Müzik Sanatları Doktoru (DMA)

Genel

Kurumun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla bilgi edinin

Program açıklaması

Müzik Sanatları Doktoru (DMA) programı, James Madison University Müzik Okulu'nda sunulan en ileri çalışma kursu. Program, yüksek performansta pedagoji ve edebiyatı vurgulayarak ya da ileri düzey performans sergileme becerilerini vurgulayarak mezunları daha iyi pazarlamak için tasarlanmıştır. Program, yürütme / performans ve öğretimde en üst düzeyde başarı elde etme potansiyeline sahip adaylar arar.

Üç yıllık diploma, çekirdek ve konsantrasyon gereklilikleri dahil 60-72 kredi saatinin tamamlanmasını gerektirir. İki yıllık bir ikamet zorunluluğu var. Derecenin üçüncü yılında, DMA öğrencileri kapsamlı yazılı ve sözlü sınavlardan geçmek zorundadır.

Sunulan Derece

Müzik Sanatları Doktoru (DMA)

konsantrasyonları

 • iletken
 • performans
  • Pirinç Alan
  • Vurmalı Alan
  • Piyano Bölgesi
  • Dize alanı
  • Vokal Alan
  • Nefesli Alan

DMA’nı JMU’da kazan

Yönetme / performans ve öğretme konusunda en üst düzeyde başarı elde etme potansiyeli olan adaylar arıyoruz.

Derecesi Hedefler

DMA programından mezun olan öğrenciler (Performans, Pedagoji ve Edebiyat veya Davranış, Pedagoji ve Edebiyattaki Konsantrasyonları ile):

Performans, Pedagoji ve Edebiyat:

 1. Öğrencinin uzmanlık alanındaki (enstrümantal veya ses) ileri repertuarın performansı ile müzikal ve teknik ustalık uygulamalarını gösterir.
 2. Etkili bir pedagojik öğretim oluşturmak ve sunmak.
 3. Öğrencinin uzmanlık alanındaki standart solo, oda ve topluluk repertuarını (enstrümantal veya ses) analiz eder.
 4. a) Yazma ve b) Konuşma yoluyla müzik hakkında etkili iletişim kurar.

Davranış, Pedagoji ve Edebiyat:

 1. Öğrencinin uzmanlık alanındaki (enstrümantal veya vokal) ileri repertuarın performansı ile müzikal ve fiziksel iletkenlik becerilerinin uygulanmasını gösterir
 2. Öğrencinin uzmanlık alanında (enstrümantal veya vokal) temsili repertuar hazırlayarak etkili prova teknikleri sergiler.
 3. Etkili bir pedagojik öğretim oluşturmak ve sunmak.
 4. Öğrencinin uzmanlık alanında puan çalışması yaparak, müziğin sanatsal ve biçimsel yapısına ilişkin gelişmiş anlayışları formüle eder.
 5. a) Yazma ve b) Konuşma yoluyla müzik hakkında etkili iletişim kurar.

Uygulama Gereksinimleri

Son başvuru tarihi

 • Uygulama iki aşamalı bir süreçtir. Başvuru Enstitü ve Getacceptd için başvurmaları gerekir.
 • Son başvuru tarihi 1 Eylül ve 30 Mart'ta başlayacak.

Program Başlıyor

 • Düşmek

Transkript

 • Tüm ortaöğretim sonrası kurumlardan gelen gayri resmi transkriptler elektronik başvurunuzla birlikte yüklenmeli ve bölüm içi başvuru incelemesi amacıyla kullanılabilir. Kabul edilirse , JMU Enstitüsüne kabulünüzü sonlandırmak için bir dereceye kadar verilen herhangi bir kurumdan resmi bir transkript göndermeniz istenir ve istenir. Transkriptler doğrudan veren kurumdan JMU'ya gönderilirse resmi olarak kabul edilir.

Program tarafından istenmiştir

Derecesi aşağıdakileri içeren en az doksan (90) kredi saatinin tamamlanmasını gerektirir:

 • 18 - 24 saat uygulamalı eğitim (18 ders alınırsa 6 ders seçmeli);
 • 22 saat Edebiyat, Analiz ve Güncel Seminerler;
 • 18 saat Resital, Belge ve Araştırma Yöntemi;
 • 6 saat Pedagoji; ve
 • 20 saatlik alana özel kurslar.
 • Lisans programı sırasında, istisnai nitelikli öğrenciler sınav ve / veya transfer yoluyla 30 kredi saatine kadar kazanabilirler. Tüm kurs çalışmaları ve üç resitalin tamamlanmasından sonra, DMA öğrencileri kapsamlı yazılı ve sözlü sınavlardan geçmek zorundadır.

Test Gereksinimleri

 • Seçmeler GRE'nin yerine geçiyor. TOEFL 88 internet tabanlı (570 kağıt tabanlı)

Giriş sınavları

 • Derslerin ilk haftasından önce, tüm adayların müzik tarihinde, yazılı teoride ve kulak eğitiminde JMU Müzik Okulu teşhis sınavlarına girmeleri gerekir. Sonuçlar yerleştirme ve danışmanlık için kullanılır. Doğrudan bu sınavlarla ilgili alanlarda asistanlık için başvuru sahiplerinin asistanlık verilmeden önce bunları almaları gerekebilir. Mezuniyet başvurusunda bulunmadan önce eksikliklerin giderilmesi gerekiyor.

Asistanlıklar

 • Lisansüstü çalışma için başlıca yardım kaynağı, okul tarafından verilen asistanlıklardır. Öğretim asistanları her yıl rekabetçi bir şekilde verilir. James Madison University DMA derecesinin pedagojik doğasına uygun olarak, tüm doktora asistanları çeşitli denetimli öğretim deneyimlerini içerecektir; sınıflardaki profesörlere yardım etmek ve / veya bir sınıf öğretmek, uygulamalı dersler (sanatçılar için) öğretmek ve topluluklar (şefler için) yapmaktan sorumlu olmak. Bir maaş ek olarak, asistanlık bir harç ödülü içerir. Tam veya kısmi asistanlıklar verilebilir. Tam asistanlık yılda 24 kredi öder ve yılda yaklaşık 14.800 parola eşlik eder. ”

Lisansüstü Başvurumuz, Enstitü Başvurusu ve Müzik Okulu Uygulaması olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır (iki adımı da atlamamaya dikkat edin!):

 1. Enstitü başvurusu, 60 ABD Doları ekli bir başvuru formundan oluşur. Uluslararası bir başvuru sahibiyseniz, lütfen Enstitü'nün web sayfasındaki bağlantıları sizden istenen ek belgelere uygulayın. Enstitü'ye başvurmak için BURAYA tıklayın.
 2. Müzik Okulu uygulaması, aşağıdaki belgelerden ve Acceptd aracılığıyla gönderilen 30 dolarlık bir ücretle sunulan ön izleme videosundan oluşur:
  • Özgeçmiş veya Özgeçmiş özgeçmişi (başvuru sahibi ve başvuru sahipleri için bir repertuar listesi dahil).
  • 3-4 sayfalık eğitimsel ve mesleki hedeflerin beyanı ve programa olan ilginiz.
  • Resmi olmayan Transkript. Lisansüstü Okulun, Müzik Okulu tarafından daha önce kabul edilmediğiniz sürece, kendilerine resmi transkript gönderilmesini gerektirmediğini unutmayın. Uluslararası bir başvuru sahibiyseniz ve resmi olmayan bir değerlendirme ve ekran görüntüleri gibi resmi olmayan TOEFL puanlarına sahipseniz, lütfen mümkünse bunları buraya gönderin.
  • Ön seçmeli video kaydı (MM ve DMA iletkenliği ve performansı için) VEYA bir örnek kompozisyonlar portföyü (yalnızca MM kompozisyon anaları için) VEYA bir öğretim seçmeli videosu (yalnızca müzik eğitimindeki MM için). Bu ön tarama gereksinimi hakkında daha fazla bilgi için lütfen yukarıdaki "Bir Uygulama Başlat" daki alanınızı / enstrümanınızı seçin. Başvurunuza başlamadan önce gereksinimleri gözden geçirebilirsiniz. Cihazınız açılır menüde listelenmemişse, lütfen Müzik Okulu web sitesine bakın ve bölgenizdeki fakülte üyesine başvurun. JMU İnternet Sitesi Notu: NASM onaylı bir kurumdan müzik lisansı almayan müzik eğitimi alan başvuru sahipleri, uygulamalı enstrümanlarına bir video seçmeli dersi sunmak zorundadır.
  • Tüm başvuru sahiplerinden, gizli tavsiye mektubu yazmaları istenecek olan ÜÇ kişilerin adlarını ve e-posta adreslerini girmeleri istenecektir. Müzik eğitimi başvuruları için en az birinin, onları (bir lise müdürü gibi) öğretirken gördüğü bir danışman / eğitimci olması gerekir. Diğer danışmanlar, uygulamalı öğretmeniniz veya diğer üniversite profesörleri gibi işinizi bilen profesyoneller olmalıdır.
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

We know that success requires equal parts intellect and action. At JMU, that’s what Being the Change is all about. When students graduating from James Madison University proudly walk across the stage ... Devamını oku

We know that success requires equal parts intellect and action. At JMU, that’s what Being the Change is all about. When students graduating from James Madison University proudly walk across the stage to receive their diplomas, they’re more than just educated. Daha Az
Harrisonburg , Floransa + 1 Daha fazla Daha az