Doktora Elektrik Mühendisliği

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Doktora çalışması

İlgili bir yüksek lisans programı mezunları, Pilsen'deki West Bohemia Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Fakültesi'ndeki doktora çalışmalarındaki bilgilerini genişletme fırsatına sahiptir. Bu derece üçüncü, en yüksek üniversite eğitimi derecesi, tam zamanlı ve standart uzunluğu 4 yıldır (azami eğitim süresi 6 yıldır).

Çalışma Pilsen'deki Batı Bohemya Üniversitesi Çalışma ve Sınav Yönetmeliği tarafından yönetilmektedir. Her öğrencinin bireysel bir çalışma planı vardır ve öğrencinin doktora çalışması konusuna başvurduğu bir danışman tarafından yönetilir. Tam zamanlı eğitim biçimindeki öğrenciler, çalışma sonuçlarına ve ilerlemelerine göre verilen burs için başvurabilirler. Öğrenciler ayrıca becerilerini kanıtlar kanıtlamaz projelerde yer alırlar.

Devlet doktora sınavı, programın başlamasından iki yıl sonra en geç çalışma sırasında yapılır. Çalışma, tez savunmasıyla sona ermektedir. Çalışmanın mezunları akademik ünvanı "Doktor" (adın arkasında verilen "Doktora" olarak kısaltılır) alırlar. Tüm doktora dersleri Pilsen'deki FEL'de İngilizce olarak da çalışılabilir.

122597__MG_5218_rets_vyrezobnoveny_text_en.jpg

"Elektrik Mühendisliği ve Bilişim" (EaI) çalışma programında aşağıdaki dalları sunuyoruz:

  • Elektrik Enerjisi Mühendisliği (DEEN) - tam zamanlı
  • Elektronik (DELN) - tam zamanlı
  • Elektrik Mühendisliği (DELT) - tam zamanlı

Pilsen'deki FEE'de doktora çalışmaları yapmamın nedenleri:

  1. FEE / RICE ekibine katılma ve uluslararası kabul görmüş benzersiz FEE / RICE ekiplerinde çalışmalar sırasında iş bulma imkanı.
  2. Dünyaca ünlü uzman süpervizörlerden öğrenme imkanı. Onlarla işbirliği yapmak size aksi takdirde erişemeyeceğiniz bir iş referansı verecektir.
  3. Birinci sınıf Ar-Ge projelerinde işbirliği, en önemli sanayi kuruluşları ile işbirliği.
  4. Dünyayı dolaşmak imkanı. Uluslararası konferanslarda ve stajyerlerde ilginç bağlantılar kuracak ve önemli kişilikleri karşılayacaksınız.
  5. Sonuçlarınıza göre burslar.

Standart çalışma uzunluğu nedir?

4 yıl.

Yurtta hakkım var mı?

Evet, doktora çalışmasının öğrencileri yurtta ağırlanma fırsatına sahiptir. Ayrıca, lisans veya yüksek lisans öğrencileri ile aynı öğrenci avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Çalışma sırasındaki sorumluluklar nelerdir?

Görevleri her doktora için ayrı ayrı tanımlanır. Öğrenci. Eğitiminiz sırasında seçilen bir araştırma ödevi üzerinde çalışacak ve birçok bilimsel projeye katılacaksınız. Normal olarak, uzmanlık konunuzla başarılı bir şekilde başa çıkabilmek için mesleki becerilerinizi tamamlayan beş profesyonel sınavı geçeceksiniz. Öğrencilerle çalışmaya dahil olacaksınız, bilimsel çalışmanızın sonuçlarını yayınlayacaksınız. Prestijli bir yabancı işyerinde profesyonel bir stajyerlik yapacak ve seyahat edeceksiniz.

Çalışmalar sırasında çalışma biçimini, tez alanımı ve amirimi değiştirebilir miyim?

Evet, öğrenci tam zamanlı dersten kombine olana veya tam tersine geçebilir. Ayrıca, tezin ve süpervizörün konusunu da değiştirebilir, ancak tüm değişikliklerin FEE Doktora Çalışma Kurulu veya FEE Bilim Kurulu tarafından onaylanması ve tartışılması gerekir.

Başvuru prosedürü

Tüm başvuru prosedürü burada açıklanmaktadır:

https://www.fel.zcu.cz/en/applicants/doctoral/podani_prihlasky/

Son Güncelleme Nis 2020

Okul Hakkında

Faculty of Electrical Engineering is a part of the University of West Bohemia in Pilsen, which was established on September 28, 1991, with a history going to the year 1949. According to the main resea ... Devamını oku

Faculty of Electrical Engineering is a part of the University of West Bohemia in Pilsen, which was established on September 28, 1991, with a history going to the year 1949. According to the main research and development activities, the Faculty is divided into five departments and one R&D center: Department of Applied Electronics and Telecommunication (KAE), Department of Electrical Power Engineering and Environmental Engineering (KEE), Department of Technologies and Measurement (KET), Department of Electromechanics and Power Electronics (KEV), Department of Theory of Electrical Engineering (KTE), Regional Innovation Centre for Electrical Engineering. In the field of educational activities, the faculty provides university education in bachelor, master and doctoral study programs. It also provides its services in the field of life-long education. In the field of research, development, and innovation, the faculty focuses on solving basic and applied research projects. The Faculty has long-term experience in solving a number of national and international grant projects and contract research projects. The Faculty has been demonstrating in the long term the ability to successfully apply the results of its research and development activities in practice - this can be documented by a number of industrial applications that have been created on the basis of long-term cooperation with significant companies beyond the Pilsen region. Daha Az