Doktora Felsefe (Işletme)

Genel

Program açıklaması

Bir Doktora Felsefesi (Doktora), elde edebileceğiniz en yüksek akademik yeterlilik seviyesidir. Doktora derecesine sahip olmak sizi ayrıştırır: sadece akademik mükemmeliyetin bir işareti olarak değil, aynı zamanda en zorlu entellektüel zorlukları bile başarmak için gereken hırs, sürücü ve becerilere sahip olduğunuzu gösterir. Sunway Üniversitesi İşletme Fakültesi'ndeki PhD (İşletme) programı, öğrencilere seçtikleri disiplinin öncülüğünde derinlemesine bir iş anlayışı geliştirme fırsatı sunar. Üniversite, araştırma gezinizde size rehberlik etmek için özel bir akademisyenler ekibine sahiptir. Muhasebe, Aktüeryal Etütler, İş Hukuku, Ekonomi, Finans, Yönetim ve Pazarlama alanlarında aktif araştırmacılara sahibiz. Doktora konusunun başkası sizin için karar vermek içindir, bu nedenle kendiniz gerçekten eğlenmekten hoşlanacağınız bir şeyle kendinizi tatmin edeceğinizden emin olabilirsiniz. Doktorunuzun halihazırdaki istihdamınızla doğrudan alakalı olabileceği durumda, şu anda işyerinizde araştırmalar yaptığınız bir konuyu takip etmeyi de seçebilirsiniz.

İşletme Doktorası, seçtiğiniz iş alanındaki teori ve pratiğin ilerletilmesi için mevcut bilginin durumunu eleştirel analiz etmenize ve yeni fikirler geliştirebilmenize yardımcı olacaktır. Fikirlerinizi keşfetmek ve / veya test etmek için metodolojik tasarımların en iyisini kullanacaksınız. Araştırmanızla, akademik ve profesyonel ağlar, seminerler ve hatta yayınlar yoluyla tartışacağınız ve akranları ile paylaşacağınız yeni bilgi sınırlarını keşfedeceksiniz. Saygın akademisyenler arasından seçkin bir grubun parçası olarak, iş, hukuk ve toplumsal sınırları şekillendirirken bilimsel, teknolojik, sosyal ve kültürel ilerlemeyi teşvik etmek için aktif şekilde yer alacaksınız.

Doktora mezunlarımız, uzmanlık alanlarında bağımsız araştırma yapmak için gerekli bilgi, beceri ve kişisel niteliklerle donatılmıştır.

Intakes

Ocak, Mart, Haziran

süre

  • 2-6 Yıl (tam gün)
  • 4-8 Yıl (yarı zamanlı)

Kariyer olasılıkları

Doktora mezunları, kendi alanlarında yüksek eğitim görmüş uzmanlardır. Akademik alanda araştırma, danışmanlık ve kariyer yapabilirler; ayrıca yatırım bankacılığında analist gibi uzman rolleri üstlenebilirler.

Program Yapısı

Doktora (İşletme) programını devam ettiren öğrenciler, belirli bir araştırma konusu üzerine derinlemesine bir inceleme yapacaklar ve bulguları bir tez şeklinde sunulacaktır. Tez, viva voce adı verilen sözlü bir sınavla savunulmalıdır. Tez bileşenlerine ek olarak, öğrenciler araştırma konusundaki bilgilerini geliştirmek için bir (1) denetim konusu, yani Araştırma Metodolojisi dersini almalıdırlar. Denetim konusu dereceli değil, ancak başarıyla tamamlanmalıdır. Adayların ayrıca bilgi, beceri ve tecrübelerini arttırmak için çeşitli alanlarda atölye çalışmaları, seminerler, konferanslar ve görüşmeler gibi akademik faaliyetlere katılmaları gerekmektedir.

Giriş Koşulları

Amaçlanan araştırma konusuyla yakından ilgili olan işletme veya diğer alanlarda yüksek lisans veya dengi.

İngilizce Dil Gereksinimleri

  • IELTS 7.0;
  • TOEFL 100 (internet tabanlı);
  • PTE Akademik 70 genel

Yüksek lisansını tamamlayan ya da İngilizce eşdeğer olan adaylar dil gereksinimlerini karşılamış olurdu.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

For almost 30 years Sunway University has established a reputation both in Malaysia and overseas, as an inspiring educational leader. Perfectly harnessing the highest quality of academic personnel and ... Devamını oku

For almost 30 years Sunway University has established a reputation both in Malaysia and overseas, as an inspiring educational leader. Perfectly harnessing the highest quality of academic personnel and an exceptionally diverse range of programmes any global educational powerhouse would be proud of. Daha Az