Doktora İktisat

Genel

Kurumun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla bilgi edinin

Program açıklaması

DIW Graduate Center'da tam zamanlı burslu

kurum

Alman Ekonomik Araştırma Enstitüsü (DIW Berlin), Almanya'nın önde gelen ekonomik araştırma enstitülerinden biridir. Ekonomik araştırma, hizmet ve politika danışmanlığı ile ilgilenen bağımsız, kar amacı gütmeyen bir kurumuz. Berlin ve Brandenburg'daki üniversitelerle yakın işbirliğine ek olarak, uluslararası akademik ağlarda da aktifiz.

Durum

Ekonomi Doktora Öğrencisi

Alman Ekonomik Araştırmalar Enstitüsü'ndeki DIW Lisansüstü Merkezi (GC), Ekonomi alanındaki yapılandırılmış doktora programına kayıt olmak için dünyanın dört bir yanından yüksek nitelikli lisansüstü öğrencilerin başvurularını kabul etmektedir.

DIW Lisansüstü Merkezi'nin amacı, seçkin doktora öğrencilerine bir araştırma ortamı ve yeteneklerini örnek bir şekilde geliştirecek bir eğitim yapısı sağlamaktır. Onlara ekonomik ve sosyal süreçler hakkında derinlemesine bir anlayış sağlarken, bilgilerini Almanya'nın önde gelen ekonomik düşünce kuruluşlarından birinin profesyonel araştırma ortamında uygulama fırsatı sunar.

Lisansüstü Merkezi, Ekonomi alanında doktora derecesine götüren 5 yıllık derinlemesine bir eğitim programı sunmaktadır. Berlin üniversitelerinden birinden. Öğrenci, üst düzey bir kurs müfredatından geçecek ve DIW Berlin'in araştırma bölümlerinde iş başında eğitim alacak. Öğrencinin araştırması, Ekonomi ve ilgili sosyal bilimlerdeki teorik ve / veya uygulamalı konulara odaklanmalıdır. GC'deki eğitim ve araştırmanın güçlü bir ampirik bileşeni vardır. Doktora Eğitim ayrıca Uluslararası Para Fonu, Dünya Bankası ve Bakanlıklar gibi prestijli kurumlarda sponsorlu stajları da içerir.

Programı başarıyla tamamladıktan sonra öğrenciler, hakemli bilimsel dergilere bir dizi makale sunacaklar. Doktora derecesi ile birlikte katılımı onaylayan bir sertifika alacaklar.

DIW Lisansüstü Merkezi, dört yıllık finansman sunar ve ayda 1.200 € tutarında standart bir burs öder. Birinci yılı tamamladıktan sonra doktora öğrencileri enstitünün araştırma bölümlerine atanır. Araştırma pozisyonları, çalışmakta olan araştırma projelerinin hacmine bağlı olarak sunulmaktadır.

Gereksinimler

Ekonomik eğitim programına başvurmak için adayların Ekonomi alanında yüksek lisans veya diploma sahibi olmaları gerekir. Diğer ilgili alanlardan alınan dereceler (inşaat mühendisliği, istatistik veya nicel sosyal bilimler gibi), başvuru sahibi Ekonomi alanında yeterli bir geçmişe sahipse, programın gerekliliklerini yerine getirebilir.

Ana dili İngilizce olmayan başvuru sahipleri, İngilizce konuşulan bir ülkedeki bir üniversiteden bir diplomaya sahip olmadıkları veya İngilizce konuşulan bir üniversitede en az bir yıllık eğitimlerini belgelemedikleri sürece, İngilizce dil yeterliliğini kanıtlamalıdır. İyi bir İngilizce bilgisi için yeterli kanıt, TOEFL veya IELTS sınavlarında alınan yüksek puanlardır. Başarılı bir başvuru için Almanca bilgisi gerekli değildir, ancak öğrenciler öğrenmeye ve becerilerini geliştirmeye teşvik edilir.

Son Başvuru Tarihi: 15 Şubat 2021.

Başvuru prosedürü ve daha fazla bilgi: https://www.diw.de/en/diw_01.c.619412.en/graduate_center.html

İletişim: Daniela Centemero

Uygulama Sorumlusu

DIW Lisansüstü Merkezi

E-posta: gradcenter@diw.de

Telefon: +49 30 89789-547

Son Güncelleme Kas 2020

Okul Hakkında

DIW Berlin conducts socially relevant research in line with international standards, engages in knowledge transfer, and supports young researchers. The institute also contributes significantly to the ... Devamını oku

DIW Berlin conducts socially relevant research in line with international standards, engages in knowledge transfer, and supports young researchers. The institute also contributes significantly to the expansion of the national and international research data infrastructure in the social and economic sciences. DIW Berlin is a member of the Leibniz Association and operates exclusively for non-profit scientific purposes. Daha Az