Biyomühendislikte Doktora

Genel

Program açıklaması

bio eng

Çok disiplinli Biyomühendislik Programı, öğrencilerin mühendislik, bilgisayar bilimi ve fiziki bilimler araçlarını biyolojik süreçler üzerine çalışmalarına izin verir. Birçok büyük araştırma odağını ele alıyor ve son teknoloji ürünü araştırma tesisleri ile destekleniyor.

Araştırma Odakları

Biyolojik Bilgi

Mühendislik Tıbbi görüntüleme ile ilgili yeni hesaplama kavramları ve araçları ile ilgili sorunları araştırır. Araştırma ayrıca sağlık analitiği, biyoenformatik, protein yapı tahmini, ilaç tasarımı ve sistem biyolojisi gibi diğer veri odaklı alanlara da genişletilebilir.

Biyoproses ve BioÜrün Tasarımı

Biyoteknolojide yer alan biyoişlem, düzenleyici, güvenlik ve etik konular ve "ürün odaklı" süreç tasarımında yardımcı olmak için ürün özelliklerini kullanan üretim süreçlerinin sistematik evrimi.

Biyomateryaller ve BioMEMS

Sentetik polimerlerin, metallerin, seramiklerin ve diğer malzemelerin fiziksel ve biyolojik özelliklerinin ve bunların kan, yumuşak ve sert dokularla etkileşimlerinin mühendisliği; Gen çipleri gibi mikro ve mekanik sistemlere biyolojik ve biyoanalitik yöntemlerin uygulanması.

Kantitatif Nörobilim ve Nöral Mühendislik

Sinirbilimin moleküler seviyede (tek bir nöron hücresinin içinde), sinyalleme ve nakil molekülleri arasındaki etkileşimlerin haritalandırılacağı hücresel seviye yorumuna kadar mekanik olarak anlaşılması; Sinir sistemlerin çevresel uyaranlara nasıl tepki verdiği konusunda sistem düzeyinde bir anlayış; ve nasıl hesaplamalar sinir sistemleri tarafından yapılır.

tesisler

Mühendislik Fakültesi Biyomühendislik Laboratuvarı araştırma için dünya standartlarında tesisler sunmaktadır. Gelişmiş ekipman bakteriyel ve hücre kültürü, santrifüj ayırma, protein ve DNA manipülasyonu, gen amplifikasyonu, mikroskobik analiz, dijital görüntüleme ve mikrodizi imalat ve analizi için kullanılabilir. Laboratuar, mikroçip analizi, teşhis cihazı, doku mühendisliği, nanobiyoteknoloji, biyoüretim ve bioproduct ekstraksiyonu ile ilgili projeleri desteklemektedir. İlgili merkezi tesisler arasında Malzeme Karakterizasyonu ve Hazırlama Tesisi ve Nanoelektronik Üretim Tesisi sayılabilir.

lab

2020/21 için program bilgileri şu anda hazır

Kabul şartları

ben. Genel Kabul Şartları

Doktora programına kabul etmek isteyen adaylar:

  • tanınmış bir kurumdan olağanüstü performans kanıtlanmış bir sicile sahip bir lisans derecesi aldı; veya lisansüstü düzeyde en az bir yıl tam zamanlı olarak veya en az iki yıl yarı zamanlı olarak tatmin edici çalışma kanıtı sunmuşlardır.

ii. İngilizce Dil Kabul Koşulları

Aşağıdaki yeterlilik kazanımlarından biriyle İngilizce Dil gereksinimlerini yerine getirmek zorundasınız *:

  • TOEFL-IBT 80 #
  • TOEFL-pBT 550
  • TOEFL Revize Edilmiş Kağıt Teslim Sınavı 60 (Okuma, Dinleme ve Yazma bölümleri için toplam puanlar)
  • IELTS (Akademik Modül) Toplam puan: 6.5 ve Tüm alt puanlar: 5.5

* Eğer ilk diliniz İngilizce ise ve lisans eğitimi veya eşdeğer yeterlilik eği- tim dilinin İngilizce olduğu bir kurum tarafından verildi ise, yukarıdaki İngilizce Dil gereksinimlerini karşılamaktan feragat edileceksiniz.

# tek bir denemede toplam puanı ifade eder

Başvuru Tarihleri

Bakınız

Son Güncelleme Ağu 2019

Okul Hakkında

Situated at the heart of Asia, the Hong Kong University of Science and Technology (HKUST) is a young and distinguished research university in Hong Kong. Ranked No. 30 in the World in the QS World Univ ... Devamını oku

Situated at the heart of Asia, the Hong Kong University of Science and Technology (HKUST) is a young and distinguished research university in Hong Kong. Ranked No. 30 in the World in the QS World University Rankings (2018), HKUST offers a wide selection of research postgraduate studies in Science, Engineering, Business and Management, Humanities and Social Science, Environmental Studies, and Public Policy leading to the Master of Philosophy (MPhil) and the Doctor of Philosophy (PhD) degrees. All programmes are taught in English. Daha Az