Uygulamalı Fizik Programına Hoş Geldiniz

Uygulamalı Fizik Programı KAUST'ta 2019 sonbaharında başlayacak olan yeni bir disiplinlerarası lisans programıdır. Uygulamalı Fizik programındaki dersler seçilmekte ve öğrencilere bilimsel araştırma ve mühendislik çözümlerini ilerletmek için gereken bilgi temeli ve entelektüel temeli sağlamak için tasarlanmıştır. uygulamalı fizik.

Hem Yüksek Lisans hem Doktora İçin Uygulamalı Fizik programı Öğrenciler nano ölçekte gerçekleşen fiziği kavramak için temel bilim hakkında sağlam bilgi ve uygulamalı fizikteki teknolojik ve bilimsel gelişmeleri beslemek için bu bilgiyi uygulamak için araçlar sağlamayı amaçlamaktadır. Program cihaz fiziği, fotonik ve kuantum elektroniği üzerinde duruluyor. Bu programdaki öğrenciler yoğun madde fiziği, elektrodinamik ve istatistiksel fiziğin temel bilimsel kavramları hakkında geniş bir eğitim alırlar. Öğrenciler laboratuvar çalışmaları ve bilgisayarlı modellemeyi içerebilecek bilimsel araştırma faaliyetlerine katılırlar. Doktora adaylar, bilginin sınırlarını ilerletmeye yönelik özgün araştırmalara odaklanır. Uygulamalı Fizik mezunlarının istihdam edilebilirliği, akademik araştırma kurumlarından, yüksek teknolojili endüstriyel veya girişimci ortamlarda araştırma ve geliştirme pozisyonlarına kadar uzanmaktadır.

Doktora derece

Doktora derecesi, öğrencileri akademi ve sektördeki araştırma kariyerlerine hazırlamak için tasarlanmıştır. Sadece tam zamanlı bir program olarak sunulmaktadır.

BS derecesi ile giren öğrenciler için KAUST'da en az 3.5 yaşında ve MS derecesine giren öğrenciler için 2.5 yaşında asgari bir ikamet şartı vardır. Tüm doktora derslerinde minimum 3.0 not ortalamasına ulaşılmalıdır. Bireysel dersler, ders kredisi kazanmak için en az bir B- gerektirir.

Doktora derece aşağıdaki adımları içerir:

  • Tez Danışmanının Güvenliğini Sağlama
  • Program kursunun başarıyla tamamlanması
  • Yeterlilik Sınavını Geçmek
  • Adaylık durumunu elde etmek için Tez Teklifi Savunması'na geçmek
  • Doktora tezi hazırlamak, sunmak ve başarıyla savunmak
Program dili:
  • Ingilizce
King Abdullah University of Science and Technology

King Abdullah University of Science and Technology için 14 tane daha kurs bak. »

Son Güncelleme Haziran 26, 2019
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Açık Kayıt
Duration
30 - 42 ay
Tam zamanlı
Price
Free
Tam Fonlu Burs Aylık Ödeneği
Deadline
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
Açık Kayıt
End Date
Son başvuru tarihi

Açık Kayıt

Location
Son başvuru tarihi
End Date

Video Tour of KAUST

A look inside the KAUST Core Labs

KAUST: Why Am I Here?