Çok disiplinli Biyomühendislik Programı, öğrencilerin mühendislik, bilgisayar bilimi ve fiziki bilimler araçlarını biyolojik süreçler üzerine çalışmalarına izin verir. Birçok büyük araştırma odağını ele alıyor ve son teknoloji ürünü araştırma tesisleri ile destekleniyor.

Araştırma Odakları

Biyolojik Bilgi

Mühendislik Tıbbi görüntüleme ile ilgili yeni hesaplama kavramları ve araçları ile ilgili sorunları araştırır. Araştırma ayrıca sağlık analitiği, biyoenformatik, protein yapı tahmini, ilaç tasarımı ve sistem biyolojisi gibi diğer veri odaklı alanlara da genişletilebilir.

Biyoproses ve BioÜrün Tasarımı

Biyoteknolojide yer alan biyoişlem, düzenleyici, güvenlik ve etik konular ve "ürün odaklı" süreç tasarımında yardımcı olmak için ürün özelliklerini kullanan üretim süreçlerinin sistematik evrimi.

Biyomateryaller ve BioMEMS

Sentetik polimerlerin, metallerin, seramiklerin ve diğer malzemelerin fiziksel ve biyolojik özelliklerinin ve bunların kan, yumuşak ve sert dokularla etkileşimlerinin mühendisliği; Gen çipleri gibi mikro ve mekanik sistemlere biyolojik ve biyoanalitik yöntemlerin uygulanması.

Kantitatif Nörobilim ve Nöral Mühendislik

Sinirbilimin moleküler seviyede (tek bir nöron hücresinin içinde), sinyalleme ve nakil molekülleri arasındaki etkileşimlerin haritalandırılacağı hücresel seviye yorumuna kadar mekanik olarak anlaşılması; Sinir sistemlerin çevresel uyaranlara nasıl tepki verdiği konusunda sistem düzeyinde bir anlayış; ve nasıl hesaplamalar sinir sistemleri tarafından yapılır.

tesisler

Mühendislik Fakültesi Biyomühendislik Laboratuvarı araştırma için dünya standartlarında tesisler sunmaktadır. Gelişmiş ekipman bakteriyel ve hücre kültürü, santrifüj ayırma, protein ve DNA manipülasyonu, gen amplifikasyonu, mikroskobik analiz, dijital görüntüleme ve mikrodizi imalat ve analizi için kullanılabilir. Laboratuar, mikroçip analizi, teşhis cihazı, doku mühendisliği, nanobiyoteknoloji, biyoüretim ve bioproduct ekstraksiyonu ile ilgili projeleri desteklemektedir. İlgili merkezi tesisler arasında Malzeme Karakterizasyonu ve Hazırlama Tesisi ve Nanoelektronik Üretim Tesisi sayılabilir.

Kabul şartları

ben. Genel Kabul Şartları

  • Yüksek lisans programına kabul edilmek isteyen adayların sahip olması gerekenler: tanınan bir kurumdan ya da onaylanmış bir eşdeğerlik derecesinden lisans diploması almış olmak;
  • Bir doktora programına kabul edilmek isteyen adaylar, tanınan bir kurumdan üstün performans kanıtlanmış bir sicili ile lisans derecesi elde etmiş olmalıdır; ya da en az bir yıl için tam zamanlı olarak ya da en az iki yıl yarı zamanlı olarak lisansüstü düzeyde tatmin edici çalışma kanıtı sundu.

ii. İngilizce Dil Kabul Koşulları

Aşağıdaki dil yeterliliklerinden biri ile İngilizce Dil şartlarını yerine getirmelisiniz *:

  • TOEFL-iBT 80
  • TOEFL-PBT 550
  • TOEFL-Gözden Geçirilmiş Kağıt Teslim Testi 60 (Okuma, Dinleme ve Yazma bölümleri için toplam puanlar)
  • IELTS (Akademik Modül) Toplam puan: 6.5

* Eğer ilk diliniz İngilizce ise ve lisans eğitimi veya eşdeğer yeterlilik eği- tim dilinin İngilizce olduğu bir kurum tarafından verildi ise, yukarıdaki İngilizce Dil gereksinimlerini karşılamaktan feragat edileceksiniz.


Son başvuru tarihi

Detaylar için lütfen http://pg.ust.hk/programs (“Uygulama”) bölümüne bakınız.

Program dili:
  • Ingilizce

The Hong Kong University of Science and Technology için 36 tane daha kurs bak. »

Son Güncelleme Şubat 5, 2019
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Eyl 2019
Duration
3 - 6 yıl
Yarı zamanlı
Tam zamanlı
Price
42,100 HKD
yıl başına
Deadline
Bilgi iste
Please refer to http://pg.ust.hk/programs ("Application") for details.
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
Eyl 2019
End Date
Son başvuru tarihi
Bilgi iste
Please refer to http://pg.ust.hk/programs ("Application") for details.

Eyl 2019

Location
Son başvuru tarihi
Bilgi iste
Please refer to http://pg.ust.hk/programs ("Application") for details.
End Date