Dinler ve Felsefelerde Araştırma Dereceleri (MPhil / Doktora)

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Katılım Modu: Tam Zamanlı veya Yarı Zamanlı

SOAS Dinleri ve Felsefeleri Bölümü, canlı, teşvik edici ve disiplinlerarası bir araştırma ortamı sunmaktadır. Çok çeşitli dini geleneklerde ve karşılaştırmalı ve disiplinler arası konularda bireysel araştırma denetimi sağlıyoruz. Denetim otoriteleri kendi alanlarında uzman kişilerdir ve uzman oldukları dinler, kültürler, diller ve coğrafi alanlara tamamen aşinadırlar.

Bireysel denetime ek olarak, Bölüm çeşitli düzeylerde araştırma eğitimi sunmaktadır: 1. sınıf MPhil öğrencilerini doktora seviyesine yükseltmek için hazırlayan zorunlu bir araştırma yazma atölyesi; Doktora öğrencilerine 2 ve 3 yıl boyunca devam eden çalışmaları tartışmak ve tezlerini sunmadan önce geri bildirim almak üzere haftalık bir seminer; Hem personelin hem de öğrencilerin araştırma projeleri hakkında bildiri sundukları ve bunları disiplinlerarası bir ortamda tartıştıkları bir bölümsel araştırma semineri. Öğrenciler ayrıca, kendi uzmanlık alanlarıyla ilgili çeşitli Uzman Merkezleri tarafından sunulan seminerlere, konferanslara ve konferanslara katılma fırsatına sahiptir. Bu merkezler, İngiltere, Avrupa ve dünyadaki diğer üniversitelerden misafir konuşmacıları ağırlayan düzenli akşam konferansları, atölye çalışmaları ve konferanslar düzenliyor.

Doktora programınızı bizimle birlikte başlatmayı düşündüğünüz için, sizi projenizin ilk taslağı ile birlikte, ilgilendiğiniz alandaki potansiyel bir süpervizörle görüşmeye davet ediyoruz. Bu personel, daha sonra projenizi ve başvurunuzu yapmadan önce sahip olabileceğiniz soruları size bildirecektir.

yapı

Bir SOAS doktora derecesi en fazla dört yıl içinde tamamlanmalıdır. Tezin taslağı 3'ün sonunda hazır olmalıdır; 4. yıl boyunca öğrenci devam eden bir durumdur, ayrıca 'yazmanın devamı' olarak da adlandırılır; Tamamlanmış tez tescilin 4'üncü sene 15'ine kadar sunulmalıdır.

Tüm birinci sınıf araştırma öğrencileri MPhil statüsünde kayıtlıdır. Öğrenci denetleme kurulunun üç üyesinin yürüttüğü 3 dönem sonunda mini viva sonucunun (a) doktora aday statüsüne yükseltilip yükseltilmeyeceğini belirler, (b) MPhil adayları olarak devam eder, (c) teklifini gözden geçirmeli, veya (d) kaydı sonlandırmalı.

İlk yılda, öğrenciler kendi özel araştırma projelerini geliştirir ve üç denetim heyeti üyesine danışarak planlar yapar. Bireysel denetimler, zorunlu bölüm araştırma yazma atölyesi ve genel çekirdek yazma kursları, öğrencilerin son başvuru tarihi olan Mayıs ayında sunulması gereken yükseltme sunum materyallerini hazırlamalarına yardımcı olur.

Tam Zamanlı MPhil ve Doktora Araştırması Öğrencileri İçin Yıllara Göre Gereksinimler

İlk yıl

Birinci Yıl boyunca, öğrenci araştırma teklifini iyileştirir ve Denetleme Komitesi ile birlikte araştırma projesinin bir MPhil veya doktora derecesi hedefine yönlendirilmesi gerekip gerekmediğine karar verir. Doktora için çalışmak isteyen öğrenciler, kayıtlarını MPhil'den doktora adaylığına yükseltme sürecini geçmelidir. Denetim Komitesine Mayıs son tarihine kadar aşağıdakileri sağlamalıdırlar ( SOAS Sicili tarafından kesin tarih tbc):

 1. 1-3 / 4. Yıl: Gözetim toplantılarının tutanakları, öğrenci tarafından Moodle kayıt defterine kaydedilmelidir.
 2. Dönem 1-2: MPhil / Doktora Araştırma Çalıştayına zorunlu katılımın kanıtı (SRRESWRIT_N1 / 01).
 3. 2. Dönemde: MPhil / Doktora Araştırma Atölyesinde tartışma için yükseltme sunumunun taslak bölümünün (10.000 kelime) ön dolaşım ve kısa sözlü sunumu
 4. Mayıs ayında 20.000 kelimenin üç denetçiye ve araştırma görevlisine e-posta ekinde PDF yoluyla sunulması:
  1. Giriş (Literatür Taraması, Kaynaklar dahil)
  2. taslak çekirdek bölümü.
  3. saha çalışması durumunda araştırma etiği hakkında açıklama.
 5. SoR'daki yükseltme viva prosedürü aşağıdaki gibidir:
  1. Üç denetçi sunulan belgeler hakkında bireysel raporlar yazıyor ve yükseltme vivalarından önce bunları kendi aralarında dağıtıyor.
  2. 1 saat süren 'mini viva', aday ve üç denetçisiyle Mayıs / Haziran aylarında yapılır.
  3. Denetim komitesi toplu bir karara varır ve yükseltme formunu buna göre kaydeder ve imzalar (ve eğer 'evet' yükseltme formunda aday tarafından işaretlendiyse etik inceleme formu).
  4. Karar, adaydan vivadan hemen sonra sözlü olarak bildirilecektir.
  5. Baş denetmen, adaylara değerli geri bildirimler içeren üç ayrı raporun yazılı bir özetini iletir.

İkinci Yıl - Saha Çalışması veya Veri Toplama

MPhil / Doktora statüsüne başarılı bir şekilde yükselttikten sonra, öğrenciler yurtdışına saha çalışması yapmak veya yerel kütüphanelerde araştırma yapmak için gidebilirler. İkinci yıl boyunca öğrenci, metinler, röportajlar, anketler veya görsel vb. Kaynaklardan ibaret olup olmadığına dair kaynak materyali üzerinde çalışır.

 1. Düzenli raporlar süpervizöre e-posta yoluyla veya şahsen gönderilmelidir. Araştırma komitesinin diğer üyelerinin de bilgilendirilmesi gerekiyor.
 2. İkinci bir çekirdek bölüm normal olarak tamamlanacaktır.

Üçüncü Yıl - Draftın Tamamlanması

Doktora öğrencilerinin üçüncü yılında öğrencilerden tezlerinin bir taslağını yazmaları beklenir. Bu taslak, 4. yıldaki devam durumuna devam edebilmek için yıl sonunda hazır olmalıdır.

 1. Doktora / MPhil Araştırma Semineri'nde gerekli sunum.
 2. Devam statüsü başvurusu, devam eden onay formu ile birlikte (31 Ağustos tarihinden sonra değil) 3. yılın sonunda bir tez taslağının sunulmasını gerektirir.
 3. Denetleme kurulunun üç üyesi de taslağı okudu ve yazılı geri bildirimde bulundu. Tüm komite üyeleri, eğer taslak tezin sonraki akademik yılda sınav için sunulmaya layık kaliteli bir tezi haline getirilebileceğini kabul ederse, Yazma Formunun Uzantısını imzalarlar. Son gönderim tarihi 15 Eylül.

Daha sonra, öğrencinin 4. yılda, 4. yılda azalan ücretlerle Yazımın Yaygınlaştırılması (Devam) Statüsü'ne kayıt yaptırmasına izin verilecek ve bu tezin tamamlanması için 4 yıl gerekiyor.

Öğretim deneyimi, Bölüm gereksinimlerine bağlı olarak İki veya Üç Yılda bulunabilir.

Dördüncü Yıl - Tezin Tamamlanması ve Sunulması

Tezin 15 Eylül'den sonra olmamak üzere 4 yılın sonunda tamamlanması ve sunulması gerekiyor.

Sınavda (tez sınavı), sınav görevlileri aşağıdakileri doğrulamayı amaçlamaktadır:

 1. tezin gerçekten adayın eseri olduğuna dair tatmin olduklarını;
 2. Tezin konunun bilgisine ayrı bir katkı sağladığını ve asıllık kanıtı sağladığını:
  1. yeni gerçeklerin keşfi; ve / veya
  2. bağımsız kritik güç kullanımı
 3. tezin edebi sunum bakımından tatmin edici olduğunu;
 4. Tezin tamamen ya da kısmen ya da revize edilmiş bir şekilde yayınlanmasını hak edecek bir standart olduğunu.

Önemli haber

Program sayfasındaki bilgiler, verilen akademik oturuma karşı amaçlanan program yapısını yansıtır.

Araştırma Kabulleri ve Uygulamaları

SOAS araştırma dereceleri için ilgili bir konuda iyi bir Yüksek Lisans derecesi (veya denizaşırı eşdeğeri) bulunan nitelikli öğrencilerden başvuruları memnuniyetle karşılıyoruz. Başvurular çevrimiçi gönderilmelidir.

Başvurunuzu işleme koymamız için bize zaman tanıyabilmek için kayıt olmak istediğiniz akademik yılın başlamasından önce başvurmanız önemlidir. Burs almak için başvuruyorsanız, son tarihler geçerli olabilir.

SOAS Doktora programı rekabetçidir ve başvuru sahiplerinin yüksek akademik başarıya sahip olmaları ve Bölümün araştırma çıkarlarına katkıda bulunacak uygun bir teklifi almaları gerekir. Lütfen dikkat: Tamamen spekülatif uygulamaları önemsiyoruz. Disiplinlerarası araştırma başvuruları açıktır, ancak bir bölüme sadece bir başvuru yapılabilir.

Koşulsuz İngilizce Dil Giriş Koşulları

İngiltere’de okumak için 4. Kademe vize gerektiren adaylar, UKVI onaylı bir test merkezinden bir UKVI IELTS Akademik sertifikası sağlamalıdır.

İngiltere'de okumak için 4. Sınıf Vize gerektiren uluslararası başvuru sahipleri

Ölçek Koşulsuz giriş Profesyonel destekle koşulsuz giriş
IELTS (Akademik) 7,0 genel puan veya daha yüksek, alt puanlarda 7.0 ile. 7,0 genel veya üstü, alt puanlarda en az 6.5 ile

AÇA ve AB başvuru sahipleri

Ölçek Koşulsuz giriş Profesyonel destekle koşulsuz giriş
IELTS (Akademik) Her alt skorda 7.0 olan genel veya 7.0, 7.0. 7.0 veya daha yüksek, alt puanlarda en az 6.5 ile.
TOEFL IBT 105 toplamda veya daha yüksek, alt puanlarda en az 25 puan. 105 genel puan ile alt puanlarda en az 22.
VEYA
Genel olarak 100, yazılı olarak en az 25, diğer alt puanlarda ise 22.
Pearson İngilizce Testi (Akademik) 75 genel veya üstü, en az 70 alt puanda. 70 genel veya üstü, en az 65 alt puanda.
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

SOAS University of London welcomes the brightest minds to study on its central London campus with like-minded individuals who feel passionately about contemporary world issues.

SOAS University of London welcomes the brightest minds to study on its central London campus with like-minded individuals who feel passionately about contemporary world issues. Daha Az
Londra , Singapur + 1 Daha fazla Daha az