118443_UAEUlogo2.jpg

genel bakış

DBA, dört yıllık bir harmanlanmış yarı zamanlı programdır ve iki aşamada yapılandırılmıştır. Birinci Aşama, araştırma felsefelerini, nitel ve nicel araştırma yöntemlerini, işletme fonksiyonlarını destekleyen araştırmaları, literatür taramasını kapsayan iki yıllık kurs çalışmasından oluşur.

Program Hedefi

 • Üst düzey yöneticilerin mesleki uygulamalarını geliştirmelerine ve seçtikleri çalışma alanında en yeni bilgilere katkıda bulunmalarını sağlamak.
 • Liderlik ve değişim yönetiminde ileri yeteneklere sahip araştırma odaklı profesyoneller üretmek.
 • Mezunların kuruluşlarına geri dönmelerine izin vermek, işletme yönetiminde en üst düzeyde anlayış ve kavramsal düşünceyi arttırdı.
 • Akademisyenler ve uygulayıcılar ile alanlarının en üstündeki tartışmalara katılarak, yöneticiler ve organizasyonları için rekabet avantajını arttırmak.

Program Öğrenme Çıktıları

DBA programının beş ana odak alanı vardır:

 • İletişim yetenekleri
 • Eleştirel Düşünme ve Problem Çözme.
 • Özerklik, Takım Çalışması ve Liderlik.
 • Etik ve Toplumsal Katılım.
 • Disiplin bilgisi.

Aşağıdaki 10 Program Öğrenme Çıktıları (FKÖ), programın tamamlanmasından sonra DBA mezunlarının neler yapabileceğini belirtmektedir.

PLO1.1 A

Akademik ve profesyonel akranlara ihtiyaç duyulduğunda bilginin sözlü sunumunu desteklemek için teknolojiler kullanarak, etkili ve rehberlik olmadan iletişim kurmak için sözlü sunumlar geliştirin . (Gözden geçirilmiş Bloom'un taksonomisinde 'Oluşturma' 'kategorisi).

PLO1.2

Uzman kitlelere oldukça karmaşık ve çeşitli konuları bildirmek için etkili bir şekilde yazın . (Gözden geçirilmiş Bloom'un taksonomisinde 'oluşturma' kategorisi).

PLO2.1

Mesleki uygulama ve bilgiyi eleştirel bir şekilde genişletmek ve yeniden tanımlamak için gereken sentez, değerlendirme, planlama ve yansıtma dahil olmak üzere çeşitli beceriler ve teknikler uygulayın . (Gözden geçirilmiş Bloom'un taksonomisinde 'Uygulama' kategorisi).

PLO2.2

Entelektüel bağımsızlığı göstererek, uzman becerilerini kullanarak kritik sorunlara yenilikçi çözümler geliştirmede ileri beceriler uygulayın . (Gözden geçirilmiş Bloom'un taksonomisinde 'Uygulama' kategorisi).

PLO3.1

Otorite, yaratıcılık, özerklik, bağımsızlık, bilimsel ve mesleki bütünlük Yasası. (Gözden geçirilmiş Bloom'un taksonomisinde 'oluşturma' kategorisi)

PLO3.2

Akran grupları ve takımların profesyonel yönetimle bağlantılı yeteneklerini sergilemek. (Gözden geçirilmiş Bloom'un taksonomisinde 'Uygulama' kategorisi).

PLO4.1

Sürekli değerlendirmek ve hassas derece karmaşık durumlarda çeşitli etik sorunları yönetmek ve adil kararlar. (Gözden geçirilmiş Bloom'un taksonomisinde 'Değerlendirme' kategorisi).

PLO4.2

Liderliğin karmaşık sosyal ve kültürel bağlamlarını inceleyin . (Gözden geçirilmiş Bloom'un taksonomisinde 'analiz' kategorisi).

PLO5.1

Bir iş alanındaki araştırma ve uygulama durumunu değerlendirin ve bu alana katkıda bulunmanın olası yollarını vurgulayın. (Gözden geçirilmiş Bloom'un taksonomisinde 'Değerlendirme' kategorisi).

PLO5.2

Karmaşık bağlamlarda araştırma süreçlerini kavramsallaştırma, tasarlama, uygulama ve uyarlama yoluyla zorlu bir iş sorununa bağımsız araştırma, yenilikçi ve yaratıcı pratik çözümler ile bu alanda yeni bilgiler oluşturun . (Gözden geçirilmiş Bloom'un taksonomisinde 'oluşturma' kategorisi).

DBA’ya giriş

BAEU DBA programına kabul doğal olarak seçici olacaktır. Kritik bir gereklilik, kabul edilen öğrencilerin doktora düzeyinde faaliyetlerde bulunabilmeleridir. DBA Program Koordinatörü ile birlikte CBE öğretim üyelerinden oluşan bir DBA Kabul Komitesi, her bir başvuru sahibini kursa kabul edilebilirliklerini belirlemek için değerlendirecektir.

Minimum Kabul Koşulları

BAEU'daki DBA Programına kabul için asgari şartlar aşağıdadır.

 • BAE Yüksek Eğitim ve Bilimsel Araştırma Bakanlığı tarafından tanınan ve başvurunun yapıldığı akademik alana uygun bir alanda yüksek lisans derecesine sahip bir yüksek lisans derecesi.
 • BAE Yüksek Öğretim ve Bilimsel Araştırma Bakanlığı tarafından tanınan akredite bir üniversitede kazanılan Yüksek Lisans derecesi 4.0 veya eşdeğeri bir minimum kümülatif 3,0 not ortalaması.
 • IELTS Academic sınavında veya eşdeğeri olarak 6.0 veya daha yüksek bir puan; Bu puan başvuru sırasında ve onaylanmış Merkezlerimizden iki yaşından küçük olmalıdır (lütfen onay için Kabul ile irtibata geçiniz).
 • Yüksek Lisans öncesi veya sonrası yönetici / yönetim düzeyinde en az beş yıllık birleşik ilgili iş deneyimi.

Öğrenim Ücretleri ve Ücretler

harç

Kredi Saati Başına Eğitim

Genel Toplam

Ders Çalışması

8400

201600

Tez Araştırması

2.100

50400

Başvuru ücreti

500

Toplam ücretler

252500

Ödeme detayları aşağıdaki gibidir

1. Yıl - İki Yarıyıl 100.800

İki taksit: Her dönem başında yapılacak her taksit

 • Dönem 1: 50,400 AED
  - Dönem 2: 50,400 AED

2. Yıl - İki Yarıyıl 100.800

İki taksit: Her dönem başında yapılacak her taksit

 • Dönem 1: 63,000 AED
  - Dönem 2: AED 37,800
 • 3. Yıl 25.200

  4.sınıf sonunda tezlerini tamamlamayan öğrencilerin, yıllık 25.000 AED tutarında bir devam ücreti ödemeleri gerekecektir.

  4. Yıl 25.200

  4.sınıf sonunda tezlerini tamamlamayan öğrencilerin, yıllık 25.000 AED tutarında bir devam ücreti ödemeleri gerekecektir.

  Daha fazla bilgi

  Kullanışlı bağlantılar

  Program dili:
  • Ingilizce

  UAEU United Arab Emirates University için 22 tane daha kurs bak. »

  Son Güncelleme Ağustos 3, 2019
  Bu kurs bir Kampüs Okul
  Start Date
  Ağu 2020
  Duration
  4 yıl
  Yarı zamanlı
  Tam zamanlı
  Price
  8,400 AED
  Deadline
  Mar 30, 2020
  Fall intake deadline.
  Konuma göre
  Tarihe göre
  Start Date
  Ağu 2020
  End Date
  Son başvuru tarihi
  Mar 30, 2020
  Fall intake deadline.

  Ağu 2020

  Location
  Son başvuru tarihi
  Mar 30, 2020
  Fall intake deadline.
  End Date