DBA (İşletme Doktoru)

Genel

Program açıklaması

İş İdaresi Bradford Doktorası (DBA), yönetim eğitiminin zirvesidir ve 2001 yılında başlatılmıştır. Bu doktora derecesi doktora kadar akademik açıdan zordur ancak deneyimli profesyonel yöneticiler için tasarlanmıştır.

Akademik teorileri ve kavramları işletme ve yönetim uygulamalarıyla birleştirir.

Programın ilk aşamasında, önde gelen akademisyenlerin ve pratisyenlerin rehberliğinde, yönetim pratiği, mevcut teoriyi eleştirme ve araştırma yöntemlerini inceleme konusunda ileri düzeyde çalışmalar yapacaksınız.

İkinci aşama ampirik araştırma yapmayı ve iki deneyimli araştırma süpervizörünün rehberliğinde bir tez yazmayı içerir.

Bradford DBA, çeşitli kişisel gelişim ve kariyer fırsatları ve bazı akademik ve uygulayıcı dergilerde yayınlamak üzere öğrencilerimizden bazılarını sunmaktadır. University of Bradford School of Management'taki DBA öğrencileri uluslararası mezunlar ağımızın bir parçası olacak. Mevcut ve yeni DBA öğrencileri Shell International, Siemens, Bayer, ING Group ve Phillips International gibi şirketler için çalışıyor.

Profesyonel akreditasyon

Equis, AMBA ve AACSB'nin “Üçlü Taç” olarak adlandırılan üçlü akreditasyonlarını tutmak için seçkin bir işletme okullarında olmaktan gurur duyuyoruz.

sıralamalar

İş İdaresi Bradford Doktorası (DBA), dünyadaki sadece 26 DBA programından biri ve İngiltere'de akreditasyon, fakülte kalitesi, coğrafya ve uluslararası duruşa dayanan CEO Dergisi tarafından listelenen beş programdan biri.

University of Bradford , 2019 Kez Yüksek Öğretim Dünya Üniversite Sıralaması'nda Dünyada İşletme ve Ekonomi dalında 301-400 arasındadır.

Giriş koşulları

DBA programı için tüm başvuruları özellikle Araştırma Merkezlerimizin (Muhasebe, Finans ve Ekonomi; İnsanlar, Organizasyon ve Girişimcilik; Lojistik, Tedarik Zinciri ve Teknoloji; Uluslararası Ticaret, Pazarlama ve Markalaşma) uzmanlığını tamamlayan başvuru sahiplerinden memnuniyetle karşılıyoruz.

DBA için şunlara sahip olmalısınız:

  • lisans derecesini ve akredite bir kurumdan yüksek lisans derecesi.
  • en az beş yıllık ilgili idari iş deneyimi.
  • bir araştırma önerisi.
  • iki referans (mümkünse bir akademik).
  • İngilizce'de yüksek düzeyde akıcılık.

Araştırma önerisi

Bu, başvurunuzun önemli bir parçasıdır. Araştırma öneriniz, araştırma fikirlerinin kalitesini ve özgünlüğünü, eleştirel düşünme becerilerinizi, ilgili literatürü ve önerilen araştırmanın uygulanabilirliğini değerlendirmek için kullanılacaktır. Aynı zamanda uygun denetçileri belirlemek için de kullanılacaktır, bu yüzden kesinlikle zaman ve çaba harcayacaktır.

Araştırma önerisi 1500 kelime ile 2500 kelime arasında olmalıdır. Belirli bir formatta ısrar etmemize rağmen, aşağıda belirtilen yapıyı takip etmenizi tavsiye ederiz.

Başlık: başlık, teklif ettiğiniz araştırmanın özlü bir özeti olmalıdır.

Giriş: Bu bölüm, araştırmanın yer aldığı konuya ilişkin kısa bir açıklama sunmalı, merkezi araştırma sorularınızı açıkça belirtmeli ve önerilen araştırmanın nedenlerini ikna edici bir şekilde açıklamalıdır.

Literatür taraması: Bu bölüm mevcut çalışmaların kısa bir incelemesini gerektirir (özellikle araştırma ve uygulayıcı dergilerde yayınlananlar). Araştırmanızın mevcut literatürdeki boşluklardan nasıl etkilendiğini açıklamanız ve araştırmanızın mevcut literatür tarafından teorik ve pratik olarak nasıl bilgilendirilebileceği hakkında yorum yapmanız gerekir. İyi bir literatür taraması, önerilen araştırmanın önceki çalışmalarla nasıl bağlantılı olduğunu göstermeli, özel katkılarının nerede yatacağını belirlemeli ve mevcut araştırmadan fikir ve güç alarak, amaçlanan özel katkıların nasıl gerçekleştirilebileceğini göstermelidir.

Araştırma metodolojisi: çeşitli araştırma yöntemleri vardır. Bu nedenle, bu bölümün seçtiğiniz araştırma metodolojisinin (yani kantitatif veya kalitatif araştırma) açık bir tanımını sağlaması ve seçilen bir araştırmanın neden en uygun olduğunu açıklaması önemlidir. Bu bölüm aynı zamanda veri toplama ve veri analizi yöntemlerinin ayrıntılarını içermeli ve veri toplamanın uygulanabilirliği üzerine yorum yapmalıdır.

Katkı: DBA araştırmalarının hem akademik teorileri hem de kavramları ve ayrıca işletme ve organizasyon uygulamalarını etkilemesi ve etkilemesi önemlidir.

Referans: Teklifte belirtilen tüm çalışmalar Harvard referans tarzı kullanılarak dokümanın sonunda listelenmelidir.

İlgili bağlantılar: Ev Ofisi UK Sınır Ajansı - uluslararası öğrenciler için vize ve göçmenlik hakkında bilgi için.

İngilizce dil gereksinimleri

Program İngilizce olarak öğretilir, denetlenir ve incelenir, bu nedenle eğer ilk diliniz değilse, akıcılığınızı dilde kanıtlayabilmelisiniz. İngilizce dilindeki yeterliliğinize dair kanıtlara ihtiyacımız olursa, IELTS sınavında en az 6.5 puan almanız gerekecektir (6.0'dan daha düşük bir alt sınav olmadan). TOEFL Test sonucu min 94.

IELTS gerekliliğini karşılamıyorsanız, bir University of Bradford hazırlık öncesi İngilizce kursuna katılabilirsiniz.

Ne çalışacaksın

Bu, hızla değişen ve zorlu ortamlarda etkili bir şekilde çalışmak için gereken bilgi ve becerileri size kazandırmayı içerir. Örgütsel değişimi teşvik edecek ve seçtiğiniz mesleğin gelişimine önemli katkılar sağlayacak yeni yaklaşımlar veya yeni bilgiler geliştirmek için ihtiyaç duyulan karmaşık araştırma programlarını eleştirel ve stratejik düşünme yetkinlikleri geliştireceksiniz.

Son Güncelleme Eki 2019

Okul Hakkında

With 50 years of academic excellence behind us as a University, we have continued to grow our international reputation and course provision. We have always been pioneers in developing new course subje ... Devamını oku

With 50 years of academic excellence behind us as a University, we have continued to grow our international reputation and course provision. We have always been pioneers in developing new course subjects, reflecting and anticipating the needs of employers, our students, and of society as a whole. Daha Az
Bradford , Dubai + 1 Daha fazla Daha az