DSC Spor Koçluğunda Doktora Yaptı

Genel

Program açıklaması

Kursa Genel Bakış

Spor Antrenörlüğü Doktorası, uygulayıcıları ve ilgili bilginleri teori ve pratik arasındaki simbiyotik ve sinerjik ilişkinin takdir edilmesiyle donatmayı amaçlamaktadır. Geleneksel bir doktora için ayrı bir araştırma odağı karakteristiğinin aksine, DSC'nin değiştirilmiş vurgusu uygulamada hem alıcının hem de araştırmanın üreticisi olarak yatar. DSC, uygulamada koçluk araştırmalarının kullanımı ve sömürüsünün arttırılması ile birlikte üst düzey, ileri düzey bilgi ve beceri eğitimi talebinden doğmaktadır. Bir uygulama topluluğu içinde uygulamalı ve deneyimsel öğrenmeye odaklanarak, mesleki ve kariyer gelişimi için eşsiz bir fırsat sunar.

Öğrenme

Modüller, söz konusu modülün öğrenme çıktılarına ve genel çalışma programına uygun dersler, etkileşimli seminerler, yönlendirilmiş çalışma ve uygulama ile bireysel derslerin bir araya getirilmesiyle öğretilecektir.

Öğrenci öğrenmesi, öğrenme merkezinde (kütüphanede) bulunan ve üzerinde öğrenme kaynakları sağlayan Sanal Öğrenme Ortamımızın (Moodle) kullanılmasıyla desteklenir. Tüm öğrenciler, aynı zamanda kursun Program Direktörü olan kişisel bir eğitmene erişimle desteklenir.

istihdam

Bu program, uluslararası spor koçluğu uygulayıcıları ve akademisyenler topluluğu için çağdaş, öncü bir akademik ve profesyonelce ilgili Doktora sunmayı amaçlamaktadır. Potansiyel kariyer gelişim rotaları spor koçluğu, antrenör eğitimi, antrenör gelişimi ve Yüksek Öğrenim derslerini içerir.

Giriş koşulları

İki genel giriş noktası olacak; (i) doktora programı (Seviye 7 bileşeninin öğretildiği yüksek lisansın başında); ve (ii) SC programındaki PG Dip (öğretilen Seviye 8 bileşeninin başlangıcı).

(İ) için kriterler aşağıdaki gibidir:

Adayların uygun bir spor dalında birinci sınıf veya 2 (i) BSc / BA (Hons) almaları beklenir. Ayrıca, adayların son lisans lisans araştırma projelerinde en az% 60 not almaları beklenir. İstisnai durumlarda, lisans diplomasına sahip olmayan önemli (koçluk) deneyimi olan adaylar da giriş için dikkate alınacaktır. Her başvuru sahibinin uygunluğu ile ilgili bir görüşmeye katılmaları gerekecektir.

(İi) için kriterler aşağıdaki gibidir;

• Pathway uygun bir sporla ilgili alanda Yüksek Lisans / MA derecesi (örneğin, Spor Koçluğu, Spor Pedagojisi). Bir Değer'in bir mininumu gereklidir ve bir Ayırım tercih edilir;
• Program lideri tarafından kabul edilebilecek alternatif bir disiplin alanında yüksek lisans derecesi. Bir Değer'in bir mininumu gereklidir ve bir Ayırım tercih edilir.
• Koçluk ve / veya koç eğitiminde istisnai ve kapsamlı iş tecrübesi ve / veya ilgili niteliklere sahip adaylar da giriş için dikkate alınacaktır; • Doğrudan Spor Antrenörlüğü Doktora programına devam etmek için MSc'nin tez bileşeninden vazgeçmek isteyen mevcut yüksek lisans öğrencileri;

DSC'yi farklı kılan bir unsur pratik bileşeni ve özellikle de bu ve yeni bilgi arasındaki bağlantıdır. Sonuç olarak, programa katılan tüm kişilerin aktif olarak koçluk yapması gerekecek.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Located in an exciting, modern European capital city, Cardiff Metropolitan University is a global university. We are continually investing in our students' future and provide education and training op ... Devamını oku

Located in an exciting, modern European capital city, Cardiff Metropolitan University is a global university. We are continually investing in our students' future and provide education and training opportunities that are accessible, flexible and of the highest quality to students from over 140 countries worldwide.???? Daha Az