Doktora Mimarlıkta

Genel

Program açıklaması

Doktora çalışma programı Bratislava Slovak Teknoloji Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık mevcut araştırma ve sanatsal yönlendirme yansıtır ve teorik ve bilimsel keşif odaklı bireysel profillerinizi rafine sağlar. Çalışma, teorik, araştırma-geliştirme (Ar-Ge) veya sanatsal nitelikteki projeler üzerinde yaratıcı ve bağımsız çalışma ve ilgili çalışma alanlarınızdaki zorlu sorunları analiz etme ve çözme yeteneğinizi geliştirir. Ayrıca kendi yaratıcı Ar-Ge'nizi veya sanatsal pratiğinizi nasıl oluşturacağınıza da hazırlanır.

Mimarlık programı mimarlığın teorik araştırması, deneysel tasarım yöntemleri, mimari tipoloji araştırması, çevrenin değerlendirilmesi, mimaride sürdürülebilirlik, tarih yazımı ve mimari eleştiri ile ilgilenir.

Kapsanan konular arasında Body Conscious Lab, yeni teknolojiler (artırılmış ve sanal gerçeklik, yeni yazılımların kullanımına dayanan üretken tasarım süreci), sürdürülebilir mimari ve belirli anıtların restorasyonu ile mimariyle ilgili diğer birçok çağdaş ve vizyoner konuya kadar uzanmaktadır. Mimarlık Fakültesi'nde yer alan Üniversite Bilim Parkı, ürün üretimi için bir platform oluşturur ve kapsamlı araştırmalar için kullanılabilecek lazer, CNC işleme, 3D yazıcılar vb.Gibi yeni teknolojilerle donatılmıştır. 133907_19221677_1079540255524425_8550423801749395434_o.jpg

Fakültenin kendi bilimsel dergisi ALFA, araştırma çalışmalarınızı diğer yerel ve uluslararası araştırmacılarla birlikte yayınlamak için harika bir fırsat sunmaktadır. Doktora olarak Araştırmacı, teziniz üzerinde bağımsız olarak çalışabilirsiniz, ancak tavsiyeye ve konsültasyona ihtiyacınız olduğunda bireysel bir öğretmeniniz olacaktır. İdeal olarak, öğretmenlerden oluşan araştırma ekipleri ve doktoraları. öğrenciler, uluslararası ortak kurumlarla daha da yoğun işbirliğini mümkün kılan fon ve hibelerle desteklenen belirli projeler üzerinde çalışırlar. Ayrıca, bir dizi uygulanabilir program aracılığıyla staj başvurusu yapma imkanınız olacaktır. Örneğin, Erasmus Plus programı, dünyadaki herhangi bir kurum veya şirkette staj seçmenize, düzenlemenize ve yönetmenize olanak tanır. Böyle bir staj da çalışmanın bir parçası olarak kabul edilir.

Mezun olarak araştırma ve eğitim, devlet veya toplumsal danışmanlık alanlarında çalışabilirsiniz. Hatta fakülte personelinin düzenli bir üyesi olabilir ve mimarlık alanında daha fazla araştırma yapabilirsiniz. Uluslararası araştırma projelerinde uluslararası ortaklarla işbirliği içinde çalışmalarınıza devam edebilir ve özel dersler verebilirsiniz. 133890_16825746_997507877060997_80933374670429883_o.jpg

Başvuru için son tarihler

Mayıs 2020 (istek bilgileri)

Öğrenim Ücretleri

İngilizce dilinde okuyan öğrenciler

  • Tam zamanlı çalışma: yıllık 3.500 €
  • Dış çalışma şekli: yıllık 2.400 €

Not 1: Standart çalışma süresini aşan bir çalışma uzatması durumunda, İngilizce yarı zamanlı eğitim gören yabancı öğrencilerin, öğrencinin Avrupa Birliği Üye Devleti vatandaşı olup olmadığına veya taraf olan devletlere bağlı olarak ücret ödemesi gerekir. 1600 € ile 2400 € / yıl arasında değişen Avrupa Ekonomik Alanı ve İsviçre Anlaşması'na.)
Not 2: 2016-2017 Akademik Yılı için Bratislava Slovak Teknoloji Üniversitesi'ndeki Çalışmalarla İlişkili Öğrenim Ücretleri - R20 3/2019-SR Direktifi Yönergesinin Komple İfadesi 2020 Akademik Yılı STU'daki Çalışmalarla İlgili Ücretler 10 Eylül 2019'da yayınlanan -2021 (bundan böyle „Direktif“ olarak anılacaktır)
Ücretler değişebilir. Gerçek ücretler için lütfen STU web sitesine bakın: http://www.stuba.sk/english/degree-students/legislation.html?page_id=2021

Okul Hakkında

Neden Bratislava STU Mimarlık Fakültesi?

Mimarlık Fakültesi, Bratislava'daki Slovak Teknoloji Üniversitesi'ndeki yedi fakülteden (bundan böyle Slovak "Slovenská technická univerzita" dan sonra STU olarak kısaltılacaktır). Slovakya'nın en büyük ve en eski mimarlık okuludur; mimarlık eğitiminin başlangıcı 1946/1947 akademik yılına kadar uzanır ve İnşaat Mühendisliği adlı çalışma alanı ile ilişkilidir.

Bugün Mimarlık Fakültesi, açık fikirli personeli ile yaratıcı ve rekabetçi bir kurumdur ve araştırma ve eğitimde uluslararası işbirliği olanaklarından başarıyla yararlanmaktadır. Özellikle Erasmus Plus hareketlilik programı sayesinde, fakülte tüm Avrupa'da 50'den fazla ortak kurumla değişim olanakları sunmaktadır. Her yıl onlarca öğrenci Mimarlık Fakültesi yurtdışında ve uluslararası öğrenciler Mimarlık Fakültesi'nde öğrenim görmektedir. Aynı zamanda Mimarlık Fakültesi'nde 29 uluslararası öğrenci öğrenim görmeye geldi.

Mimarlık Fakültesi öğretim üyeleri sadece öğretmen ve araştırmacı olmayan seçkin kişiliklerdir; çoğu aktif pratisyen mimarlar, şehir planlamacıları veya endüstriyel / ürün ve grafik / marka tasarımcılarıdır. Alınan ödüller ve ödüller ile Slovakya sınırlarını aşan tanınma ve temaslar, niteliklerinin en iyi kanıtıdır. 133914_olah.jpg

Ulusal uzmanların yanı sıra FA STU, yurtdışından gelen öğretim görevlilerini de davet ediyor: Jan Gehl, Marco Casagrande, Nathalie de Vries (MVRDV), Rainer de Graaf (OMA), Jenny B. Osuldsen (Snohetta), Patrik Schumacher (Zaha Hadid Architects) ) bugüne kadar Fakülteyi ziyaret etmiş olan çok sayıda önemli yabancı uzman ve çağdaş mimarinin sadece bir kısmıdır. Fakültenin uluslararası katılımı, uluslararası kuruluşlara üyelik ve Slovakya ve yurtdışındaki çok uluslu projelere katılım ile yansıtılmaktadır.

Orta ve Batı Avrupa'daki en küçük metropollerden biri olan hareketli Bratislava şehri, uluslararası öğrenciler ve gezginler için ilham verici ve aynı zamanda uygun fiyatlı bir yeri temsil ediyor. Orta Avrupa'daki coğrafi konumu sayesinde Avrupa'ya açılan kapıdır. Mükemmel trafik bağlantıları ile Viyana, Budapeşte, Prag'a olan yakınlığının tadını çıkaracaksınız. Paylaşılan tarih ve yakın mesafeler bu başkentler için ortaktır ve kültürel, sosyal ve seyahat deneyimleri için birçok fırsat sunar. Bratislava'dan mükemmel otobüs ve demiryolu bağlantılarının yanı sıra Bratislava ve Viyana havaalanına kolay erişim, büyük Avrupa destinasyonlarına ucuz bağlantılar sunmaktadır.

Ne yapıyoruz ve nasıl?

Slovakya'daki en büyük ve en eski mimarlık okulunu arıyorsanız, Bratislava'daki Slovak Teknoloji Üniversitesi'nin bir parçası olan Mimarlık Fakültesi ile doğru noktaya gelmek üzeresiniz.

Burada Mimarlık ve Kentsel Tasarım, Endüstriyel ve Ürün Tasarımı okuyabilirsiniz. Bu çalışmaların karakteri, fakültenin temeldeki eğitim stratejisini, özellikle öğrencilerin yaratıcılığının ve eleştirel düşüncesinin gelişimine ve her mezunun henüz karşılaşmadığı geleceğin öngörülemeyen zorluklarına cevap verme becerisine odaklandığını belirlemiştir. Akademik ve profesyonel geçmişe sahip uzmanlar tarafından yürütülen proje tabanlı öğrenme ve uygulama ile sıkı işbirliği içinde koordine edilen projeler, “gerçek yaşam” deneyiminin sadık bir simülasyonunu sağlar.

Mimarlık Fakültesi, UNESCO Kültürel Miras şehri Banská Štiavnica'nın kalbindeki uzmanlaşmış Eğitim ve Araştırma Merkezinde odaklanmış çalışma olanakları da sunmaktadır. Otantik tarihi evde (aslında öğrenciler tarafından restore edilmiş) Fakülte, yıl boyunca atölye çalışmaları veya uzmanlık kursları sırasında 30 öğrenci ve 10 personeli barındırabilir. 133910_21.jpg

Uygulamaya yaklaştıkça, öğrencilerin çok çeşitli yerel ve uluslararası yarışmalara katılmaları teşvik edilir. Okulun kalitesi esas olarak öğrencilerin başarılarıyla doğrulanır. Mimarlık Fakültesi, öğrencilerin çeşitli yerel ve uluslararası mimari-kentsel ve tasarım yarışmalarındaki başarılarıyla gururla övünebilir (örn. Inspireli Ödülleri, Xella, Isover, Tasarım için ulusal ödül, en iyi lisans çalışmaları için ABF Slovakya, prof. Lacko ödülü) en iyi diploma çalışması için) ve diğerleri.

Böyle bir zihniyetle yaklaşmakta olan Endüstri 4.0 bağlamında öğrencilerimizin zor beceriler ve yumuşak beceriler alanındaki karmaşık hazırlıklarını hedefliyoruz.

Ancak, iyi bir eğitim yeterli değildir. İlk etapta bir topluluk oluşturmaya çalışıyoruz. Mimarlık Fakültesi zengin sosyal, araştırma, akademik ve spor hayatı sağlar. En büyük halka açık etkinliğimizi düzenleme konusunda uzun bir geleneğimiz var - Mimari ve Tasarım Gecesi. Etkinliklerin çoğu öğrenciler tarafından öğrenciler tarafından hazırlanır - örneğin, Manifest (ilk yıllarımız yeni meslektaşları tarafından sıcak bir şekilde karşılanır). Açık günler, öğrencilerin sergileri ve çalışmalarını sergileyen profesyoneller, masa tenisi hafta sonu vb.Gibi birçok yerel mimari, tasarım, sanat festivali ve pazarla (Urban Market gibi) sona eren profesyoneller, Bratislava şehir merkezine yakın stratejik konumu nedeniyle varlığı. 133888_19144165_1079579065520544_8162618331696172792_o.jpg

Son Güncelleme Nis 2020

Okul Hakkında

The Faculty of Architecture is part of the Slovak University of Technology in Bratislava as a top establishment with educational, scientific, artistic, and project activities in the field of architect ... Devamını oku

The Faculty of Architecture is part of the Slovak University of Technology in Bratislava as a top establishment with educational, scientific, artistic, and project activities in the field of architecture, urbanism, and design. It was founded in 1947, and since then, it is based on the most talented Slovak architects and designers. Daha Az