Doktora ekosistem biyolojisi ve sürdürülebilirliği

Genel

Program açıklaması

Doktora Ekosistem Biyolojisi ve Sürdürülebilirliği

Ekoloji, Evrim, Davranış ve Çevre Ekonomisi araştırma kümelenmesinin ana odak noktası, özellikle ekolojik, çevresel ekonomi, koruma, su ürünleri yetiştiriciliği, hayvan davranışları, moleküler taksonomi ve moleküler genetiğin temel ve uygulamalı yönleri olup, özellikle bu yönler arasındaki bağlantıları içermektedir. Kümelenme, akademik personel, doktora sonrası bilim insanları ve lisans üstü araştırma öğrencilerini içeren yüksek düzeyde bir araştırma faaliyetine sahiptir. Kümelenme, akademik personel, doktora sonrası bilim insanları ve lisans üstü araştırma öğrencilerini içeren yüksek düzeyde bir araştırma faaliyetine sahiptir.

ARAŞTIRMA GÜCÜNÜRLÜKLERİ

 • Hayvan davranışı / iletişim
 • Biyolojik çeşitlilik ve ekosistem hizmetleri
 • Kıyı ve derin su deniz biyolojisi
 • Ekolojik yönetim
 • Su kalitesi ekonomisi ve sürdürülebilir havza yönetimi
 • Ekosistem ekolojisi, modelleme ve matematiksel biyoloji
 • Tatlısu biyolojisi / balık biyolojisi
 • İnvaziv Türler ve Etkileri
 • Alglerde, bitkilerde, omurgasız hayvanlarda, balıklarda ve memelilerde moleküler ekoloji, sistematiği ve filocoğrafya
 • Kabuklu deniz hayvanları ve yosunların sürdürülebilir su ürünleri yetiştiriciliği
 • Kentsel arazi kullanımı, ekonomisi ve yönetimi
 • Biyoçeşitlilik, tarım çevre planları ve CBS ve uzaysal ekonometri kullanımını içeren açık rekreasyona değer verin
 • Yaban hayatı ekolojisi, özellikle kuşlar ve memeliler

GİRİŞ KOŞULLARI

Bir araştırma derecesi size araştırma becerilerinizi geliştirme ve kendinizi bir araştırmacı olarak kanıtlama fırsatı sunar. Queen's, araştırma eğitiminin ve öğretimin geliştirilmesine kararlıdır ve tüm alanlarda lisansüstü araştırma fırsatları sunmaktadır. Bu konu alanı için aşağıdaki lisansüstü araştırma çalışma rotaları:

FELSEFE DOKTORA (Doktora) FELSEFEZİN MASTERİ (MPhil)

GİRİŞ ŞARTLARI

Bir araştırma lisans programına kabul için asgari akademik gereklilik, normalde İngiltere veya ROI HE sağlayıcısından gelen Üst İkinci Sınıf Onur derecesi veya Üniversiteye kabul edilebilir eşdeğer bir niteliktir. Daha fazla bilgi Okula başvurarak edinebilirsiniz.

ÇALIŞMA MODU / SÜRESİ

Kayıt, Üniversitenin atadığı bir denetim ekibinin yönetimi altında tam zamanlı veya yarı zamanlı olarak yapılır. Tezinizi doktora için üç yıllık tam-zamanlı kayıt sonunda veya MPhil için (veya yarı zamanlı eşdeğeri) iki yıl boyunca sunmanız beklenecektir.

İNGİLİZCE DİLİN ŞARTLARI

Uluslararası öğrenciler (İngilizce ilk dili değillerse), İngilizce yeterliklerini göstermelidir. AB-dışı vatandaşları da vize amaçlı İngilizce dil İngiltere Vize ve Göçmenlik (UKVI) göçmenlik gereksinimleri karşılamak gerekir. Herhangi bir bileşende (* son 2 yıl içerisinde alınmış) 5.5'den az olmayan IELTS * skorunun kanıtlanması gereklidir.

Bu programı girmeden önce İngilizce dil becerilerinizi geliştirmeniz gerekiyorsa, ortak INTO Queen's University Belfast, bir dizi İngilizce dil kursu sunmaktadır. Bu yoğun ve esnek kurslar, İngilizce programınıza girme becerinizi arttırmak için tasarlanmıştır.

ÖZEL ÖZELLİKLER

Grubun güçlü uluslararası ve ulusal bağlantıları vardır ve koruma biyolojisi ve biyoçeşitlilik konularında uzmanlaşmış Quercus gibi uygulama araştırma merkezlerinden yararlanmaktadır. Okul aynı zamanda Üniversitenin Sürdürülebilir Dünya Enstitüsü'ne yakından dahil olmuştur.

Öğrenciler, ana Lanyon alanının yakınında bulunan Tıbbi Biyoloji Merkezi'nde bulunan modern laboratuvarlara ve ofislere erişebilirler. Öğrenciler ayrıca, Portaferry'de, doğrudan Strangford Lough'un (İngiliz Adaları'ndaki en büyük deniz loughi) daralarında bulunan Üniversitenin Deniz Laboratuvarına erişebilirler ve bu tesisler, ikamet eden personel ve öğrencilerin yanı sıra Kraliçe'nin ilişkili araştırmacıları tarafından da kullanılmaktadır. ve uluslararası ziyaretçiler.

Kuzey İrlanda'nın eşsiz jeolojisi, yumuşak iklimi, nispeten uzun kıyı şeridini ve yerleşmiş tarımla ilgili uzun bir geçmişe sahip olduğumuz için, bu alanlarda araştırma yapmak isteyenler için teşvik edici ve zorlayıcı bir çevre sağlayan ilginç habitatlar çok çeşitli.

KARİYER OLASILIKLARI

Kraliçe'nin lisansüstü olağanüstü yarar. Böyle Derecesi Plus ve Araştırmacı Artı istihdam bağlılığımızı güçlendirmek gibi eşsiz girişimler, iş uzmanları ile sterlini entegrasyonu yanında yenilikçi liderlik ve yönetici programları öğrencilerimizin ulusal ve uluslararası önemli liderlik pozisyonlarına kazanmak yardımcı olur.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The Faculty of Medicine, Health & Life Sciences at Queen’s University Belfast has a reputation for excellence in education and research - a reputation which is reflected in our position in the top ... Devamını oku

The Faculty of Medicine, Health & Life Sciences at Queen’s University Belfast has a reputation for excellence in education and research - a reputation which is reflected in our position in the top ten universities in the UK for Research Intensity. Daha Az