Biyomühendislikte Doktora

Genel

Program açıklaması

Biyomühendislik, biyoloji çalışmaları veya tıp uygulamaları için en yeni araçları oluşturmak için biyoloji, fizik, kimya ve mühendislik bilgilerini bir araya getiren çok disiplinli bir alandır. Hızla büyüyen bu alan, mühendislik tabanlı analitik ve deneysel yaklaşımları uygulayarak moleküler ölçekten tüm organizmalara kadar biyolojik sistemlerin yeni bir anlayış düzeyini sağlar.

The Hebrew University of Jerusalem Alexander Grass Merkezi, nanoteknoloji tabanlı teşhis ve yenilikçi tıbbi cihazlardan gelişmiş hesaplama modellerine ve hayvan testleri için mikroçip alternatiflerine kadar değişen bağımsız araştırma projelerinde 25 milyon doların üzerinde bir çok disiplinli araştırma merkezidir.

Programın hassas yaşına rağmen, biyomühendislik mezunları önde gelen üniversitelerde fakülte pozisyonlarına sahipler ve hem İsrail'de hem de yurtdışında yeni kurulan şirketler kurdular. Bu başarı, kısmen Merkezin çığır açan BioDesign Programı aracılığıyla biyomedikal yeniliğe akademik odaklanmasından kaynaklanmaktadır. Merkez, Almanya ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki önde gelen lisansüstü programlara bağlıdır ve dünyanın önde gelen sanayi şirketleri ve akademik araştırma merkezleriyle büyüyen ortaklıklar kurmuştur.

Çim Biyomühendislik Merkezi doğrudan bir Ph.D. biyomühendislik derecesi. 5 yıllık programımız, 85 veya üzeri not ortalaması ile ilgili alanlarda Lisans, Yüksek Lisans veya MD derecelerini tamamlayan seçkin öğrencilere açıktır.

142251_pexels-photo-4033149.jpeg

Programa girmek için asgari şartlar aşağıdaki kursları veya eşdeğerlerini içerir:

 1. Bilgisayar Bilimine Giriş (67101)
 2. Hücreden Organizmaya (72108)
 3. Genel Kimya (69174)
 4. Uygulamalı Matematik 1/2 (80114, 80157)
 5. Fizik Mekanik ve Elektrik ve Manyetizma (77148, 7304)

Nasıl Başvurulur?

Daha fazla bilgi almak veya doktora programına başvurmak için. programı, lütfen aşağıdaki uygulama paketi ile Hagit Yaar-On ile iletişime geçin :

 1. Tam bir Özgeçmiş
 2. Kişisel başvuru mektubu
 3. İki tavsiye mektubu
 4. Tam not rekoru
 5. Tek bir pasaport fotoğrafı

Advisors

Öğrencilerin bir doktora bulmaları şiddetle tavsiye edilir. programa başvurularını tamamlamadan önce danışman. İbrani Üniversitesi'ndeki öğretim üyeleri, proje onayının ardından programdaki öğrencilere mentorluk yapabilir.

Doktora Burslar

oran

Biyomühendislik Doktora Programına ödenen standart aylık burs. öğrenci genellikle 8.000 NIS'dir.

Şartlar ve koşullar

 • Doktora Burslar beş yıl (60 ay) için ödenir.
 • Bu programdaki öğrencilerin Üniversite dışında çalışmalarına izin verilmez.
 • Yeni öğrencilerin bir zaman ithaf beyanı imzalamaları gerekmektedir.
Son Güncelleme Eki 2020

Okul Hakkında

The Hebrew University of Jerusalem is consistently ranked as the top university in Israel and among the top 100, worldwide. In addition, The University was ranked the top Israeli university and 201-20 ... Devamını oku

The Hebrew University of Jerusalem is consistently ranked as the top university in Israel and among the top 100, worldwide. In addition, The University was ranked the top Israeli university and 201-205 best out of the top 800 institutions in the 2016-17 Times Higher Education World University Rankings, published by the British magazine Times Higher Education. HUJI was the only Israeli university to place in the world’s top 200 universities in the rankings. Daha Az