Kimya Teknolojisi Fakültesi

  • Çalışma Alanı: Yüzey Mühendisliği

Çalışma Programı: Malzemelerin Kimyası ve Teknolojisi

  • Eğitim şekli: Yarı zamanlı / Tam zamanlı
  • Standart çalışma süresi: 4 yıl
  • Tahsis edilen AKTS kredisi sayısı: Çalışma krediye dayalı değildir
  • Mezuniyet koşulları: Devlet Doktora sınavı ve Doktora tez savunması
  • Öğrenim ücreti (akademik yıl başına): Maksimum 4.900 EUR

Kimya Mühendisliği Fakültesi Makro Moleküler Malzemelerin Kimya ve Teknolojisi Enstitüsü'nün onayladığı Yüzey Mühendisliği alanında doktora çalışması programı, Çek Cumhuriyeti'ne özgü alanlarda araştırma yapılmasını teşvik etmektedir. Doktora Öğrenciler materyalleri araştırır ve organik / inorganik kompozit ve hibrit sistemleri modellemeye yönelik makromoleküler ve supramoleküler yapılara odaklanır. Malzeme araştırması, makromoleküler kimya, makromoleküler malzemelerin teknolojisi, polimer ve kompozitlerin kimyası, organik kaplamaların kimyası, lifler ve tekstil kimyası, kağıt ve selüloz malzemelerinin kimyası ve grafik sanatlar ve foto-fizik alanı ile ilişkilidir.

Organik kaplamalar alanında araştırma yapan öğrenciler, yeni kompozitler formüle eder, malzemeleri korozyona karşı korur, malzemelerin korunmasını ve performansını arttırmak için tasarlanmış kaplamaları, bakteriyel kontaminasyonu azaltan yüzey kaplamasını, pigment ve dolgu maddelerinin hedeflenen yüzey modifikasyonunu ve sentez ve katalitik etki ile ilgilenir kuruması oksidatif mekanizma ile tahrik edilen bağlayıcıların kendiliğinden oksidasyonu için organometalik bileşikler ve geçiş metallerinin koordinasyon bileşiklerinin kullanımı.

Polimerik ve tekstil kimyası alanındaki araştırma konuları polimerizasyon ve polikondensasyon reaksiyonlarını kapsar ve su bazlı dispersiyonları inceler. Öğrenciler, polimerler (konvansiyonel termoplastikler ve bazı reaktoplastik türleri) için amaçlanan polimerle bağlanmış çözücüler ve bu yeni malzemelerin hazırlanması için geliştirilen teknolojik işlemler ve stiren ve polietilen gibi çeşitli polimer türlerinde uygulamaları hakkında bilgi edinirler. .

Odun, kağıt hamuru ve kağıt alanındaki araştırma konuları, gözenekli sistemlerdeki yüzey işlemleriyle ilgili problemleri, yani selüloz ve lignoselüloz esaslı malzemelerdeki hiper moleküler işlemler ve lignoselüloz esaslı malzemelerin yaşlanmasını daha iyi anlamak için bitki malzemelerinden lif hazırlama ve bu süreci kontrol etmek için. Selüloz, kâğıt ve diğer selüloz esaslı malzemelerin özelliklerini ve tadilatlarını araştırır; tecavüz samanının (biyoyakıt üretiminden sonra atık olarak kalan) elyafın işlenmesi için mekanik, kimyasal-mekanik ve kimyasal yöntemler.

Program dili:
  • Ingilizce

University of Pardubice için 17 tane daha kurs bak. »

Son Güncelleme Ekim 9, 2019
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Eyl 2020
Duration
4 yıl
Yarı zamanlı
Tam zamanlı
Price
4,900 EUR
Öğrenim ücreti (akademik yıl başına): Maksimum 4.900 EUR
Deadline
Nis 30, 2020
Deadline for submitting applications.
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
Eyl 2020
End Date
Temmuz 2024
Son başvuru tarihi
Nis 30, 2020
Deadline for submitting applications.

Eyl 2020

Location
Son başvuru tarihi
Nis 30, 2020
Deadline for submitting applications.
End Date
Temmuz 2024