Doktora Mühendislikte

Genel

Program açıklaması

Doktora Programına Genel Bakış

Araştırma ve eğitimdeki mükemmelliği ile uluslararası alanda tanınan Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği (ECE) bölümünde 32 kadrolu / kadrolu öğretim üyesi ve 500'ün üzerinde öğrenci bulunmaktadır. Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, oldukça uygun fiyatlı bir Doktora sunmaktadır. programı. Yeni doktora öğrencisi mezunlarını görmek için buraya tıklayın.

UNM hem oldukça ekonomiktir hem de Carnegie Research 1 Üniversitesi olarak belirlenmiştir (en yüksek düzeyde araştırma faaliyeti için).

Uluslararası başvuru sahipleri otomatik olarak Uluslararası Amigo Bursu için değerlendirilir . Seçilenlere, yerleşik olmayan bir öğrenim feragatnamesi verilir (yıllık 11.000 $ 'dan fazla değere sahiptir). Amigo Burslarının sayısı sınırlıdır, bu nedenle erken başvuru sahiplerinin bu bursu alma şansı daha yüksektir.

ECE Departmanı aşağıdaki derece seçeneklerini sunar:

 • Doktora Elektrik Mühendisliğinde yoğunlaşan Mühendislikte
 • Doktora Bilgisayar Mühendisliği ağırlıklı mühendislik alanında
 • Doktora Optik Bilim ve Mühendisliğinde

Doktora program lisans derecesinin ötesinde en az 48 kredi saatlik ders (18 saatlik tez kredisi saati ve 2 saatlik ECE 590 hariç) gerektirir, bu da maksimum 6 saatlik yüksek lisans tezi içerebilir. New Mexico Üniversitesi'nde en az 24 kredi saatinin tamamlanması gerekir, bunun 18 saati 500 düzeyinde veya üzerinde olmalıdır.

Doktora için potansiyel bir aday olarak. program, her öğrenci doktora derecesini geçmelidir. tatmin edici akademik hazırlık ve eğitim yeteneklerini göstermek için yeterlik sınavı.

141182_ECE10-1-20Web.jpg

Doktora Derece Gereksinimleri

 1. En az 48 saatlik kurs kredisi (ECE590 ve ECE699 tez saatleri hariç).
  • En az 24 saatlik kurs lisansüstü kredisi UNM'de tamamlanmalıdır.
  • Doktora programına kabul edildikten sonra en az 18 saatlik yüksek lisans kredisi dersi UNM'de tamamlanmalıdır.
  • UNM'de kazanılan minimum 18 saatlik yüksek lisans kredisi dersi, 500 veya üzeri numaralı dersler olmalıdır.
 2. İki kredi saati ECE 590 (Lisansüstü Seminer).
 3. En az 18 saatlik tez kredisi (ECE 699).
 4. 6 krediden fazla ders saati C (2.0), C + (2.33) veya CR (öğrenci tarafından seçilen notlandırma seçeneği) notuna sahip olamaz. ECE 590 bu sınırlamanın dışında tutulmuştur.
 5. ECE çekirdek veya küçük çekirdek dersleri için CR / NC notlandırmasına izin verilmez.
 6. Bir öğrencinin genel not ortalaması 3.0'ın altında olamaz. Ek olarak, Adaylık Başvurusunda sunulan derslerin not ortalaması 3.0'ın altında olamaz.
 7. UNM'de gerekli ders kredilerinin% 50'sinden fazlası tek bir öğretim üyesi ile alınamaz. (Yüksek lisans derecesi için tamamlanmış ders çalışmaları bu limite dahildir).
 8. "Problem" kurslarında (ECE 551 veya ECE 651) maksimum 9 saat.
 9. Doktora kapsamlı sınavının yapıldığı yarıyılda ve yaz dönemi de dahil olmak üzere derece gereksinimlerinin tamamlandığı yarıyılda kayıtlı olmalıdır.

Doktora Yeterlilik Sınavı

Tüm Doktora adayların doktora derecesini almaları beklenmektedir. Tatmin edici akademik ve eğitimsel hazırlığı göstermek ve kurmak için yeterlik sınavı. Bir yüksek lisans öğrencisi, Doktora derecesinde Yeterlik sınavına en fazla iki kez girebilir. programı.

Yeterlilik sınavı, öğrencinin temel derslerini tamamladıktan sonra, doktora programına kabul edildikten sonraki dört yarıyıl içinde yapılmalıdır. Akademik danışman ve ECE'nin Lisansüstü Program Direktörü tarafından aksi belirtilmedikçe program. Sınav, yazılı bir sunum ve sözlü sunumun ardından sözlü bir soru cevap oturumundan oluşur. Sunum, öğrencinin Vurgu alanındaki araştırma literatürünün okunmasına ve araştırmanın nasıl genişletilebileceğine dair kısa bir öneriye dayanacaktır.

Son Güncelleme Eki 2020

Okul Hakkında

At UNM ECE we want you to succeed. We will help you find a good job. We will help you get your degree. We will give you all the tools and the confidence that you need to achieve your dreams.

At UNM ECE we want you to succeed. We will help you find a good job. We will help you get your degree. We will give you all the tools and the confidence that you need to achieve your dreams. Daha Az