Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği Doktora (Enerji Teknolojisi Konsantrasyonu)

Genel

Program açıklaması

computer science

Girişinizin Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği Bölümünde lisansüstü öğrenci sayılmasını sağlayın. Geleneksel alt = "bilgisayar bilimi araştırması, bilgisayar sistemlerinin ve uygulamalarının donanım ve yazılımlarını kapsar. HKUST bilgisayar bilimi programları, ilgili ve faydalı olanları desteklemek için bilgi toplamak, işlemek, analiz etmek ve iletmek için bilgisayar ve hesaplama yöntemlerine yönelik bütünleşik bir yaklaşımı vurgulamaktadır. modern yaşamda uygulamalar.

Bilgisayar bilimi hala genç bir alan. Dünya sadece bilgi teknolojisinin potansiyelini henüz yeni başlıyor. Departman ve programları öğrencileri, gelecekteki ilerlemeyi körükleyecek bilgisayar işlemlerinde beklemek ve yeni gelişmeler sağlamak için heyecan verici zorlukları karşılamak için hazırlar.

Doktora programı, pratik bir uygulama ile ilgili araştırma konularını tanımlamak, bu sorunların bazılarına hitap eden özgün bir araştırma planını formüle etmek ve bağımsız olarak bilgisayarla ilgili bir çözüm oluşturmak için gereken becerileri geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Araştırma Odakları

Bölümün araştırması birçok farklı alanı içermektedir:

Yapay zeka

Makine öğrenimi, veri madenciliği ve örüntü tanıma, bilgi temsili ve akıl yürütme, robotik ve algılayıcı tabanlı etkinlik tanıma, çok oyunculu ve oyun teorisi, konuşma ve dil işleme.

Veri, Bilgi ve Bilgi Yönetimi

Büyük ölçekli veri yönetimi, modelleme ve web sorgulama işlemlerini, bilgi erişimini ve web araması, veri madenciliği, kurumsal sistemler, modern bilgisayarlardaki yüksek performanslı veri yönetim sistemlerini ve bilim uygulamalarına yönelik veritabanı desteğini kapsayan dağıtım.

İnsan bilgisayar etkileşimi

Artırılmış gerçeklik, çoklu dokunma etkileşimi, kitle kaynak kullanımı, çok modlu iletişim, etkin bilgisayar, büyük veri görsel analizi, robotlar için akıllı arayüz, E-öğrenme, sağlık hizmetleri ve e-ticaret.

Ağ ve Bilgisayar Sistemleri

Yaygın bilgi işlem ve algılayıcı ağları, eşler arası bilgi işlem, grid bilgi işlem, yüksek performanslı anahtarlar ve yönlendiriciler, video dağıtımı ve çok noktaya yayın, çoklu ortam ağı, ad-hoc ağları için MAC protokolleri, web önbellek yönetimi, DDOS algılama ve savunma ve kaynak optik ağlarda yönetim ve tahsis.

Yazılım Teknolojisi ve Uygulamaları

Yazılım mühendisliği, yazılım analizi ve hata ayıklama için veri madenciliği, bilgisayar müziği, kriptografi ve güvenlik, internet bilişim.

Teorik Bilgisayar Bilimleri

Kombinatoryal optimizasyon, performans analizi teknikleri, hesaplamalı geometri, biçimsel diller ve makineler, grafik algoritmalar ve algoritmik kombinatoryal oyun teorisi.

Vizyon ve Grafik

Bilgisayar görüşü, bilgisayar grafikleri, medikal görüntü analizi, biyometrik sistemler ve video işleme.

students

Enerji Teknolojisi Konsantrasyonu

Enerji, çevre bilimi ve teknolojisinin geniş tabanlı disiplinleri içinde temel bir araştırma alanı olarak görülmüştür. Mühendislik, bilim ve sosyal bilimler alanlarındaki en göze çarpan disiplinlerden biridir. Enerji Teknolojisi araştırması, sürdürülebilir teknoloji, geleneksel teknoloji ve enerji verimliliği ve koruma dahil olmak üzere birçok alanı kapsamaktadır. The Hong Kong University of Science and Technology Mühendislik Yüksekokulu'ndaki Enerji Teknolojisi'ndeki disiplinlerarası yüksek lisans programı, devam eden eğitim eğitimlerimize ve genel olarak teknolojideki hızlı gelişen araştırmalara uzun vadeli destek sağlar.

Enerji Teknolojisinin çok disiplinli yapısı nedeniyle, alandaki araştırma ve eğitim farklı disiplinlerle entegre edilmiştir, böylece alt = "öğrenciler gerekli bilgi ve deneyime sahip olabilirler.

students

2020/21 için program bilgileri şu anda hazır

Kabul şartları

ben. Genel Kabul Şartları

Doktora programına kabul etmek isteyen adaylar:

  • tanınmış bir kurumdan olağanüstü performans kanıtlanmış bir sicile sahip bir lisans derecesi aldı; veya lisansüstü düzeyde en az bir yıl tam zamanlı olarak veya en az iki yıl yarı zamanlı olarak tatmin edici çalışma kanıtı sunmuşlardır.

ii. İngilizce Dil Kabul Koşulları

Aşağıdaki yeterlilik kazanımlarından biriyle İngilizce Dil gereksinimlerini yerine getirmek zorundasınız *:

  • TOEFL-IBT 80 #
  • TOEFL-pBT 550
  • TOEFL Revize Edilmiş Kağıt Teslim Sınavı 60 (Okuma, Dinleme ve Yazma bölümleri için toplam puanlar)
  • IELTS (Akademik Modül) Toplam puan: 6.5 ve Tüm alt puanlar: 5.5

* Eğer ilk diliniz İngilizce ise ve lisans eğitimi veya eşdeğer yeterlilik eği- tim dilinin İngilizce olduğu bir kurum tarafından verildi ise, yukarıdaki İngilizce Dil gereksinimlerini karşılamaktan feragat edileceksiniz.

# tek bir denemede toplam puanı ifade eder

Başvuru Tarihleri

Bakınız

Son Güncelleme Ağu 2019

Okul Hakkında

Situated at the heart of Asia, the Hong Kong University of Science and Technology (HKUST) is a young and distinguished research university in Hong Kong. Ranked No. 30 in the World in the QS World Univ ... Devamını oku

Situated at the heart of Asia, the Hong Kong University of Science and Technology (HKUST) is a young and distinguished research university in Hong Kong. Ranked No. 30 in the World in the QS World University Rankings (2018), HKUST offers a wide selection of research postgraduate studies in Science, Engineering, Business and Management, Humanities and Social Science, Environmental Studies, and Public Policy leading to the Master of Philosophy (MPhil) and the Doctor of Philosophy (PhD) degrees. All programmes are taught in English. Daha Az