Cebir Doktora, Sayılar Teorisi ve Matematiksel Mantık

Genel

Program açıklaması

Çalışma programı "Cebir, Sayılar Teorisi ve Matematiksel Mantık", öğrencilere seçilen bir alanda ileri bir eğitim sunar. Eğitim, program mezunlarının çağdaş araştırmaları takip etmesini sağlar. Onlara bağımsız bilimsel çalışmanın temellerini ve çeşitli soyut sorunlara nasıl yaklaşılacağını öğretir.


Program uzmanlık içermiyor.


Doğrulama ve değerlendirme kriterlerinin açıklaması

Çalışmalara giriş

Çalışmalara kabul başvuru sahiplerine verilecektir, kim:

 • son başvuru tarihinden önce tüm zorunlu eklerle birlikte eksiksiz bir başvuru formu sunmuş,
 • giriş sınavından feragat ettiklerini veya giriş sınavını başarıyla geçtiğini,
 • başarılı bir şekilde dil sınavını geçti veya feragat ettiler.

Konu giriş sınavına davet

Konu giriş sınavına davet, bu başvuru sahiplerine gönderilir:

 • Son başvuru tarihinden önce 2,3 ve 4 zorunlu ekleri ile birlikte eksiksiz bir başvuruda bulunmuş,
 • başvuru ücretini ödedi,
 • Mayıs 2019 ortasından önce konu giriş sınavından feragat onayı alınmadı. Giriş sınavına davet, Üniversite Elektronik Bilgi Sistemi aracılığıyla yapılır. Mayıs ayının ortalarında, feragat etmeyen tüm adaylar, Matematik ve Fizik Fakültesinden giriş sınavına girme daveti alırlar. Eğer Fakülte feragatnameyi onaylarsa, davet başvurusu sona erer.

Giriş Sınavı

Giriş sınavı, birinci dil ve birinci dil olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Giriş sınavının konusu, seçilen çalışma programı hakkında bir tartışma şeklini alır. Komite, başvuru sahibine seçilen çalışma programı ile ilgili üç soru verir. Komite, cevabın doğruluğunu, alan bilgisini ve doktora çalışmaları için genel hazırlık durumunu değerlendirir. Her cevap, ikili Başarılı / Başarısız ölçeğinde değerlendirilir. Başvuru sahibi üç başarılı not almalıdır. Eğer başvuru sahibi, fakülte tarafından sunulan tez konularından birini seçmişse ve gelecekteki bir denetçinin onayını almışsa veya komite, başvuru sahibinin kendi konusunun ek açıklamasını kabul ederse, başvuru sınavı başarılı olan üç sınavdan sadece iki başarılı notla geçer sorular.

Dil giriş sınavı, 100 soru içeren yazılı bir sınavdan oluşur (bir metindeki boşlukları doldurmak, yani her boşluk için doğru kelimeyi seçmek). Sınav, başvuru sahibinin İngilizce dilini, yani en azından Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesi (CEFR) B2 düzeyinde B2 seviyesine sahip olduğunu doğrular. Bu, 50 doğru cevaba eşdeğerdir.


Kabul Koşulları

Doktora çalışmalarına kabul yüksek lisans çalışma programının başarılı bir şekilde tamamlanmasıyla şartlandırılır.

Doğrulama metodu:


Giriş sınavından muafiyeti yöneten kurallar

Giriş sınavının feragat koşulları

Fakülte tarafından sunulan tez konularından birini seçip geleceğin bir danışmanının onayı almış ve aşağıdaki koşullardan en az birinin geçerli olduğu adaylar için giriş sınavından feragat edilebilir.

 1. çalışmaları, bilgisayar bilimi, matematik veya matematik öğretimi alanındaki SVOČ yarışmasında tanınmıştır (Bilgisayar Bilimi ve Matematik alanındaki çalışma programları için);
 2. çalışmaları Çek-Slovak Fizik Öğrenci Konferansı'nda (Fizik alanındaki çalışma programları için) tanınmıştır;
 3. ilgili bir konudaki orijinal bilimsel çalışmaları, MathSciNet, SCOPUS veya ISI Bilgi Ağı veri tabanları tarafından indekslenmiş gözden geçirilmiş bir ortamda yayınlanmış veya yayına kabul edilmiştir;
 4. 2018/2019 akademik yılında Fizik, Bilgisayar Bilimi ya da Matematik alanında bir yüksek lisans programını tamamladılar ve devlet final sınavının her bir bölümündeki notları "mükemmel" ya da "çok iyi" (çalışma programları için) Fizik, Bilgisayar Bilimi ve Matematik alanında);
 5. 2018/19 ve 2019/20 akademik yıllarında Fizik, Bilgisayar Bilimi veya Matematik alanındaki yüksek lisans programında ve ortalama çalışma notlarını (Çalışma ve Sınav, Sanat Yönetmeliğine göre, Sanat) 8, Paragraf 13) en fazla 1.5'tir; burada 1 = „mükemmel“, 2 = „çok iyi“ ve 3 = „tatmin edici“ (Fizik, Bilgisayar Bilimleri ve Matematik alanındaki çalışma programları için);
 6. doktora çalışmaları için kabiliyetlerini kanıtlayan başka çarpıcı sonuçlar elde etmişlerdir.

Feragat başvurusunda bulunmak ve başvuru sahibinin yukarıdaki koşullardan bazılarını sağladığını kanıtlamak gerekir, en geç 31 Mayıs 2019 tarihine kadar, 1,2,3,5 ve 6 puan durumlarında ve 20 Haziran tarihine kadar 20 Haziran tarihine kadar. 4. nokta.

Dil sınavından feragat koşulları

Başvuru sahibi aşağıdaki feragat koşullarından en az birini yerine getirirse, dil sınavından feragat edilir:

A. Başvuru sahibi, önceki eğitiminden en az iki yılını, aşağıdaki ülkelerden birinde eğitim dili olarak İngilizce ile orta veya üniversite düzeyinde geçirmiştir: Avustralya, Kanada, Hindistan, İrlanda, Malta, Yeni Zelanda, Güney Afrika , İngiltere veya ABD.

B. Başvuru sahibinin, aşağıdaki sınavlardan birini geçtiği takdirde, İngilizce dil sınavına girmesi gerekmez (bazı durumlarda sınavı yalnızca minimum puan veya seviye ile tanırız):

 • Çek Cumhuriyeti'nde İngilizce Genel Devlet Dil Sınavı
 • Charles Üniversitesi, Matematik ve Fizik Fakültesi'nde İngilizce Sınavı
 • TOEFL (kağıt) - 550 puan
 • TOEFL (bilgisayar) - 213 puan
 • TOEFL (internet) - 80 puan
 • IELTS - 6.5 puan
 • Cambridge ESOL CPE
 • Cambridge ESOL CAE
 • Cambridge ESOL FCE - (Sınıf A, B, C)
 • Kent
 • TELC (Avrupa Dil Sertifikaları) - TELC İngilizce seviye C1
 • UNIcert - C1 seviyesi
 • Melab - 77 puan
 • İngilizce Yeterlik Sertifikası Sınavı (ECPE)
 • Uluslararası İletişim için İngilizce Testi (TOEIC) - 605 puan
 • Uluslararası ESOL ve Sözlü ESOL - Uzman Dil Sertifikası ve Ustalık Dili Sertifikası

Dil sınavından feragat ve yukarıda belirtilen şartlardan birine uygunluk 30 Nisan 2019'dan önce (veya istisnai durumlarda 30 Eylül 2019'dan önce) talep edilmelidir.


Kariyer beklentisi

Mezunlar, devlet doktora sınavını başarıyla geçerek doğrulayan, çağdaş cebir, matematiksel mantık ve sayılar teorisi hakkında bilgi sahibidir. Son bilimsel başarılardan faydalanabilir, bunları somut problemlerin çözümünde geliştirip uygulayabilirler. Ayrıca araştırma dergilerinde ve uluslararası konferanslarda sonuçlarının yayınlanması ve sunumu da dahil olmak üzere sistematik araştırma yapabilirler. Tezlerinin önemli bir kısmı bir araştırma dergisinde yayınlanmıştır. Hem Çek Cumhuriyeti'nde hem de yurtdışındaki üniversitelerde ve araştırma kurumlarında başarılı bir akademik kariyere başlama kapasitelerine sahipler.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

High-quality affordable three-year bachelor’s and two-year master’s programs taught in English, at one of the oldest and most highly regarded universities in Europe, in one of the most beautiful citie ... Devamını oku

High-quality affordable three-year bachelor’s and two-year master’s programs taught in English, at one of the oldest and most highly regarded universities in Europe, in one of the most beautiful cities in the world, capital of a modern and technologically advanced country. The programs have been offered to Czech students for years with great success. Now they are open to international students, too. Daha Az