Doktora (Yönetim Bilimleri Fakültesi)

Genel

Program açıklaması

Doktora programımız, çeşitli işletme ve yönetim konularında hem tam zamanlı hem de yarı zamanlı araştırma olanakları sunmaktadır.

Uluslararası, deneyimli ve çok kararlı bir fakültemiz gözetiminde araştırma yapacaksınız. Yerleşik iki araştırmacı tarafından denetlenmesinin yanı sıra, sıkı araştırma tasarlama ve yürütme konusunda size bilgi ve beceri sağlayan araştırma eğitimine katılacaksınız.

Akademik konferanslara ve dergilere makale hazırlamak ve sunmak için sizi cesaretlendiriyor ve destekliyoruz. Ayrıca, yükseköğretim öğretiminde değerli bir deneyim edinmenizi ve sizi iş piyasasına hazırlamanızı sağlayan öğretim faaliyetlerine katılmanızı da teşvik ediyoruz.

Tamamlandığında, akademi, araştırma kurumları veya yönetim danışmanlığında çeşitli kariyer fırsatlarını takip edebilme yeteneğine sahip bağımsız bir araştırmacı olacaksınız.

Mezunlarımızın% 90'ı doktora tamamlandıktan sonra İngiltere / uluslararası eğitim ve araştırma kurumlarında veya danışmanlık temelli kuruluşlarda görev almıştır.

Profesyonel akreditasyon

Equis, AMBA ve AACSB'nin “Üçlü Taç” olarak adlandırılan üçlü akreditasyonlarını tutmak için seçkin bir işletme okullarında olmaktan gurur duyuyoruz.

sıralamalar

University of Bradford , 2019 Kez Yüksek Öğretim Dünya Üniversite Sıralaması'nda Dünyada İşletme ve Ekonomi dalında 301-400 arasındadır.

Giriş koşulları

Tüm adaylar aşağıdaki koşullardan birini karşılamalıdır:

 • İyi bir Birleşik Krallık Lisans derecesi (birinci veya üst ikinci sınıf onur) veya eşdeğer niteliklerini onurlandırır.
 • Ortalama% 60 veya eşdeğeri notları olan Yönetim veya ilgili konularda Yüksek Lisans derecesi.
 • Sınavla elde edilen profesyonel bir yeterlilik veya derece standardı.

İngilizce dil gereksinimleri

Anadili İngilizce olmayan tüm adaylar aşağıda belirtilen İngilizce Dil şartlarımızdan birini karşılamalıdır:

 • IELTS: alt test olmadan 6.5 en az 6.5 puan.
 • TOEFL Internet tabanlı test: 94 genel bir test sonucu (her bir alt test için minimum puan uygulanır)

Lütfen İngilizce sınav puanının sadece iki yıllık bir geçerlilik süresi olduğunu unutmayın. Halen İngilizce sınav puanınız yoksa, başvurunuzda İngilizce sınavına gireceğiniz tarihi belirtiniz.

IELTS gerekliliğini karşılamıyorsanız, bir University of Bradford hazırlık öncesi İngilizce kursuna katılabilirsiniz.

Ne çalışacaksın

Doktora Tezi adayları, ödülün öğrenme çıktılarını karşılayan doktora tezi şeklinde bağımsız araştırmalar yürütürler.

Birinci yıl: Araştırma eğitim aşaması

İlk yıl boyunca (veya yarı zamanlı öğrenciler için ilk iki yıl), tüm doktora öğrencileri, profesyonel bir araştırmacı olarak geliştirilmelerinin temeli olarak öğretilen Araştırma Yöntemleri modüllerini üstlenirler. Eğitim, hem kavramsal hem de operasyonel olarak araştırmanızı geliştirmenize ve projenizi etkili bir şekilde yönetmenize yardımcı olmak içindir.

Tüm öğrenciler bu modülleri blok öğretim haftalarında inceler.

İkinci / üçüncü yıl: Doktora araştırma projesi aşaması

İkinci yılınızdan itibaren (ya da yarı zamanlı iseniz üçüncü yıldan itibaren) araştırma projenize odaklanacaksınız. Bu genellikle şunları içerir:

 • literatür taramasının yapılması.
 • araştırma araçlarının geliştirilmesi.
 • saha çalışması ve veri toplama işlerini yürütmek.
 • Verilerin analizi.
 • bulguların yorumlanması.

İkinci yılınızda (ya da yarı zamanlı iseniz üçüncü sınıfta), resmi bir ilerleme incelemesinden geçmeniz gerekir, bu da bir ilerleme raporu sunmanızı ve inceleme paneline tamamen gelişmiş bir araştırma teklifi sunmanızı gerektirir. İncelemeden sonra doktora derecesine kaydınız onaylanır (veya ilerlemeniz yeterli değilse, MPhil programına transfer edilirsiniz).

Son yıl: yazma aşaması

Son senesinde sahneyi yazmaya geçiyorsun Tüm araştırma öğrencileri tezlerini asgari kayıt süresi içinde (tam zamanlı 4 yıl ve yarı zamanlı 6 yıl) sunmayı amaçlamalıdır. Bu aşamada, ilgili görevler şunlardır:

 • Tezinin son halini üreterek.
 • Tezini sunma
 • Tezini bir sözlü sınavda savunmak.

Öğrenme ve değerlendirme

Eğitim Modülleri şunlardan oluşur:

 • Dersler
 • Tartışma
 • Grup çalışmaları
 • Sınıf projeleri
 • Diğer çevrimiçi (WRDTP) ve yüz yüze teslimat modları

Değerlendirme stratejileri bireysel makaleleri, bireysel projeleri ve yansıtıcı yazıları içerir.

Doktora tezinin geliştirilmesinde iki denetçi tarafından yönlendirilecek ve değerlendirme Viva Voce'u içermektedir.

Kariyer desteği

Yönetim Bilimleri Fakültesi öğrencileri doktora programında çeşitli şekillerde destekler; kampüsteki öğrenciler atölye çalışmalarına katılabilirler ancak çoğunlukla doktora öğrencilerine verilen destek bire bir rehberlik yoluyla yapılır - ayrıca benzersiz ve esnek Lisansüstü Araştırma Çerçevemize dahil eğitim ve gelişim fırsatları da vardır.

Doktora programına katılanlar genellikle akademide bir yazı arayanlar arasındadır ve böylece kariyer ve akademik personel rehberlik sağlayabilir. Ticari dünyada kariyer geliştirmek isteyenler için kariyer koçları destekleyebilir, öğrenciler genellikle danışmanlık ve araştırma tabanlı görevlerde kariyerlerini geliştirmek isterler.

Kariyer olasılıkları

Yönetim ve Hukuk Fakültesinde öğrenim gördüğünüz süre boyunca, kursunuz boyunca farklı kariyer destek programımıza katılma olanağına sahip olacaksınız. Program, lider yenilikçi kuruluşlarla iş ararken, işe hazır olmak için gerekli beceriler ve mezuniyet nitelikleri ile donatmak için tasarlanmıştır. Kariyer Güçlendirme Programı (PDF, 2.8 MB) size aşağıdaki sertifikaları alma fırsatı sunar:

 • Avrupa Bilgisayar Sürüşü Lisansı (ECDL) - dijital okuryazarlığın ölçütü
 • Sage 50 Muhasebe ve Sage 50 Bordro - önde gelen muhasebe ve bordro yazılım becerilerini geliştirmenizi sağlayacak eğitim
 • Proje Yöneticisi Profesyonel sertifikaları - Sertifikalı bir Proje Yöneticisi olmaya çalışırken size avantaj sağlar.
 • Büyük Veri analizi ve raporlama becerileri - sertifikasyona yol açacak Yazılım ve Hizmetlerin (SAS) kullanılması.

Buna ek olarak, program ayrıca takım çalışması, güven, iletişim ve işverenler tarafından aranan diğer pek çok beceriyi teşvik edecek faaliyetleri de içerecektir.

Sürekli Mesleki Gelişim (SMG) Sertifikaları portföyü geliştirmek, işverenlere sadece iddialı değil aynı zamanda kendi mesleki gelişiminiz için sorumluluk aldığınızı gösterecektir.

Eğitim desteği

Okul doktora öğrencilerini çeşitli şekillerde destekler. En önemlisi, öğrenci desteği bire bir rehberlik yoluyla olmaktadır.

Etkili Öğrenme Hizmeti, öğrencilerimizin akademik öğrenmelerini en üst düzeye çıkarmalarının yanı sıra, yurtdışındaki öğrencilere de İngiltere'de eğitim gereksinimlerine hızlı bir şekilde uyum sağlamalarına yardımcı olan, Yönetim ve Hukuk Fakültesi bünyesinde çalışan özel bir tesistir.

Araştırma

Araştırmacı personel, yönetim ve organizasyon konularını ele alan dünya lideri bir araştırma yürütmektedir.

2014 Araştırma Değerlendirme Çerçevesinde araştırmamızın% 65'i özgünlük, önem ve titizlikle uluslararası kabul görmüş veya dünya lideri olarak değerlendirilmiştir. Araştırmamızın neredeyse% 90'ı işletme uygulamaları ve politikası üzerinde önemli bir etki yaptı.

Disiplinlerarası araştırmayı teşvik ediyoruz ve dünyadaki meslektaşlarla işbirliği yaparak temalı araştırma merkezlerinde birlikte çalışıyoruz. Şu anda dört araştırma merkezimiz var:

 • Muhasebe, Finans ve Ekonomi (AFE)
 • İnsanlar, Örgütlenme ve Girişimcilik
 • Lojistik, Tedarik Zinciri ve Teknoloji (LogiST)
 • Uluslararası İşletme, Pazarlama ve Markalaşma (IBMB)
Son Güncelleme Eki 2019

Okul Hakkında

With 50 years of academic excellence behind us as a University, we have continued to grow our international reputation and course provision. We have always been pioneers in developing new course subje ... Devamını oku

With 50 years of academic excellence behind us as a University, we have continued to grow our international reputation and course provision. We have always been pioneers in developing new course subjects, reflecting and anticipating the needs of employers, our students, and of society as a whole. Daha Az
Bradford , Dubai + 1 Daha fazla Daha az