği- tim dilinin İngilizce olduğu bir kurum tarafından verildi ise, yukarıdaki İngilizce Dil gereksinimlerini karşılamaktan feragat edileceksiniz.


Son başvuru tarihi

Detaylar için lütfen http://pg.ust.hk/programs (“Uygulama”) bölümüne bakınız.

Program dili:
  • Ingilizce

The Hong Kong University of Science and Technology için 36 tane daha kurs bak. »

Son Güncelleme Şubat 5, 2019
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Bilgi iste
Eyl 2019
Duration
3 - 6 yıl
Yarı zamanlı
Tam zamanlı
Price
42,100 HKD
yıl başına
Deadline
Bilgi iste
Please refer to http://pg.ust.hk/programs ("Application") for details.
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
End Date
Son başvuru tarihi
Bilgi iste
Please refer to http://pg.ust.hk/programs ("Application") for details.
Start Date
Eyl 2019
End Date
Son başvuru tarihi
Bilgi iste
Please refer to http://pg.ust.hk/programs ("Application") for details.
Location
Son başvuru tarihi
Bilgi iste
Please refer to http://pg.ust.hk/programs ("Application") for details.
End Date

Eyl 2019

Location
Son başvuru tarihi
Bilgi iste
Please refer to http://pg.ust.hk/programs ("Application") for details.
End Date