Doktora Enerji Kaynakları ve Petrol Mühendisliği

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Doktora için Enerji Kaynakları ve Petrol Mühendisliği Akademik Programı öğrenciler, modern rezervuar tanımı, mühendisliği ve yönetimine odaklanmaktadır. Bu programdaki öğrenciler temel bilimsel kavramlar ve termodinamik, jeoloji, jeofizik karakterizasyon ve rezervuar mühendisliği konularında geniş bir eğitim almaktadır. Öğrencilerimiz matematiksel analizler, hesaplamalı modelleme, deneysel araştırma ve / veya alan çalışmalarını içerebilecek bilimsel araştırma faaliyetlerine katılırlar. Adaylar, bilginin sınırlarını ilerletmek için orijinal araştırma odaklı.

Programımıza potansiyel başvuru sahibi olarak geliyorsanız, 'KAUST' deneyiminin parlak bir doktora için gerçekten eşsiz bir fırsat olduğunu güvenle söyleyebiliriz. Rüyayı paylaşan öğrencilerimiz, alanında ve dünyada bir fark yaratmak için. Umarız KAUST ve programımızı değerlendirirsiniz.

Doktora derece

Felsefe Doktorası (Doktora) Derecesi, öğrencileri akademik ve endüstri alanlarındaki araştırma kariyerine hazırlamak için tasarlanmıştır. Sadece tam zamanlı bir program olarak önerilir.

Bir Yüksek Lisans derecesi ile gelen öğrenciler için bir lisans derecesi ve iki buçuk yıl ile giren öğrenciler için üç buçuk yıl KAUST'ta minimum ikamet şartı vardır. Tüm doktora derslerinde en az 3,0 ağırlıklı not ortalaması elde edilmelidir. Bireysel kurslar, kurs kredisi kazanmak için en az bir 'B-' gerektirir.

Doktora Derecesi aşağıdaki adımları içerir:

  • Akademik Danışmanı Güvence.
  • Program Kursunun başarıyla tamamlanması.
  • Yeterlilik Sınavını Geçmek.
  • Adaylık statüsünü elde etmek için Tez Teklifi Savunması'na geçmek.
  • Doktora Tezi hazırlamak, sunmak ve başarılı bir şekilde savunmak.

Doktora Kurs gereksinimleri

Gerekli ders doktora öğrencileri giriyor Bir Lisans Derecesi veya ilgili bir Yüksek Lisans derecesi. Lisans derecesi olan öğrenciler, Yüksek Lisans Programında belirtilen tüm Program Çekirdek Dersleri ve Seçmeli Dersleri tamamlamak zorundadırlar ve aynı zamanda Doktora programını tamamlamaları gerekmektedir. aşağıdaki kurslar. Bir Lisans Derecesi ile giren öğrenciler, MS Derecesi gerekliliklerini yerine getirerek MS Derecesini kazanmaya hak kazanabilirler; ancak, bir MS ile mezun olma niyetlerini beyan etmek öğrencinin sorumluluğundadır.

Doktora öğrencileri Akademik Danışman tarafından ek dersler istenebilse de, ilgili bir Yüksek Lisans Derecesi derecesi aşağıdaki şartları sağlamalıdır.

Doktora Dersler

  • En az iki 300 seviyesi kurs.
  • Bir KAUST MS derecesi olan ancak başka bir üniversiteden yüksek lisans veya yüksek lisans derecesine sahip olmayan öğrenciler, iki 300 seviyeli ErPE kursuna ek olarak en az iki ErPE Çekirdek Dersi almalıdırlar.
  • Lisansüstü Semineri 398 (kredisiz): Tüm öğrencilerin, katıldığı programın her yarıyılında yeterli düzeyde bir sınıfa kaydolmaları ve almaları gerekmektedir.
  • Kış Yükseltme Programı: Öğrenciler, yeterlilik koşullarının bir parçası olarak, en azından bir tam Kış Yükseltme Programı'nı (WEP) başarıyla tamamlamalıdırlar. Yüksek Lisans Derecesi kazanırken WEP gerekliliklerini tamamlayan öğrencilerin doktora programında ikinci kez tam bir WEP programına kaydolmaları gerekmez. Derecesi.
  • Her KAUST Yaz oturumuna tatmin edici katılım zorunludur. Yaz dönemi dersleri kredilendirilir ve dereceye göre uygulanır.

Doktora adaylık

Ödev gerekliliklerine ek olarak, öğrenci gerekli Doktora programını tamamlamalıdır. Doktoraya doğru ilerlemek için yeterlilik aşamaları adaylık statüsü. Bu dönüm noktaları konuya dayalı yeterlilik sınavı ve doktora tezini içermektedir. Teklif Savunması.

Doktora Savunma

Mezun olmak için doktora aday doktora yapmak zorundadır Terbiye Savunma Komitesi, doktora tezini tamamlar. doktora tezini ve doktora tezini başarılı bir şekilde savunur. tez.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Established in 2009, King Abdullah University of Science and Technology (KAUST) is a graduate-level research university located on the shores of the Red Sea. Ranked 1st in the world for citations per ... Devamını oku

Established in 2009, King Abdullah University of Science and Technology (KAUST) is a graduate-level research university located on the shores of the Red Sea. Ranked 1st in the world for citations per faculty for past 3 consecutive years running (Qs world university rankings), we’re dedicated to advancing science and technology through interdisciplinary research, education, and innovation. Daha Az