Doktora çalışması

İlgili bir yüksek lisans programı mezunları, Pilsen'deki West Bohemia Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Fakültesi'ndeki doktora çalışmalarındaki bilgilerini genişletme fırsatına sahiptir. Bu derece üçüncü, en yüksek üniversite eğitimi derecesi, tam zamanlı ve standart uzunluğu 4 yıldır (azami eğitim süresi 6 yıldır).

Çalışma, Pilsen'deki West Bohemia Üniversitesi Eğitim ve Sınav Yönetmeliğine tabidir. Her öğrencinin ayrı bir çalışma planı vardır ve öğrencinin doktora çalışması ile birlikte başvurduğu bir danışman tarafından yönlendirilir. Tam zamanlı çalışma biçiminde öğrencilere burs verilir.

Devlet doktora sınavı, programın başlamasından iki yıl sonra en geç çalışma sırasında yapılır. Çalışma, tez savunmasıyla sona ermektedir. Çalışmanın mezunları akademik ünvanı "Doktor" (adın arkasında verilen "Doktora" olarak kısaltılır) alırlar. Tüm doktora dersleri Pilsen'deki FEL'de İngilizce olarak da çalışılabilir.

122597__MG_5218_rets_vyrezobnoveny_text_en.jpg

"Elektrik Mühendisliği ve Bilişim" (EaI) çalışma programında aşağıdaki dalları sunuyoruz:

  • Elektrik Enerjisi Mühendisliği (DEEN) - tam zamanlı
  • Elektronik (DELN) - tam zamanlı
  • Elektrik Mühendisliği (DELT) - tam zamanlı

Pilsen’de FEE’de doktora çalışması yapmam için 5 neden

  1. FEE / RICE ekibine katılma ve uluslararası kabul görmüş benzersiz FEE / RICE ekiplerinde çalışmalar sırasında iş bulma imkanı.
  2. Dünyaca ünlü uzman süpervizörlerden öğrenme imkanı. Onlarla işbirliği yapmak size aksi takdirde erişemeyeceğiniz bir iş referansı verecektir.
  3. Dünya standartlarında R İşbirliği
  4. Dünyayı dolaşmak imkanı. Uluslararası konferanslarda ve stajyerlerde ilginç bağlantılar kuracak ve önemli kişilikleri karşılayacaksınız.
  5. Ayda 15.000 CZK'ya kadar olan burs, olağanüstü burs şeklinde performans primi ve üzerinde çalışacağınız projelerin primi ile arttırılabilir.

Standart çalışma uzunluğu nedir?

4 yıl.

Yurtta hakkım var mı?

Evet, doktora çalışmasının öğrencileri yurtta ağırlanma fırsatına sahiptir. Ayrıca, lisans veya yüksek lisans öğrencileri ile aynı öğrenci avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Çalışma sırasındaki sorumluluklar nelerdir?

Görevleri her doktora için ayrı ayrı tanımlanır. Öğrenci. Eğitiminiz sırasında seçilen bir araştırma ödevi üzerinde çalışacak ve birçok bilimsel projeye katılacaksınız. Normal olarak, uzmanlık konunuzla başarılı bir şekilde başa çıkabilmek için mesleki becerilerinizi tamamlayan beş profesyonel sınavı geçeceksiniz. Öğrencilerle çalışmaya dahil olacaksınız, bilimsel çalışmanızın sonuçlarını yayınlayacaksınız. Prestijli bir yabancı işyerinde profesyonel bir stajyerlik yapacak ve seyahat edeceksiniz.

Çalışmalar sırasında çalışma biçimini, tez alanımı ve amirimi değiştirebilir miyim?

Evet, öğrenci tam zamanlı dersten kombine olana veya tam tersine geçebilir. Ayrıca, tezin ve süpervizörün konusunu da değiştirebilir, ancak tüm değişikliklerin FEE Doktora Çalışma Kurulu veya FEE Bilim Kurulu tarafından onaylanması ve tartışılması gerekir.

Başvuru prosedürü

Tüm başvuru prosedürü burada açıklanmaktadır:

https://www.fel.zcu.cz/en/applicants/doctoral/podani_prihlasky/

Program dili:
  • Ingilizce
  • Çek
Son Güncelleme Ekim 15, 2019
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Eyl 2020
Duration
4 yıl
Tam zamanlı
Price
- bedava öğretilir, herhangi bir işlem ücreti yoktur. Ayrıca, tüm doktora öğrencilere burs verilir.
Deadline
Eki 29, 2019
Calls are open three times a year (October, February, June). Standard recommended date is end of September.
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
Eyl 2020
End Date
Ağu 2024
Son başvuru tarihi
Eki 29, 2019
Calls are open three times a year (October, February, June). Standard recommended date is end of September.

Eyl 2020

Location
Son başvuru tarihi
Eki 29, 2019
Calls are open three times a year (October, February, June). Standard recommended date is end of September.
End Date
Ağu 2024

RICE R&D center laboratories

Faculty of Electrical Engineering

Pilsen, Czech Republic